Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Atsargiai! Laukiniai gyvūnai keliuose

opera_bFYGbtOvFk    Vis dažniau policijos įvykių suvestinėje išgirstame apie automobilių susidūrimus su per kelią bėgančiais žvėrimis.

    Būkite atidesni, ypač važiuodami tamsoje ir pro miškingesnes vietoves, išlaikykite maksimalų budrumą.
Neignoruokite specialių kelio ženklų, žyminčių, kad ruože tikėtini laukiniai gyvūnai, nes tai aiškus perspėjimas, kad šiame kelio ruože gali bet kuriuo metu į kelią išbėgti žvėrys. Patariama pasidomėti informacija apie gyvūnų migravimo laiką.
Patariama, tokiose vietose sulėtinti greitį, stebėti kelkraščius, jei pastebėjote kelkraštyje stovintį gyvūną – nenaudokite garsinio signalo, neįjunkite tolimųjų žibintų šviesų ir važiuokite pro jį labai lėtai ir atsargiai, nes laukinių gyvūnų elgesys nenuspėjamas. Ypač neprognozuojamai gali pasielgti jaunas žvėris, kuriam automobilio vaizdas ir garsas – apskritai nepažįstami.

    Jei kontaktas yra neišvengiamas, reikėtų prieš pat susidūrimą atleisti stabdžio pedalą – tokiu būdu automobilio priekis šiek tiek pakiltų ir tai pakeistų susidūrimo kampą. Šis manevras sumažintų riziką, mažesnė grėsmė kiltų automobilio vairuotojui ir šalia sėdinčiam keleiviui.
Susidūrimas su laukiniu gyvūnu kelyje – tai eismo įvykis. Jeigu apgadinti kelio ženklai, atitvarai arba kiti kelio elementai, jei buvo sužeistas arba nugaišo gyvūnas – vairuotojas privalo skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir vykdyti operatoriaus nurodymus. Nugaišusiu gyvūnu pasirūpins aplinkosaugininkai ir medžiotojai.
Būkite saugūs kelyje!

Širvintų rajono policijos komisariatas


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


septyni − trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]