Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Ar patarėjai netaps tik pritarėjais?

Tarybos nario

Alytė Skeberienė, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narė

Alytė Skeberienė, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narė

/ ALYTĖ SKEBERIENĖ, Tarybos narė /

    Praėjo jau trečiasis naujai išrinktos Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdis. Manau, kad aš, kaip tarybos narė, turiu pareigą pasidalinti savo įžvalgomis ir paaiškinti mane išrinkusiai visuomenei, kodėl vienaip ar kitaip balsuoju per posėdžius.

    Per du pirmuosius posėdžius iš(si)dalinti postai, pa(si)tvirtinti atlyginimai.

    Trečiasis posėdis niekuo nesiskyrė nuo pirmųjų dviejų – tendencingai paklusniai balsuojančių rankų kilnotojai atliko savo pareigą be papildomų klausimų. Didelio susidomėjimo jie nerodė ir per bendrą komitetų posėdį, kuriame buvo svarstomi teikiamų sprendimų projektai.

     O prie keletos tokių sprendimų noriu trumpai stabtelėti.

   Apie komitetų ir komisijų „demokratinius rinkimus“ jau pasisakiau „Širvio“ laikraščio interviu.

     Apie Širvintų lopšelio-darželio „boružėlė“ vadovų pas(is)kyrimo peripetijas jau rašė kolega tarybos narys Vytas Šimonėlis. 

 Manau, kad aš, kaip tarybos narė, turiu pareigą pasidalinti savo įžvalgomis ir paaiškinti mane išrinkusiai visuomenei, kodėl vienaip ar kitaip balsuoju per posėdžius. A.Skeberienė

    Nuo pat įkūrimo esu Širvintų miesto bendruomenės pirmininkė, daug bendraujame ir diskutuojame su kitomis bendruomenėmis, tad vienas iš šiame posėdyje priimamų sprendimų buvo labai aktualus bendruomenėms.

    2019 m. kovo 1 d. Įsigaliojo Lietuvos Respublikos Bendruomeninių organizacijų plėtros įstatymas, tad į šio tarybos posėdžio darbotvarkę buvo įtrauktas klausimas dėl Širvintų rajono savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos nuostatų patvirtinimo. Kuriama dar viena taryba. Jau net nežinau kelinta, tik abejoju ar ši bus nors kiek veiklesnė už anksčiau šios valdžios įkurtas. Ne, ne todėl, kad ji nereikalinga!

    Jau seniai dalyvaudami įvairiose respublikinėse konferencijose, susitikimuose diskutavome apie tai, kad vietos bendruomenines organizacijas reikia išskirti iš visų NVO sektoriaus organizacijų, juk vietos bendruomenių veiklos sritis daug platesnė nei kurios nors NVO veikla, nes pastarosios veikia vienoje kurioje siauroje srityje. Tad įstatymas reikalingas. Tik va bėda tame, kad mūsų rajone ir ši taryba buvo sukurta pagal „nurodymą iš viršaus“. Scenarijus kartojasi.

    Prieš keletą metų taip buvo sukurta NVO taryba. Dar dirbant senajai valdžiai, bendruomenės bei NVO gavo el. laiškus, kuriuose buvo kviečiama susitikti ir aptarti naujai kuriamos NVO perspektyvas, veiklos stitis, nuostatus, išrinkti delegatus. Tada Demokratija Širvintose dar gyveno. Susirinkome, aptarėme, paruošėme nuostatus, delegavome narius. Deja pasikeitus valdžiai, matyt neįtiko kandidatai, taigi buvo greitai pakoreguotas sąrašas ir įtraukti į jį „tinkami“. Tinkami tik pavardėmis ir ištikimybe valdžiai, o ne darbui ir iniciatyvoms. Tad per visą NVO tarybos egzistavimą taip ir neteko išgirsti apie jos veiklą, niekur nemačiau ir neskaičiau jos atskaitų. O nuostatuose buvo parašyta, kad ši taryba turi teikti ataskaitas.

     Nors jų balsas tik patariamasis, tačiau per buvusią kadenciją jis jei ir buvo tai tik pritariamasis. Konferencijose diskutuodami dėl naujo įstatymo ir laukdami, kad iš NVO bus atskirtos bendruomenės, tikėjomės, kad tai įneš daugiau aiškumo ir naudos vietos bendruomenėms. Tačiau paaiškėjo, kad jei įstatymas ir duos naudos, tai tik ne mūsų rajono bendruomenėms.

     Kokiu principu vadovaujantis buvo renkami kandidatai, lieka neaišku, bet tikrai žinau, kad ne visos rajono bendruomenės gavo kvietimus deleguoti narius. O gal tokio kvietimo net nebuvo? O kam kviesti, jei jau iš anksto žinai, ką į tas vietas paskirti. Kyla klausimas, ar tokia taryba išvis reikalinga? Ar ir vėl tik dėl pliuso, kad tokia taryba turi būti pagal įstatymą?

         Laikas parodys ar mūsų savivaldybėje pagal principą „savas – nesavas“ į bendruomeninių organizacijų tarybą „išrinkti“, o tiksliau į jas „nuleisti“ atstovai turės tą patariamąjį ar ir vėl tik pritariamąjį balsą.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

15 Komentarai (-ų)

 1. Labai sako:

  Tai va, labai liūdna, kad per visą rajoną tik tiek žmonių mąstančių, ne tik “matančių”. Didžioji rajono gyventojų dalis- vatnykai- nei išsilavinę, nei besidomintys. Bele jų šiknoms šią minutę gerai. O kas bus ryt- pa barabanu

 2. to Nepageidaujami sako:

  Visiskai sutinku, nes balsu gavo atitinkamai 285, 229 ir 155.
  Mazai kas ju pageidavo.

 3. Rimutė sako:

  Daugiausiai susigaudo tai tokie ratybos nariai kaip RS, DP, RB, VB ir dar visa arava po jų… va tie tai jau tokie nusimanantys…:D

 4. paskutiniam sako:

  susigaudo? cia kurioj vietoj? net savivados istatymo nezino :) prajuokinot :)

 5. Nepageidaujami sako:

  Vytas, Alina, Virginijus visai nepageidaujami. Daug supranta, domisi. Ir kapsto. Čia jau bėda

 6. hmmm sako:

  cia blondiniskas poziuris ar kas? juk tam ir yra komanda, kai pritari ir sutinki su nuomone, poziuri , tai ir esi komandoje, nebutu kitaip vieningos komandos, pavadinimas isvis juokingas, cia pati aliute rase? cirkas vidury dienos, gal geriau nerasytu….

 7. Ne ten smalsaujate sako:

  Kiek kam ir už ką moka iš savo kišenės, man nerūpi. Bet va kai savivaldybė moka tūkstančius už straipsnių spausdinimą iš mokesčių mokėtojų pinigų, va čia jau problema. Mūsų pinigais moka už savo reklamą merės šeimos laikraštyje. O galėtų nemokamai po blatu spausdint

 8. IDOMU sako:

  Tarybos narė susimokėjo už straipsnį? kažkur, kažkurioj įstaigoj buvo minėta, kad tarybos narių straipsniai galimai leidžiami tik susimokant, eiliniai piličiai jau kita kalba, klystu?

 9. Pastebėjimas ...... sako:

  Pilnatis
  2019-06-18 20:26…..
  Ar tamsta būsite gerb.Tarybos Narės Alytės Skeberienįs asmeninis cerberis ,kad ir jūs stipriai įtakoja mėnulio fazių kaita. Girdėjau kalbant elektrikus ,kad negalima šlapintis ant fazės ,taigi ,taip nedarykit ir bus ramus vakaras . ;
  )

 10. Tvarkdare sako:

  :D :D :D :D :D :D

 11. stepas sako:

  Savivaldybės tarybos posėdžiai vyksta tik todėl, kad reikia, kad jie vyktų. Bet juose nieko nesprendžiama. Ir toliau taip bus.Tokia rajono savivaldybėje per rinkimus įtvirtintos diktatūros pasekmė. Jeigu kas keisis – tai ne anksčiau 2023 metų.

 12. Pilnatis sako:

  Ir vėl lunatikuoja šitas. Atjunkit durnyne internetą per pilnatį

 13. Pastebėjimas ...... sako:

  Labas vakaras geranoriškiems komentatoriams . ;)
  Noriu ir aš sudalyvauti įžvalgų dalybose ,mano tai bus va tokia . Ar kartais Alytė Skeberienė netaps antrąja Helena Petrovna Blavatskaja ? ;)

 14. Ne tik sako:

  teisingas , bet ir reikalingas. Niekaip nesuprantu ką toje taryboje veikia žmonės visai nesusiję su bendruomenėmis. Čia jiems patiems tas klausimas nekyla?. Juokdariai .

 15. albertina sako:

  Labai geras ir teisingas straipsnis, perskaiciau su pasigardziavimu.

Jūsų komentaras:


du × = šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]