Joninių nakties burtai Kernavėje    Sušaukiamas Tarybos posėdis    Linkėjimai Ritai Bulonienei nuo partiečių    Padėkos vakaras Ingridos Šimonytės savanoriams    Sveikiname Elvyrą Ramaneckienę

VARDADIENIAI

Mūsų draugai ir partneriai

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Rimanto Turskio futbolo taurės varžybos švenčia dešimtmetį

t31-1Bartkuškio mokykla ir futbolas – neatsiejami dalykai. Rimanto Turskio futbolo taurės varžybos Bartkuškio moksleiviams – laukiamiausia šventė. Net ir pradinių klasių mokiniai žino, kas tai per varžybos, nes jose ne vieno brolis ar sesė gynė mokyklos garbę. Per šiuos dešimt metų vykusias futbolo taurės varžybas Bartkuškio mokiniai keturis kartus tapo varžybų nugalėtojais ir penkis kartus buvo iškovotos antrosios arba trečiosios vietos. Bartkuškio mokyklos stadioną per šį laiką aplankė šimtai jaunųjų futbolininkų iš mūsų rajono Alionių, Zibalų, Čiobiškio mokyklų ir svečiai iš Maišiagalos, Paberžės, Marijampolio, Senųjų Trakų, Kietaviškių. Bartkuškiečiams tai dešimtasis turnyras, o aktyviausi iš svečių yra Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijos mokiniai, vadovaujami buvusio mokytojo Petro Žygės, o dabar – Žilvino Žygės. Jiems tai aštuntasis turnyras. Pastaruosius metus varžybose dalyvaudavo aštuonios komandos. Visuomet į šias varžybas atvykdavo taurės stegėjas, legendinio „Žalgirio“ futbolininkas Rimantas Turskis, kuris apdovanodavo komandas apranga, kamuoliais ir prizais. Visus šiuos turnyrus rėmė Aidas Medeišis: prizais, medaliais ir saldžiaisiais prizais – ledais.

tu10-1Ir šios – dešimtosios futbolo šventės metu steigėjas ir rėmėjai buvo su mumis. Šį kartą varžybos buvo vykdomos Širvintų futbolo stadione. Varžybose dalyvavo šešios komandos, kurios buvo suskirstytos į du pogrupius. Pogrupyje „A“ žaidė Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro, Vilniaus futbolo mokyklos ir Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos komandos. Pirmąją vietą šiame pogrupyje užėmė Vilniaus futbolo mokyklos komanda 1:0 nugalėjusi Marijampolio M. Lukšienės gimnazijos žaidėjas (šioje komandoje žaidė vyresnio amžiaus merginos) ir 6:1 įveikę bartkuškiečius. Antrąją vietą ir šansą pasirodyti finaliniame etape iškovojo Marijampolio merginos 2:1 įveikusios Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro komandą.

Pogrupyje „B“ susitiko Maišiagalos J. Obrembskio ir Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijų bei Širvintų sporto centro komandos. Šiame pogrupyje nugalėtojais tapo Maišiagalos LDK Algirdo gimnazijos komanda vienodu 4:2 rezultatu nugalėjusi Širvintų sporto centrą ir Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio komandas. Širvintiškiai užėmė antrąją vietą nugalėję J. Obrembskio gimnazijos moksleivius 3:1.

Per varžybų pertraukėlę pasistiprinę Aido Medeišio dovanotais ledais jaunieji futbolininkai pradėjo finalines kovas, kurios vyko su įskaitiniais taškais iš pogrupio ir rato sistema. Čia geriausiai sekėsi Maišiagalos LDK Algirdo gimnazijos mokiniams, kurie, turėdami pergalę 4:2 prieš Širvintų sporto centrą, nugalėję Vilniaus futbolo mokyklą 4:1 ir įveikę Marijampolio gimnazistes 2:1 bei surinkę 9 taškus, tapo šių varžybų nugalėtojais. Antrąją vietą užėmė Širvintų sporto centro komanda – finaliniame etape 1:1 sužaidusi su Vilniaus futbolo mokykla ir 1:0 nugalėjusi marijampolietes. Trečiąją vietą užėmė Vilniaus futbolo mokyklos komanda lemiamą kovą 1:4 pralaimėjusi Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijos žaidėjams. Širvintų sporto centras ir Vilniaus futbolo mokykla surinko po 4 taškus, tačiau širvintiškiams antrąją vietą lėmė didesnis įmuštų įvarčių skaičius. Ketvirtą vietą užėmė Marijampolio M. Lukšienės gimnazijos mokinės finaliniame etape nesurinkusios taškų. Penktąją-šeštąją vietas pasidalino turnyro organizatoriai Bartkuškio mokykla-daugiafunkcis centras ir svečiai iš Maišiagalos kun. J. Obrembskio gimnazijos.

t28-1Geriausi visų komandų žaidėjai gavo A. Medeišio ir R. Turskio įsteigtus prizus: saugas K. Tamašunas iš Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro, vartininkas D. Zarumnyj iš J. Obrembskio gimnazijos. Geriausia turnyro vartininke tapo S. Bloževič iš Marijampolio M. Lukšienės gimnazijos, geriausiu gynėju – M. Čibiras iš Vilniaus futbolo mokyklos, geriausiu puolėju pripažintas K. Česonis iš Širvintų sporto centro, geriausiu turnyro žaidėju tapo N. Nikolajev, o rezultatyviausiu žaidėju K. Berdikšlis – abu vaikinai iš Maišiagalos LDK Algirdo gimnazijos. R. Turskis dviems komandoms dovanojo skirtukus ir kiekvienai komandai po du futbolo kamuolius. I-III vietas užėmusių komandų nariai gavo Širvintų savivaldybės įsteigtus prizus.

Džiaugiamės, kad renginyje apsilankė rajono merė Živilė Pinskuvienė, administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, Širvintų sporto centro direktorė Alina Zapolskienė. Merė įteikė padėkas Rimantui Turskiui ir Aidui Medeišiui už dešimt metų remtą futbolo turnyrą.

Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro kūno kultūros mokytojas Antanas Paliūnis