Duona, žaidimai ir kraujas    Merė Ž.Pinskuvienė ir vėl melavo žiniasklaidai    Prezidentas kvietė apjuosti Lietuvą ne tik kilometrais, bet ir meile savo šaliai    Kviečiame į Baltų vienybės dieną Kernavėje    Širvintų rajono savivaldybei gresia tiesioginis valdymas   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

“Boružėlėje” vėl keičiama vadovė

opera_S0WNwIefvu/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

      Širvintų vaikų lopšelyje – darželyje “Boružėlė” ir vėl keičiasi vadovė.

     Antrą Tarybos kadenciją Širvintų rajone bujoja LEPinimo sistema, kai senieji vadovai keičiami į mielesnius, patogesnius, lojalesnius. Nors naujieji vadovai yra lyg ir savi, tačiau jiems įsijausti neleidžiama – dauguma jų yra tik LEPai. Laikinai einantys pareigas. Tiesa, tas laikinumas gerokai užtruko ir jis akivaizdžiai nenaudingas pačioms laikinosioms vadovėms.

      Šį kartą nuo “Boružėlės” vairo  nustumta Sondra Bartulienė. Aiškinamajame rašte rašoma, kad ji parašiusi prašymą ją atleisti dėl asmeninių priežasčių. Tačiau žmonėms burnų neužkimši. Jie kelia klausimus, kas nutiko, kad staiga S.Bartulienė traukiasi iš rinkimų komisijos pirmininko pareigų ir darželio vadovės. Po miestą jau sklando įvairiausios istorijos. Tačiau mes jų neeskaluosime. Nors liaudies išmintis sako: dūmų be ugnies nebūna.

    Vytas Šimonėlis dar praėjusioje kadencijoje priminė merei, kad savivaldybės administracija nevykdo Tarybos sprendimo skelbti konkurso.  Teisės aktuose numatyta: „…7 punktas nustato, kad konkursas skelbiamas per 45 dienų laikotarpį nuo dienos, kai švietimo įstaigos vadovo pareigybė įsteigiama, tampa laisva arba iš anksto žinoma (yra teisinis pagrindas), kad ji bus laisva…“ Tame pačiame sprendime rašoma: „Pavesti Savivaldybės administracijos direktoriui organizuoti konkurso Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ direktoriaus pareigoms eiti paskelbimą, spręsti kitus klausimus, susijusius su konkurso organizavimu.“ Šiuo metu Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas eina Ingrida Baltušytė Četrauskienė.

      Jei vadovautumėmės teisės aktais, kuriuos tikrai žino savivaldybės administracija, nes juos įtraukia į sprendimų projektų pagrindimą, tai konkursas turėjo būti organizuojamas iškart po 2016 m. kovo 31 d. Kai Taryba tenkino Vacės Vaskelienės prašymą ir vienbalsiai pritarė jos atleidimui iš Širvintų lopšelio – darželio „Buratinas“  direktorės pareigų nuo 2016 m. rugpjūčio 31 d. Savivaldybės administracija turėjo penkis mėnesius konkursui organizuoti. Kodėl to nepadarė – sunku pasakyti.

      Taryba svarstė klausimą “Dėl pavedimo Ritai Sinkevičienei laikinai vykdyti Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ direktoriaus funkcijas.”  Siūloma pavesti Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ direktoriaus pavaduotojai ugdymui Ritai Sinkevičienei laikinai vykdyti Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ direktoriaus funkcijas nuo 2019 m. gegužės 29 d. iki 2019 m. rugpjūčio 29 d. įskaitytinai. Už papildomų pareigų, nenustatytų pareigybės aprašyme, vykdymą kas mėnesį mokėti 30 procentų jos pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio priemoką. Pripažinti nuo 2019 m. gegužės 28 d. netekusiu galios Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2018 m. sausio 25 d. sprendimo Nr. 1-5 „Dėl pavedimo Sondrai Bartulienei laikinai vykdyti Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ direktoriaus funkcijas“ 1 punktą.

      Tarybos nariai net nesiklausė Vyto Šimonėlio priminimo apie konkursą Savivaldybės įraše, opozicijos pasisakymų taip pat negirdėti). Trys PRIEŠ, du  SUSILAIKĖ, keturiolika UŽ. Vytas Šimonėlis nebalsavo. Sprendimas priimtas. O Vytui Šimonėliui, atsisakiusiam balsuoti už neteisėtą spendimą, dar ir pagrasinta svarstymu Etikos komisijoje.

Taryba ne vieną kartą praėjusioje kadencijoje priiminėjo sprendimus dėl “Boružėlės” vadovo:

 1. DĖL PAVEDIMO R. SINKEVIČIENEI LAIKINAI VYKDYTI ŠIRVINTŲ LOPŠELIO-DARŽELIO „BORUŽĖLĖ“ DIREKTORIAUS FUNKCIJAS.

Nr. 19-670 SPRENDIMO PROJEKTAS (SAVIVALDYBĖS TARYBOJE PRIIMTAS 2019-05-29, NEPASKELBTAS).

 1. DĖL PAVEDIMO SONDRAI BARTULIENEI LAIKINAI VYKDYTI ŠIRVINTŲ LOPŠELIO-DARŽELIO „BORUŽĖLĖ“ DIREKTORIAUS FUNKCIJAS

Nr.: 1-5

Rūšis: Tarybos sprendimas

Data: 2018.01.25

 1. Dėl konkurso Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ direktoriaus pareigoms eiti skelbimo

Nr.: 1-234

Rūšis: Tarybos sprendimas

Data: 2017.10.26

 1. DĖL ŠIRVINTŲ LOPŠELIO-DARŽELIO „BURATINAS“ PAVADINIMO KEITIMO IR NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

Nr.: 1-147

Rūšis: Tarybos sprendimas

Data: 2017.05.25

 1. DĖL ŠIRVINTŲ LOPŠELIO-DARŽELIO „SAULUTĖ“ REORGANIZAVIMO PRIJUNGIANT JĮ PRIE ŠIRVINTŲ LOPŠELIO-DARŽELIO „BURATINAS“

Nr.: 1-44

Rūšis: Tarybos sprendimas

Data: 2017.03.06

 1. DĖL SUTIKIMO REORGANIZUOTI ŠIRVINTŲ LOPŠELĮ-DARŽELĮ „SAULUTĖ“ PRIJUNGIANT JĮ PRIE ŠIRVINTŲ LOPŠELIO-DARŽELIO „BURATINAS“

Nr.: 1-25

Rūšis: Tarybos sprendimas

Data: 2017.01.26

 1. DĖL PAVEDIMO LAIKINAI EITI ŠIRVINTŲ LOPŠELIO-DARŽELIO „BURATINAS“ DIREKTORIAUS PAREIGAS

Nr.: 1-323

Rūšis: Tarybos sprendimas

Data: 2016.11.10

 1. DĖL KRISTINOS LIEPARSKIENĖS GRĄŽINIMO Į ŠIRVINTŲ LOPŠELIO-DARŽELIO „BURATINAS“ DIREKTORIAUS PAVADUOTOJOS UGDYMUI PAREIGAS

Nr.: 1-322

Rūšis: Tarybos sprendimas

Data: 2016.11.10

 1. DĖL PAVEDIMO LAIKINAI EITI ŠIRVINTŲ LOPŠELIO-DARŽELIO „SAULUTĖ“ DIREKTORIAUS PAREIGAS

Nr.: 1-321

Rūšis: Tarybos sprendimas

Data: 2016.11.10

 1. DĖL GRAŽINOS ZIMKUVIENĖS ATLEIDIMO IŠ ŠIRVINTŲ LOPŠELIO-DARŽELIO „SAULUTĖ“ DIREKTORIAUS PAREIGŲ

Nr.: 1-316

Rūšis: Tarybos sprendimas

Data: 2016.10.27

 1. DĖL PAVEDIMO KRISTINAI LIEPARSKIENEI EITI ŠIRVINTŲ LOPŠELIO-DARŽELIO „BURATINAS“ DIREKTORIAUS PAREIGAS

Nr.: 1-247

Rūšis: Tarybos sprendimas

Data: 2016.08.12

 1. DĖL VACĖS VASKELIENĖS ATLEIDIMO IŠ ŠIRVINTŲ LOPŠELIO- DARŽELIO „BURATINAS“ DIREKTORIAUS PAREIGŲ

Nr.: 1-73

Rūšis: Tarybos sprendimas

Data: 2016.03.31


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

21 Komentarai (-ų)

 1. Anonimė sako:

  Pažadu pusė karalystės. Sprogsiu, net visas Širvintų kaimas girdės. Kas išeis? Bet nemažiau įdomu, kas kus ateis? PĖVĖZĖ: Kas bus “Širvintų šiluma” direktorius?. Kas bus “Boružėlė” direktorė? Kas bus Meno mokyklos direktorės pavaduotoja? Kas tie gabūs žmonės? Širvintų kaimas klausia.

 2. Anonimas sako:

  Aš žinau, kas bus kita, išeinanti dėl „asmeninių priežasčių”

 3. www sako:

  Toks jau gyvenimas nenuspėjamas. Reikia mokėti ir pralaimėti.

 4. Anonimas sako:

  plokstele apversta ant kitos puses? ar nejauciate gedos , komentatore? Pirma visaip smeizet ir zeminot moteri, po visokiais kvailais klausimynais komentarus rasinedama ir zemindama ir isjuokdama , o dabar jau i dangu keliat? Fui nekenciu tokiu apsimeteliu, nereikejo pirma suesti zmogaus , nereiketu dabar gaileti.pasiskaitykite savo visus ankstesnius komentarus, kur visuos tuos metus smeizete , nes viena tik purvinote

 5. Galva sako:

  Kaip gerai, kad rinkimų komiteto žmonėms sudaroma galimybė neužsisėdėti ir judėti į priekį be skrupulų. Gyvenimas rinkimų komiteto žmonėms gražus!

 6. Real sako:

  Kaip gerai, kad žmonėms sudaroma galimybė neužsisėdėti ir judėti į priekį. Gyvenimas gražus!

 7. tai ten sako:

  kas ten liks ir darbus dirbs?

 8. Onutė sako:

  Sondra, sėkmės Tau. Išgyvensi šį sunkų laiką ir paskui džiaugsiesi. Širvintose šiuo metu perspektyvų neturi nei vienas gabesnis, kūrybiškesnis ir tvirtesnis žmogus. Visas organizacijas apraizgė pranešinėtojų tinklas. Visi kalbasi apsidairydami, ar nėra šalia kurio nors labai nusipelniusio. Manau, nereikia rašyti, kas yra viso šito strategas

 9. Asmeninės aplinkybės sako:

  O kaip ten buvo gegužės 12 dieną, per pirmąjį balsavimą? Žmonės pasakojo, kad tą dieną dėjosi labai įdomūs dalykai. Buvo atėjusi net pati Nijolė ir viešai barė ir priekaištavo Sondrai. Ir tas negerai, ir tas blogai. Šiaip tos komandos nariai kryžium gula vieni už kitus, o čia vieši priekaištai? O vėliau- iš dainos žodžių neišimsi… Staiga pati Sondra “Dėl itin asmeninių aplinkybių” atsistatydina iš Atžalyno rinkimų apylinkės pirmininkės pareigų, atsistatydina iš darželio LEP direktorės. Juk visi suprantame, kad tai visiškas atsitiktinumas. Gerai, kad Širvintų Lietuvos socialdemokratų darbo partijos skyrius turi daug nuostabių žmonių. Vietoje Sondros į pirmininkes pasiūlo Neringą Lubytę.
  P.S. Sondra, kaip ir daugelis gabių širvintiškių, be vargo ras darbą Vilniuje. Ir, kaip ir daugelis ten sėkmingai įsitvirtinusių, tikriausiai niekada daugiau negrįš į Širvintas.

 10. Vanduo sako:

  Nuostabus žmogus.Kultūringa, išsilavinusi, kūrybinga,pilna idėjų.Teko sutikti ją pažinojusių, dirbusių kartu.Sąžiningesnio žmogaus nerasite.Labai gaila.Puiki, naujoviškai mąstanti ir matanti vadovė.Sąžiningi šalinami.Labai gaila, kad taip nutiko.

 11. Širvintiškiui 2 sako:

  Nesiginčiju nei dėl direktorės žmogiškųjų, nei dėl vadybinių kompetencijų, bet…save gerbiantis pedagogas NIEKADA neturėtų leisti su savimi elgtis paminant švietimo sistemai galiojančius įstatymus – dirbti tiek laiko be konkurso. Jei valdžia nepaiso įstatymų, tai mes gi žinome, kas tokiai valdžiai svarbiausia, bet pedagogui, ir dar vadovui tai paprasčiausiai neleistina.neleistina.

 12. Vytas sako:

  Planuoju kažkada parašyti straipsnelį, kaip veikia ši kreiva, politiškai korumpuota sistema, kuri naikina savivalda, atstumia protingus ir galinčius darbuotis žmones bendruomenės labui. Aplink mus atsiranda vis daugiau pataikūnų, savanaudžių, žmogelių su menkais asmeniniais interesais.

 13. Vytui sako:

  Tai po velnių, partiniai asmenys, kriepkitės į savo valdžią Vilniuje dėl tokios kontrolierės. Negi negalima suvaldyti?

 14. Matyt sako:

  atsiranda vis savesnių. Be to reik už naujus rinkimus ačiū pasakyti. Kiek girdėt, tai pažadų daug būta…
  Tik bėda šiltų vietų mažame rajone ribotas skaičius, tai ir reik rotuoti.

 15. Vytas sako:

  Konkursas darželio direktoriaus pareigoms turėjo būti paskelbtas dar 2016 m., tačiau iki šiol tas nepadaryta. Tai visiška savivalė. Vyriausybės atstovė abejingai stebi, o gal ir patarimus duoda. Darželio laikinoji direktorė šiuos dalykus žino, bet jai tas tinka. Kiek įstatymai Širvintų savivaldybėje galioja nustato Širvintų valdžia.

 16. pastebėjimas sako:

  tų vadovių eilė laukia

 17. Pamoka sako:

  Taip nutinka tiems, kas aklai tarnauja. Kaip žmogaus, man jos gaila.

 18. Skeptikas sako:

  Jei tokia hera buvo, kam leidot suvalgyt?

 19. Zoro sako:

  Labai gaila buvo gera vadove

 20. Širvintiškis2 sako:

  S.Bartulienė buvo labai gera vadovė.Vadovė iš didžiosios raidės . Kaip vadovas buvo – Sumanus, subtilus, kultūringas, draugiškas, diplomatiškas, objektyvus, lankstus , ryžtingas, nebijantis iššūkių, išmintingas, logiškai mąstantis ,novatoriškas, išradingas, idealistas bet gaila visi mes mirtingi .

 21. Širvintiškis sako:

  Visoms taip bus, jeigu neklausysit ir ….

Jūsų komentaras:


+ trys = aštuoni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]