Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

A.Jazbutis: miesto riboženklio projektas gali būti tęsiamas

Širvintų riboženklis. 2018 gruodis._VIZUALIZACIJA - 1.

Širvintų riboženklis. 2018 gruodis._VIZUALIZACIJA – 1.

2018 m. apie balandžio – gegužės mėnesį buvo viešai paskelbtas Širvintų rajono riboženklio projekto parengimo konkursas, kuriame be dar kažkokio dalyvio teko dalyvauti ir įmonei – UAB LED reklama.

     Po konkurso buvau pakviestas į savivaldybės  kraštotvarkos planavimo skyrių, ir buvau informuotas kad esu pastebėtas komisijos kaip prelemenariai tinkantis projektinio pasiūlymo  autorius ir jei būtų priimtina siūlytume tęsti projektavimą, kad išpildyti visus savivaldybės turimus pageidavimus. Konkursų praktikoje taip yra dirbama, todėl šis pasiūlymas man buvo priimtinas ir tęsiau, ko pasiekoje neilgai trukus baigėme šį projektavimo etapą maketu.
    Projektas ir jo maketas buvo priimtas ir pagal konkurso sąlygas atsiskaityta.
Bėgo laikas ir artėjant vasarai gavau kitą pasiūlymą tęsti šio riboženklio projekto suteikiant ir jo gamybos paslaugą. Patirtis tam tikra yra ir panašių objektų gamyboje buvo, todėl priėmiau ir šį pasiūlymą, kurio nelaikiau neįveikiamu iššūkiu. Rugpjūčio 13d buvo pasirašyta minima paslaugos suteikimo sutartis ir pradėta gamyba. 
 Iš viso investavus į riboženklio gamybą per 6300 Eur ir nesutinkant persipasitvirtinti techninio projekto, nežiūrint kad jis užsakovui net nekainuotų, supratau kad situacija nieko gero nežada, nes be grafinio dokumento ginčai nesibaigs ir leidžiami pinigai nieko gero neatneš. / A.Jazbutis  
    Rugsėjo mėn. pabaigoje – spalio mėn. pradžioje, pastačius šio riboženklio maketo i-o etapo iš tikros medžiagos sprendinį, kuris nepretendavo (kaip būna daroma su lietos bronzos ar kitomis medžiagomis) į 100 procentinį užbaigtumą, savivaldybės atstovams ir vadovams kilo daugybė klausimų dėl įvairių detalių, kurios nebuvo baigtinio pavidalo, o ir to negalėjo būti, po truputį peraugo į priekaišus, todėl autoriui iškilo rimta abejonė, ar verta tęsti jo gamybą.
     Vienas svarbiausių klausimų buvo figūros (briedžio motyvo detalių) spalva. Netikėčiausia man kaip autoriui buvo, kad šis skulptūrinis objektas iš karto buvo vertinimas kaip užbaigtas, jis iki šiol tik gruntuotas šv. ruda spalva.
      Įsigilinus į pasirašytą sutartį ir supratęs, kad tik ja galima vadovaujantis atremti visus priekaištus ir atsakyti į kitus klausimus turint projektą ir techninę jo dalį.
     Bendraujant su savivaldybės atstovėmis ir diskutuojant net nepamaniau, kad gali iškilti tiek daug klausimų, todėl techninio projekto nedetalizavau, kuris buvo paliktas prie sutarties ir tai buvo tik sąlyginis, kuris paprastai pateikiamas prie konkurso medžiagos priduodant projektą; ir tik projektą – keletas projekcijų, vizualizacijų ir gabarininių brėžinių.
      Šiuo atveju buvo pradėti siūlyti keisti pjedestalo, kurio klojinys jau gulėjo aikštelėje gabarito (dydžio) keitimas – ilginti iki 50 cm, kas reiškė, kad užsakovo atstovui architektei p. D. Kunevičienei panoro keisti tai, kas jau buvo aprobuota projekto perdavimo stadijoje ir tai priimta.
     Esu linkęs kaip kūrėjas nesitenkinti pirminiu projekto sprendiniu ir tobulinti jei pasirodo, kad rezultatas gerėja, tačiau tiek šio gabarito keitimas, tiek vėliau pokalbiuose paaiškėjus, kad ir apšvietimo norėta kitokio, supratau, kad darbų be tech.projekto tęsti negaliu. Pasiūliau, kad užsakovas – paslaugos tiekėją tokiu atveju kartu suprastų, jog šiems reikalavimams patenkinti reikalingas skubiai koreguotis taip vadinamą – techninį projektą.
     Negano to, pasisiūliau ji neatlygintinai parengti, tačiau buvau informuotas, kad tokie dalykai projekto vykdymo eigoje nedaromi. Pažeidžiama neva formali procedūra. Antras pasiūlymas buvo pateiktas – pratęsti pačios sutarties laiką, kurio metu atliktume techninio projekto detalizaciją, susiderintume, kas net kioskui pastatyti yra daroma ir eitume toliau…..
     Tačiau tiek Širvintų Savivaldybės administracijos direktorė, tiek pats kraštotvarkos skyrius neturėdamas techninio projekto nesileido į kalbas, kad gali viešojo pirkimo pasekoje atidėti dėl iškilusių gamybos neapibrėžtumo patikslinimui skirto laiko ir taip užbaigti projekto realizavimą.
Širvintų riboženklis. 2018 gruodis. VIZUALIZACIJA - 2.

Širvintų riboženklis. 2018 gruodis. VIZUALIZACIJA – 2.

Vydytojas jau buvo investavęs – 1200 Eur metalo įsigijimui, – 3700 Eur pagrindinių metalo detalių gamybai ir konstrukcijos sumontavimui, 900 Eur pirminiam  metalo karštuoju būdu nudažymui ir 500 eur klojinio gamybai, dar  transpoto ir kt. išlaidos +500 Eur. Iš viso investavus į riboženklio gamybą per 6300 Eur ir nesutinkant persipasitvirtinti techninio projekto, nežiūrint kad jis  užsakovui net nekainuotų, supratau kad situacija nieko gero nežada, nes be grafinio dokumento ginčai nesibaigs ir leidžiami pinigai nieko gero neatneš.

      Laukdamas kada užsakovas – paslaugos pirkėjas ryšis šiam žingsniui atėjo žiema, ko pasiekoje sudaryta komisija konstatavo akte kažkokius projekto neatitikimo faktus ir remiantis tuo aktu bei pradelstu laiku, bei nerastu sprendimu sutartis buvo pačios savivaldybės administracijos nutraukta,  ko pasiekoje esu prašomas susirinkti šias konstrukcijas ir išsivežti jas.
    Valdininkiškai žiūrint man dar yra priskaičiuoti 172 Eur delspinigių, nors sutartis išėjus laikui savaime nutrūko ir įmonėi UAB LED reklama kaip vykdytojos patirti nuostoliai atsirado tik dėl to, kad neturėję techninio projekto nustojome jį vykdę, o paslaugos pirkėjas nesutiko prailginti laiko, kurio metu būtų viskas pakoreguota taip, kaip visi kartu norėjome ir pamiršę šią problemą.
     Atkreipiu Jūsų dėmesį, kad spaudos susidomėjimas mums yra savalaikis, nes net ryt priėmus sprendimą kad projektą galima suforminti iš naujo, jis gali būti tęsiamas ir konsultuojantis atliktas, prastovėjęs per žiemą konstruktyvas nenukentėjo, o vizija jo nepasikeitė.
     Yra daug tokių atvejų kai dėl tam tikrų juridinių dalykų kažkas sustoja, bet atsižvelgus į geranoriškumą ir bendro gėrio siekį viskas laikui bėgant yra sutvarkoma. Tikiuosi, kad spauda nėra visagalė, bet šiuo atveju gali padėti šį klausimą rajono lygmeniu išspręst.
Pagarbiai,
Autorius – dizaineris, meno kūrėjas  Algirdas Jazbutis 
P.S. Prikabinsiu dar keletą projekto vaizdų; vienas vaizduojamas šviesiuoju paros laiku, o štai kitas kad apšvietimas paryškėtų, bandome sutemą sukurti, Prisegu ir aktą nors sutartis buvo dar 2018 m iš savivaldybės pusės ir jų iniciatyva nutraukta, reikia manyti, kad administracija norėjo sutvirtinti motyvaciją, kad tai atsitiko ne dėl jų kaltės, mano darbe yra neva tam tikro broko ar panašiai. Dėkoju už mums išreikštą dėmesį.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

7 Komentarai (-ų)

 1. Briedis sako:

  Stovi tas briedis kaip stovėjęs. Va tik ponios irgi parašė apie jį

 2. gera sistema sako:

  tikrai gera sistema sugalvota. valdžia skaidri ir nepriekaištinga o visi apsiėmę dirbti durni ir išdurti. ir su tais pinigais kišenėj, ir su nebaigtais darbais daugiau aiškumo pasidarė. ot sugebėjimai moterų. nei galvon ateitų, nei patikėtum kad taip galima.

 3. Širvintiškis sako:

  va jums ir atsakymas, kodėl visi remonto ir kitokie darbai gražiai ir įspūdingai prasideda ir …. sustoja ilgam

 4. Gal sako:

  Ten ir tiesa, apie tą diktofoną?

 5. Ačiū už idėją sako:

  Ir aš taip darysiu. Užsakysiu ženklą fazendai. Po metų pranešiu, kad manęs netenkina kokybė. Tą išveš ir naują užsakysiu. Liuks idėja. Ir pinigai kišenėj, ir naujas ženklas kasmet

 6. Klausimas sako:

  Kas apmokės nuostolius?

 7. Priekabės sako:

  Kabinėjamasi paprastai, kai tampi nepageidaujamu

Jūsų komentaras:


du + = penki

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]