Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Ar galima maudytis Širvintų paplūdimyje?

foto sirvintos.lt

foto sirvintos.lt

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

    Sinoptikai teigia, kad beveik keturiasdešimt metų birželio pradžioje nėra buvusių tokių karščių. Kai kieme spigina Lietuvai nebūdingi karščiai, nori nenori imi gręžiotis į vandens telkinius, viliojančius savo vėsa.

  Širvintų rajono savivaldybė savo tinklapyje birželio 6 dieną paskelbė džiugią žinią: “Kaip ir kiekvienais metais, Širvintų rajono savivaldybės administracija vykdo Širvintų paplūdimio – maudyklos vandens kokybės stebėseną.

    2019 m. gegužės 28 d. atliktų Širvintų paplūdimio vandens tyrimų duomenys patvirtino, kad vandens kokybė atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus. 

     Todėl esant puikiam orui ir artėjant šiltam vasariškam savaitgaliui, kviečiame širvintiškius ir miesto svečius į Širvintų paplūdimį.

     Tačiau dėmesingi širvintiškiai išgirdo ir kitokią žinią. LNK žiniose ( LNK ŽINIOS  žiūrėti nuo penktos minutės) teigiama, kad Širvintų užtvankos vandenyje žarninių enterokokų kiekis priartėjo prie pavojingos ribos. Jie gali sukelti žaizdų, šlapimo, tulžies takų infekcijas.

     Lygiai tokią pačią informaciją randame ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro tinklapyje

 Vandens kokybė paplūdimiuose

    Tad kiekvienam mūsų spręsti, maudytis ar ne Širvintų paplūdimyje. Tačiau turime žinoti, kad nežinojimas nuo ligų neapsaugos. Saugokime save ir savo artimuosius.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

12 Komentarai (-ų)

 1. Taigi sako:

  Ne „pležas“, o „pliažas“…

 2. mama sako:

  Tai va po šio šeštadienio linksmų maudynių,mano mažos mergaitės pasigavo šlapimo takų infekcija.Dėja niekur kitur nesimaudėme tik Širvintų pleže.Liūdna dėl vaikų,kad šią vasarą negalėsime praleisti pleže.

 3. Štai tau ir A sako:

  Taip, tenka pripažinti, kad viskas, kas iš pirmo žvilgsnio sensacinga, nėra teisinga. Batutai gaminami kelis dešimtmečius. Vakaruose tėvai labai rūpinasi savo vaikais, jų sveikata ir švietimu. Sveikata rūpinasi ne todėl, kad gydymas brangus, o todėl, kad yra atsakingi už vaikų ateitį. Jeigu batutai tikrai keltų grėsmę, tai jau seniai tai būtų pastebėta, ir gamintojai sulauktų milžiniškų ieškinių. Atrodo keista, kai vieno chirurgo traumatologo pastebėjimai svarbesni svarbesni už dešimtis vakarų ekspertų.
  Gydytojas atrašo-fiksuoja tik patį faktą, bet neanalizuoja priežasčių. Tarkim, kokia nors tetutė ar jos vaikai pirmą kartą gyvenime pakyla nuo kompiuterio ar serialų televizijų ir nutaria numesti dešimtis kilogramų per vieną kartą. Raumenys išglebę, sausgyslės neelastingos- turim pasekmes. Jeigu žmogus iš pradžių pasivaikščiotų miškais į kalną, nuo kalno, nuo kelmo ant kelmo, ir tik tada piltų ant batuto, jokių neigiamų pasekmių nebūtų.
  Dėkui A už nuorodą.

 4. A. sako:

  Leiskit paoponuoti dėl batutų naudos https://www.15min.lt/naujiena/laisvalaikis/ivairenybes/6-priezastys-kodel-verta-sokineti-ant-batuto-941-617383

  Mes turim jau kelerius metus ir kai pastatom nėra tos dienos, kad vaikai nešokinėtų. Jokių blogų pasekmių nebuvo.
  Be to bet kuris sportas kelia tam tikrą riziką, netgi bėgimas. Kiekvieno teisė rinktis

 5. skaitytoja sako:

  Gal reiktų pradėti tikrinti tuos,kurie gyvena prie upės ir netoli jos.Kokios kanalizacinės sistemos įrengtos.Ar naudojasi komunalininkų paslaugomis[išveža kanalizacijos turinį]…o gal leidžia į upę.Patikrinti nesunku.Įmonė registruoja iškvietimus ir kvitus išrašo.

 6. Vakar sako:

  Pliaže sėkmingai maudėsi žmonės. Kiek jų grįžo su “dovanom”?

 7. Tomui sako:

  Tai gal čia dėl to, kad miesto aikštę tvarko, savivaldybės kanalizacija perkasta, tai visas ponių Š į upę plaukia? Jau ne tik visas rajonas nuo jų “veiklos” smirda, dabar dar ir Širvintų upė.

 8. Tomas sako:

  Pliaže buvau birželio 6 d. tarp 10 ir 11 val.
  Nuo vandens trenkė stiprus fekalinis kanalizacijos kvapas.

 9. Žyvka sako:

  Dabar pagalvokit, kas būtų, jeigu Širvintų upės dugne gulėtų visų varguolių taip nekenčiamas 30- 40 centimetrų dumblo sluoksnis. Gal reikia prasukti dar vieną projektą, tik šį kartą du kart brangiau, ir sugrąžinti bumblą atgal? Ir žymiai saugiau, šoksti nuo batutų už kosminę kainą ir tiesiai į dumblą? Bilieto kaina turėtų du kart pabrangti. Varguoliams tai patiktų.

 10. Info sako:

  Va taip su ta informacija. Tiesos nesako. O mes sergam.

 11. Pliažas sako:

  Smarvė pliaže. Niekas nesimaudo.

Jūsų komentaras:


trys + = keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]