Širvintiškiai ir vėl stojo į Baltijos kelią    Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2019-08-29 posėdžio darbotvarkė    Minint Baltijos kelio dieną lietuvių režisierių filmai nutiesia tiltus tarp Baltijos valstybių    Mūsų Baltijos kelias    Kada mūsų širdyse užgis okupacijų žaizdos?   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar pritartumėte siūlymui dalį kasmetinio biudžeto viešinimui skirti savivaldybės mažumos (opozicijos) veiklos viešinimui?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Iš kelionės po Dzūkiją

IMG_1321    Ankstų gegužės 15-osios rytą Širvintų „Bočiai“ išsiruošė aplankyti Dzūkijos kraštą. Širvintose rytas buvo šaltokas, visi dalyviai buvo džiugiai nusiteikę, juk važiuojame į pietinį Lietuvos kraštą.

     Pagal sutartą laiką atvažiavo autobusas iš Ukmergės, vairuojamas Manto. Mes su šia firma draugaujame jau trejus metus.

     Sulipę į autobusą pasukame Vilniaus link, kur mūsų laukė gidė Birutė. Toliau kelias vedė į Dzūkiją. Gidė išsamiai pasakojo Dzūkijos krašto istoriją. Besiklausydami pasakojimų apie šį kraštą nepastebėjome, kaip atvykome į pirmą ekskursijos vietą – Merkinės piramidę, dar kitaip vadinamą Čersukų piramide. Mus pasitiko šios nuostabios vietos šeimininkas Povilas Žėkus, kuris papasakojo piramidės atsiradimo istoriją.

    IMG_13331990 m. rugpjūčio 20-osios naktį Povilui įvyko apsireiškimas, kad jis turi pastatyti statinį – piramidę. Taip buvo pradėta statyti piramidė, kuri pastatyta 2003 m. (tik nebuvo kupolo). 2009 m. Povilui Dievas perteikė naują žinią, – jau laikas baigti formuoti ypatingą erdvę Čersukuose. Ir 2009 m. už lankytojų aukas buvo pastatytas 12,5 m. aukščio ir 22 m. skersmens stiklinis kupolas bei trys kryžiai prieš piramidę. Į šią ramybės ir susikaupimo vietą kasmet apsilanko apie 50 tūkst. žmonių iš Lietuvos iš užsienio. Žmonės čia meldžiasi ir prašo Dievo sveiktos sau ir artimiesiems.

    Dabar ir toliau vyksta statybos, gražiai sutvarkyta aplinka.

    Toliau mūsų kelionė tęsėsi į Grūto parką.

Parkas atidarytas 2001 m. Steigėjas Vilimas Malinauskas.

     IMG_1344Parke galėjome pamatyti iš Lietuvos miestų ir miestelių suvežtus demontuotus sovietinius paminklus. Ši ekspozicija atskleidė sovietinės ideologijos neigiamą turinį.

     Grūto parkas užima 20 ha plotą, kuriame 2 km ilgio ekspozicijoje yra 46 autorių daugiau kaip 100 sovietmečio politinių lyderių statulų, kurias mes gerai prisimename. Parkas dar papildomas naujomis ekspozicijomis. Čia veikia ir zoologijos sodas.

      Kai kurie mūsų „Bočiai“ šiame parke lankėsi pirmą kartą.

    Toliau kelionė tęsėsi į Druskininkus. Tai miestas – kurortas, kuris rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą minimas 1636 m. Kurortas įkurtas 1794 m., kai Stanislovas Augustas paskelbė gydomąja vietove. Druskininkai yra seniausias ir didžiausias visus metus veikiantis Lietuvos purvo ir klimaktinis kurortas.

     IMG_1359Senamiestis yra urbanistinis paminklas. Mieste trys šventyklos, 8 sanatorijos, daug poilsio ir pramogų parkų. Miestas labai gražiai tvarkomas: gėlės pasodintos tautiniais ornamentais, veikia muzikinis fontanas. Ragavome dviejų rūšių mineralinio vandens, vienas labai sūrus.

      Susipažinę su Druskininkų miesto istorija, aplankę jo įžymias vietas, nuvukome į „Romensą“, kur yra pirmasis ir vienintelis pasaulyje Šakočių muziejus. Vaišinomės šakočiu ir kava. Čia laukė edukacinė programa „Išsikepk šakotį“. „Romensas“ darbuotoja paaiškino, kaip reikia kepti šakotį. Kiekvienas ėjome prie kepamo šakočio ir ant jo pylėme tešlą. Iškeptą šakotį parsivežėme į Širvintas, kurį skanausime birželio 12 d. „Lelijoje“.

     IMG_1326Iš Druskininkų išvykome į Antano Česnulio skulptūrų ir poilsio parką Naujasodės kaime. Čia mus pasitiko šio parko šeimininkas ir gražus autoriaus sukurtas vėjo malūnas, kurio keturiuose aukštuose sukauptos autoriaus drožtos skulptūros. Nuo malūno Ratnyčėlės upelio link išdėstyta unikali Rūpintojėlių siena. Jos akmeninėse nišose yra kaupiami visų Lietuvos meistrų Rūpintojėliai. Palei upės pakrantę autoriaus sukurtos kompozicijos „Žmogaus ir medžio gyvenimas“. Tai unikalus, labai senos pušies natūralaus grožio ir drožtų ąžuolo figūrų derinys. Parke išsidėstę liaudies teatro personažai V.Krėvės „Prie dangaus vartų“, Žemaitės „Marti“, A. Vienuolio „Prieblandoje“. Didelė pavėsinė su stalais. Joje išdėstyti reljefai „Duonos kelias“, koplytstulpis Lietuvos 100-čiui, skulptūros „Milžinas“, „Paskutinė vakarienė“, „Prakartėlė“, labai graži skulptūra S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio per Atlantą atminimui ir daug kitų drožinių. Parkas įkurtas prieš 20 m., visos skulptūros labai gražios ir puikiai išdėstytos. Meistras jau 40 m. užsiima medžio drožyba, tačiau daug skulptūrų yra iš metalo, kurias gamina savo kalvėje. Ekspozicija nuolat papildoma naujais kūriniais.

      IMG_1378Toliau keliavome link Merkinės. Aplankėme Merkinės kraštovaizdžio apžvalgos bokštą „Pušų gojelis“ (26 m. aukščio). Jis yra Merkinėje prie Nemuno. Iš bokšto matyti Nemuno kraštovaizdžio draustinis, nemuno ir Merkio santaka, Merkinės tiltas ir Merkinės piliakalnis. Bokštas pradėtas statyti 2011 m. už Europos Sąjungos regioninės plėtros ir Lietuvos Respublikos  biudžeto lėšas. 2015 m. atidarytas lankytojams.

      Aplankėme ir Merkinės piliakalnį, kuris datuojamas XIV-XV a. Jame stovėjo viena stipriausių Nemuno gynybinės sistemos medinių pilių.

      Toliau vykome į Perloją prie Vytauto paminklo, kurio aukštis 8,3 m. Paminklas šiuo metu restauruojamas.

     Pažintinė kelionė po Dzūkiją baigėsi. Ekskursijos gidės Birutės dėka daug pamatėme ir sužinojome apie šio nuostabaus krašto istoriją.

     Išvykos dalyviai dėkingi „Bočių tarybai už suorganizuotą kelionę, gidei Birutei ir vairuotojui Mantui.

      Pailsėsime ir lauksime kitų išvykų.

Straipsnis ir nuotraukos Reginos Ambrazienės


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


šeši − vienas =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]