Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Birželio Tarybos posėdis (garso įrašas) (PAPILDYTA)

DSC_0009/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Foto ir audio autorės /

    Birželio mėnesio Tarybos posėdyje dalyvvao 20 Tarybos narių. Nedalyvavo D.Paliukėnas, iš anksto įspėjęs.

Posėdyje Tarybai pateikti 21 pagrindinės darbotvarkės klausimas ir dar du papildomi klausimai.

Pagrindinė darbotvarkė

 •  Pritarta siūlymui iš dalies pakeisti Širvintų rajono savivaldybės 2019–2021 metų strateginį veiklos planą. Šešiolika UŽ, keturi SUSILAIKĖ (V.Sarpauskas, A.Skeberienė, V.Mateika, A.Kuznecovienė).
 • Nutarta iš dalies pakeisti Širvintų rajono savivaldybės mokymo lėšų paskirstymo ir naudojimo tvarkos aprašą. Sprendimo projektas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, kurioje numatyta, kad Savivaldybės tarybos priimtus teisės aktus gali sustabdyti, pakeisti ar panaikinti pati Savivaldybės taryba. Siūlymui pritarta VIENBALSIAI.
 • Svarstytas klausimas, ar atleisti UAB „Širvintų vandenys“ nuo 2019 metų valstybinės žemės nuomos mokesčio – 9 859,50 Eur. Alytė Skeberienė domėjosi, ar „Širvintų vandenys“ yra miesto renginių rėmėjai ir ar „Širvintų šiluma“ turi įsiskolinimų „Širvintų vandenims“. Atsakyta, kad švenčių nerėmė, o įsiskolinimas, pasak direktoriaus, „turim kažkiek tai“. A. Skeberienė replikavo: „gal jei susirinktumėte skolas, atpigtų šiek tiek vanduo gyventojams“. Jai buvo atsakyta, kad tuo rūpinasi Kainų komisija. Merė pritarė, kad ne Taryba kainas sprendžia, o V.Šimonėlis replikavo, kad Taryba dėl kainų balsuoja. Šia tema dar domėsimės ir parašysime plačiau. Devyniolika balsavo UŽ, vienas SUSILAIKĖ. „Širvintų vandenys“ sutaupys 9 859,50 Eur.
 • VIENBALSIAI nutarta pakeisti Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2019 m. balandžio 26 d. sprendimo Nr. 1-9 „Dėl Širvintų rajono savivaldybės komitetų sudarymo“ 4 punktą ir išdėstyti jį nauja redakcija: Kontrolės komitetą sudaro septynių nariai: Alfredas Astikas; Vilma Bartusevičienė; Remigijus Bonikatas; Rima Jasevičienė; Daiva Puzinienė; Alytė Skeberienė; Linas Šalkauskas.
 • Taryba nepatvirtino opozicijos siūlomos Virginijaus Sarpausko kandidatūros Širvintų rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininku. Reglamente rašoma, kad balsuoti galima ir slaptai. Tuo naudopjosi valdantieji. V.Šimonėlis siūlė balsuoti viešai ir taupyti laiką, nes slaptas balsavimas galimas, bet nėra privalomas. Slapto balsavimo metu septyni balsavo UŽ V.Sarpausko kandidatūrą, vienas biuletenis sugadintas, kiti PRIEŠ. Skaitytojams priminsime, kad įstatymai numato, jog Etikos komisijos pirmininką siūlo opozicija.
 • Analogiška situacija dėl Antikorupcijos komisijos pirmininko skyrimo, kurio pareigoms opozicija teikė Annos Kuznecovienės kandidtaūrą. Balsuota identiškai kaip ir prieš tai buvusiu klausimu, Skaitytojams taip pat priminsime, kad įstatymai numato, jog ir Antikorupcijos komisijos pirmininką siūlo opozicija.
 • VIENBALSIAI pripažinas netekusiu galios Širvintų rajono savivaldybės darbo su socialinės rizikos šeimomis tvarkos aprašas.
 • Patvirtintas Širvintų rajono savivaldybės seniūnaičių rinkimų organizavimo ir atšaukimo tvarkos aprašas. V.Mateika siūlė konkrečiai numatyti susirinkimų organizavimo laiką, nes dažnai jie organizuojami darbo metu, tad ne visi norintys gali dalyvauti. V.Šimonėlis siūlė tvarkos aprašą paprastinti, kaip tai yra dalyje kitų rajonų. Septyniolika Tarybos narių balsavo UŽ parengtą tvarkos aprašą, trys SUSILAIKĖ ( V.Sarpauskas, A.Skeberienė ir V.Šimonėlis).
 • VIENBALSIAI patvirtinta Širvintų rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo ataskaita.
 • VIENBALSIAI pritarta siūlymams leisti keturioms atskiroms šeimoms nuomotis būstus rinkos kaina , kuriuose jie dabar gyvena.
 • Patvirtintas Nenaudojamų, naudojamų ne pagal paskirtį, apleistų arba neprižiūrimų patalpų ir statinių sąrašas. A.Kuznecovienė nusišalino nuo klausimo. Penkiolika balsavo UŽ, vienas PRIEŠ, trys SUSILAIKĖ. Šis klausimas sukėlė nemažai diskusijų, tad prie jo dar sugrįšime.
 • VIENBALSIAI nutarta išnuomoti ne konkurso būdu trejiems metams Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui Širvintų rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausančią 17,90  kv.  m patalpą, esančią pastate P. Cvirkos g. 13, Širvintose. Nustatyti nuomojamos patalpos 1 kvadratinio metro per mėnesį nuompinigių dydį – 1,44 Eur.
 • Nutarta nelesiti didinti autobusų bilietų kainų. Šis klausimas sukėlė daug diskusijų, tad apie jį dar rašysime.
 • VIENBALSIAI patvirtintos nerūkymo zonos Širvintų mieste. Apie jas dar rašysime.
 • VIENBALSIAI nutarta dviem gatvėms suteikti pavadinimus: Jauniūnų seniūnijos Jauniūnų kaimo Darkuškių gatvės pavadinimą ir Širvintų seniūnijos Kabaldos kaimo Pamiškės gatvės pavadinimą.
 • VIENBALSIAI patvirtino Širvintų rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nuostatus ir  Jaunimo atstovų rinkimų organizavimo ir delegavimo į Širvintų rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybą tvarkos aprašą.
 • Nutarta ne vėliau nei iki 2019 m. rugpjūčio 29 d. pertvarkyti Širvintų r. Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro vidaus struktūrą uždarant Širvintų r. Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro Alionių pagrindinio ugdymo skyrių. Įpareigoti  Širvintų r. Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro direktorių raštu pranešti kiekvienam mokiniui ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo sprendimo priėmimo dienos apie įstaigos vidaus struktūros pertvarką. V.Kalesnikas nuo klausimo svarstymo nusišalino. Šešiolika balsvao UŽ, trys SUSILAIKĖ ( a.Skeberienė, V.Šimonėlis, V.Mateika).

Papildoma darbotvarkė

 • Nutarta pripažinti netekusiu galios Širvintų rajono savivaldybės  bendrojo ugdymo mokyklų 2016–2020 metų steigimo, reorganizavimo, likvidavimo, pertvarkymo ir struktūrinių pertvarkymų planą. Keturi SUSILAIKĖ, penkiolika UŽ, vienas PRIEŠ.
 • Leisti Širvintų rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausančias šiuo metu Širvintų r. Gelvonų gimnazijos valdomas, naudojamas ir disponuojamas patikėjimo teise patalpas, esančias Klevų g. 5, Bagaslaviškio miestelyje, Gelvonų seniūnijoje, Širvintų rajone, išnuomoti ne konkurso būdu dešimčiai metų asociacijai „Šeimų bendrystė“. Bendrasis nuomojamų patalpų plotas – 1315,40 kv. m. Nustatyti nuomojamų patalpų vieno mėnesio nuomos kainą – 299,00 Eur. Vienas SUSILAIKĖ, devyniolika UŽ.
 • Posėdžio pabaigoje pasisakė Vytas Šimonėlis. Plačiau rašysime vėliau.

    Kaip vyko posėdis galite pasiklausyti čia:


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

6 Komentarai (-ų)

 1. ? sako:

  Šeštadienį vėl autobusas iš Vilniaus 14 val. nevažiavo – sugedo:(

 2. Vox sako:

  Vis tik opozicijos kažkodėl bijoma, jeigu net reglamento nesilaikoma…Gėda pelėda tokiai valdžiai. Labai gėda ir nesolidu.

 3. Tai sako:

  Prieš rinkimus seniūnaičių veikla labai matėsi, dar matosi kai reikia surinkti kokius nors parašus kažkuriai „teisingai” partijai. „Teisingoje” pusėje dabar jau keletas, tik pavadinimai skirtingi.

 4. Seniūnaičiai sako:

  Kur galėčiau jų veiklų ataskaitas pamatyti? Kažkaip nematyti jų veiklos

 5. Stebiuosi sako:

  Iki šiol, tai jau visi prašluoti ir apskritai, o jeigu ruošiasi, tai vadinasi, labai ilgai įtikti pavyko…

 6. Tai sako:

  Kokį jau netinkamą seniūnaitį ruošiasi atšaukti, gal Elvyrą? Gal reikia visur „savus” sukišti?

Jūsų komentaras:


aštuoni − = penki

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]