Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kaip optimizuoti transporto išlaidas?

      krastonaujienos.ltPastaruoju metu ieškoma būdų, kaip optimizuoti transporto išlaidas – ne vien tik dėl aukštų kuro kainų, bet ir dėl vis didėjančios aplinkos taršos. Dar vos prieš keliolika metų vienas iš keturių vilkikų Europoje iš reiso grįždavo tuščias, t. y. be krovinio, tad tūkstančiai kilometrų buvo nuvažiuojami nuostolingai. Šiuolaikinės transporto biržos, specialios pavėžėjimo programėlės, įvairios kitos interneto platformos leidžia optimizuoti keliones. Kaip naujosios technologijos padeda taupyti ir kokių gudrybių namų ūkiai gali griebtis norėdami sumažinti šeimos išlaidas transportui?

Pokyčiai versle

        Bene labiausiai transporto verslui padėjo suklestėti virtualiosios transporto biržos. Jų naudotojai siūlo laisvas transporto priemones, o tie, kuriems reikia krovinių gabenimo paslaugos, ir patys gali rasti krovinių vežimui. Tuo pačiu inovatyviose platformose pateikiama informacijos, ar įmonė, su kuria ruošiamasi bendradarbiauti, turi teisę gabenti atitinkamos rūšies krovinius, ar ji patikima, laiku atsiskaito, neturi finansinių problemų ir pan.

     Tad, pasinaudojusios transporto biržų teikiamomis galimybėmis, laimi abi pusės: vežėjai nepatiria nuostolių, nes į kelių tūkstančių kilometrų kelionę leidžiamasi ne tuščiu vilkiku, o tie, kuriems reikia operatyviai nugabenti krovinius, randa pasiūlymų palankiomis kainomis ir, svarbiausia, žino, kad kroviniai bus saugūs. Lietuvoje įsteigtos platformos – tarptautinės, jose įdiegta daugybė kalbų, tad bendradarbiaujant skirtingų šalių piliečiams jokių nesklandumų nekyla.

Negana to, logistikos procesus labai palengvina naujosios IT. Modernios informacinės sistemos padeda:

 • stebėti, kur realiuoju laiku yra įmonės automobiliai;
 • užsakovui pateikti tikslius duomenis apie krovinio buvimo vietą;
 • rasti krovinių pasiūlymus arčiausiai vilkiko buvimo vietos ar įmonės būstinės;
 • planuoti maršrutus, peržiūrėti ankstesnes keliones;
 • patikrinti, kurios iš stovėjimo aikštelių ar degalinių tam tikru metu mažiausiai apkrautos ir pan.

Galimybės mažinti transporto kaštus namų ūkiams

       Tipinės lietuvių šeimos išlaidos transportui (kuras, automobilių išlaikymas, draudimas, remontas, transporto paslaugos, bilietai ir pan.) sudaro apie 10–20 proc. bendrų šeimos biudžeto išlaidų. Tyrimų duomenimis, daugiau nei pusė Vilniaus gyventojų į darbą keliauja nuosavais automobiliais, apie 36 proc. – viešuoju transportu. Paskaičiuota, kad, pavyzdžiui, sostinėje automobiliu vykti į darbą vienam apsimoka tik tada, kai važiuojama nedideliais atstumais. Patogu, jei iš namų į darbą galima nuvykti vienu autobusu ar troleibusu, bet jei reikia persėsti, kelionė užtrunka ir, sutaupę kelis eurus, prarandame daugiau laiko, tad turėkite omenyje ir kitus keliavimo niuansus.

Kaip galima sumažinti transporto išlaidas?

 • Propaguoti ramesn-į, nuoseklesnį vairavimo stilių – palaikyti nuolatinį greitį automagistralėse, greitkeliuose, tolygiau judėti mieste – vengti staigiai stabdyti ir pajudėti. Pakeitę vairavimo stilių, galite sutaupyti iki 10 proc. degalų.
 • Kai tik galite, eikite pėsčiomis arba riedėkite dviračiu/paspirtuku.
 • Mieste dažniau rinkitės keliones viešuoju transportu.
 • Pakeiskite automobilį mažiau galingu ir tuo pačiu taupesniu arba pagalvokite apie dujų įrangos montavimą.
 • Keliaudami didesniais atstumais, raskite pakeleivių.
 • Stenkitės, kad automobilis būtų techniškai tvarkingas, nes, pavyzdžiui, per minkštos padangos lemia didesnes kuro sąnaudas.

      Tad šiame technologijų amžiuje, kai turime tiek daug galimybių optimizuoti kasdienes veiklas ir prisidėti prie aplinkos taršos bei resursų švaistymo mažinimo, tikrai verta paskaičiuoti, kuris keliavimo būdas pigesnis, kaip tam tiktų periodu pakito išlaidos transportui ir kiek pavyksta sutaupyti pakoregavus įpročius. Reikėtų prisiminti, kad mažos iniciatyvos virsta dideliais pokyčiais.

Užsakymo numeris ŠS nr. 19-37


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


devyni + = trylika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]