Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Opozicijos teikiamų pirmininkų valdantieji nepatvirtino

DSC_0005/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

     Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo patvirtintos komisijų sudėtys ir renkami jų pirmininkai.

   Etikos komisijos nariais tapo: Violeta Naraškevičienė, Vaida Gujytė, Zofija Drėgvienė, Janina Pažusienė, Virginijus Daugėla, Rima Jasevičienė, Vilma Bartusevičienė, Anna Kuznecovienė ir Virginijus Sarpauskas.

    Antikorupcijos komisijos nariais tapo: Anna Kuznecovienė, Vidmantas Mateika, Alfonsas Romas Maršalka, Vytautas Kalesnykas, Linas Šalkauskas, Jolanta Mackonienė, Vitalijus Preikšaitis, Stasys Staniulis.

    Kiek sudėtingiau sekėsi rinkti komisijų pirmininkus. Į Kontrolės komiteto pirmininkus buvo siūlomas Alfredas Astikas. Jam atsisakius, merė teigė, kad privalu per du mėnesius išrinkti pirmininką (nors siūlo praėjus 1,5 mėn) Daivos Puzinienės kandidatūrą. Sutariama balsuoti slaptai. UŽ balsavo 15, PRIEŠ 6. Balsų dauguma D.Puzinienė skiriama Kontrolės komiteto pirmininke.

    Etikos komisijos pirmininku siūloma Virginijaus Sarpausko kandidatūra, o Antikorupcijos komisijos pirmininke – Anna Kuznecovienė. Abiem atvejais pirmininkai nėra patvirtinti.

* * * * *

     Susidaro akibrokštas. Juk Širvintų rajono svaivaldybės tarybos reglamento 167 punktas aiškiai teigia, kad  „Jeigu yra paskelbta Tarybos mažuma (opozicija), Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkų kandidatūras meras teikia Tarybos mažumos (opozicijos) siūlymu.“

    Kandidatus opozicija pasiūlė, tačiau valdantieji jų nepatvirtino. Kaip tai suprasti? Gal renkasi sau palankesnius? O gal nuolaidesnius? O jei bus pasiūlyti visi šeši opozicijos nariai ir nė vieno nepatvirtins? Kas bus tuomet? Galime tik spėlioti.

    Kaip tokį poelgį vertina kandidatavę į pirmininkų pareigas? Ką jie matytų tose pareigose?

received_565095700666338ANNA KUZNECOVIENĖ:

 • Kaip žinote, mes, šeši tarybos nariai, paskutinio posėdžio metu oficialiai pasiskelbėme esantys opozicija. Todėl nieko nuostabaus, kad buvome apsitarę, ką deleguosime į tam tikrus postus, kurie priklauso opozicijai. Aš buvau deleguota į Antikorupcijos komisijos pirmininkus.
 •  Kaip vertinu valdančiųjų sprendimą? Tai nesolidu, ypač po to, kai pirmojo posėdžio metu kvietė visus bendradarbiauti vardan mūsų krašto gerovės.
 •  Nenorėčiau komentuoti, kodėl taip elgiamasi, nes tikrai neturiu jokių argumentų. Manau, tai tik žaidimai, žaidimai iš jų pusės. Nes mes, kaip opozicija, labai rimtai ir atsakingai aptarėme ir delegavome žmones į mums priklausančius postus. Bet kaip matome nenorima dirbti ir bendradarbiauti  dėl mūsų krašto gerovės.
 • Mes savo nuomonės nekeisime, kitą tarybos posėdį vėl deleguosime savo atstovą į mums priklausančius postus. Ką deleguosime apsispręsime artimiausiame opozicijos posėdyje.

MART2023VIRGINIJUS SARPAUSKAS:

    Dėkui už klausimus. Planuoju plačiau apie tai rašyti, tai atsakysiu trumpai. Tarybos posėdžio išvakarėse apie tai kalbėjome ir svarstėme, kas iš mūsų šešių, opozicijos tarybos narių, galėtų pirmininkauti tradiciškai opozicijai priklausantiems Etikos ir Antikorupcijos komisijoms ir Kontrolės komitetui. Bendru sutarimu nutarta mane deleguoti į Etikos komisijos pirmininkus.

   Valdančiųjų sprendimas nei kiek nenustebino, jau kokie penki metai, kai viskas nuspėjama.

    Manau kad elgiamasi taip, lyg „Nugalėtojai gauna viską“. Vėl gi- viskas nuspėjama.

   Manau, kad vėl reikės mums, tarybos nariams opozicijoje, susitikti ir svarstyti, kaip elgtis esant tokiai situacijai. Klausimas, kas iš opozicijos galėtų tapti Etikos komisijos pirmininku, ankstyvas.

* * * * *

   Taip pat pakalbinome tarybos narį, kuris praėjusioje kadencijoje buvo kelių opozicijai priklausiusių komisijų pirmininku ir gerai išmano tą darbą. Mums rūpėjo, kaip pirmininkas buvo renkamas praėjusioje kadencijoje ir kaip vertina susidariusią situaciją.

1. Vidmantas MateikaVIDMANTAS MATEIKA:

   Praėjusioje kadencijoje primininkai buvo renkami viešu balsavimu. Kodėl šiemet pasirinktas slaptas balsavimas, turiu savo versiją. Manau, kad galimai slaptas balsavimas pasirinktas kaip galimybė išvengti tiesioginės atsakomybės. Nors mes visi puikiai žinome, tačiau negalime įrodyti, kas nepalaikė opozicijos siūlomų pirmininkų kandidatūrų.

    Nustebino ir merės skubėjimas paskirti D.Puzinienę Kontrolės komiteto pirmininke. Juk pirmininkai turi būti patvirtinti per du mėnesius. Taryba prisiekė balandžio 15 d., tad turėjome ir dar tebeturime laiko iki birželio 15 d. Galima buvo šaukti neeilinį Tarybos posėdį ir išrinkti pirmininką. Juo labiau, kad ir dėl mažiau svarbių klausimų posėdžiai būdavo šaukiami ne savo laiku.

      Man panašu, kad šitaip siekiama nustumti opoziciją nuo visų reikalų. Mažiau žinos, mažiau kapstys.

    Noriu nuraminti savo rinkėjus. Mes dirbsime nepriklausomai nuo postų. Mokame ir žinome, kaip surasti informaciją, kuri yra slepiama.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

23 Komentarai (-ų)

 1. -> to sventoriui sako:

  O tai ko lyginat opozicijos surinktus balsus su Europos parlamento rinkimais. Lyginkit su balsais surinktais Irenos per savivaldybiu tarybu rinkimus.

 2. Klausimas sako:

  Kur šį kartą neišskiriamasis trejetas poilsiauja? Kas finansuoja?

 3. Taigi sako:

  Viskas čia gūdžiame Širvintų krašte normalu – juk kožnas kaimas turi savo… žinote ką. Įžūlumo, , meno intriguoti ir per geros nuomonės apie save kultūringi žmonės niekada kitam nepavydės, o dėl viso kito ši „politikė“ gali būti rami – tokiems dabar biudžetinėse įstaigose iš darbininkų etatai atimti, atsieit, taupyti reikia, darbininkas už minimumą turi maximumą arti, o politikos bendražygiams kurti etatus iš biudžeto lėšų negaila. Ir taip gyvensime dar ilgai, manau.

 4. Vaciui sako:

  Nepavydžiu tai senai moteriškei nei kiek.

 5. Vacys sako:

  Alia aik tu nurimk dabar, kad nori…toks buvo kaifas šturmuot Irutę, kad niekaip negalim susivaldyti, užčiaupti savo burnomų. Kad ir ką Irutė bedirbtų, ką bedarytų, pavydas mus lydės amžinai. Nes tik tą ir sugebame…

 6. Vacys nurimo sako:

  Pagaliau vackysa nurimo besirūpindamas Irutės likimu…

 7. Vacka nerimauja sako:

  Vacka taip nerimauja, kad pavydas bambą net graužia.

 8. to šventorius sako:

  Gal galesite vel, kai busite baznycioje, paskaiciuoti, ar pasisekė su rinkimais opozicijai? Jiems visiems kartu sudejus turbut gerokai dar toli iki 1107 pirmumo balsu? O kiekvienam atskirai irgi toli iki 334 balsu? Na bet cia jus geriau paskaiciuosite ir pasidalinsite savo izvalgomis, taip sakant Padėk Dieve.

 9. Šventoraitis sako:

  1107 balsai, tai labai daug. Kaži, ar Šventorius gautų tiek balsų?.. O iš jūsų šventorių ar kas nors drįstų eiti su Radžvilu? Ar atsirastų drąsuolių šventorių idealistų?..Ar priimtų šventorius į šį komitetą?..pamislykit nurimę…

 10. to Vacys pastebi sako:

  jau dirba Širvintų meno mokykloje pavaduotoja

 11. Vacys pastebi sako:

  Per savivaldos rinkimus ponia Irena gavo 77 pirmumo balsus. Tai tie patys 80 subalsavo už ją ir per Euro parlamento rinkimus. Čia jos galimybių ir lubos ir dugnas. Kažin kuo dabar dirba, gal kokioje socialinių paslaugų srityje?

 12. Rinkėja sako:

  Kaip ten naujas baseinas, jau vanduo nuo vasario mėn prileistas turbūt pažaliavo?

 13. Šventorius sako:

  Per Europos parlamento rinkimus Irena mačiau bažnyčioje, buvo nuodėmių išpažinti. Bet vis tiek nepasisekė su rinkimais, tai turbūt visus keikia. Visoje Lietuvoje Radžvilo komitetas gavo 3,35 proc balsų, o Irena 1107 pirmumo balsus, ir iš 15 vietos nusileido į 20. Širvintose Radžvilo komitetas gavo 334 balsus, o Irena gavo 80 pirmumo balsų. Padėk Dieve.

 14. boooom sako:

  Geriausias skustis i Strasburo Teisma .

 15. laisvas žmogus sako:

  Pritariu Tarybos nariams. Laikraštis tikrai nieko neduos. Ar opozicija nežino, kur kreiptis, kad išsiaiškiūnt, kieno interesams vyriausybės atstovė tarnauja, ar valstybės, ar živilės.

 16. ? sako:

  O kur jūs matot pažreistus įstatymus? Cha…

 17. Pareiga sako:

  Manyčiau, Vyriausybės atstovė arba yra visiškai nekompetentinga ir be stuburo, arba galimai seniai sėdi krištolinėje kišenėje ir bijo sukrutėti, kad ta kišenė nesubyrėtų. Kitaip paaiškinti jos neveikimo negalima.

 18. LR įstatymai turi galioti! sako:

  Vyriausybės atstovė, jeigu nemato pažeidimų, galimai yra pačios Širvintų karalystės valdančiųjų atstovė. Už netinkamą pareigų vykdymą, reikėtų teisiškai atsakyti, nes tuomet gaunasi, kad prisideda prie valdančiųjų pozicijos, yra šališka ir visapusiškai palaiko.

 19. Nestebina, gal jau gana??? sako:

  Širvintų karalystėj nieko naujo. Esanti valdančiųjų savivalė jau seniai nieko nestebina, tik labai stebina tai, kad jeigu yra atsakingi specialistai, kurie yra atsakingi už valdymo priežiūrą, kur jie žiūri, kodėl leidžia, kad taip būtų???? Tuomet ir jie gaunasi, kad neatlieka deramai savo pareigų. Jeigu nėra noro sąžiningai dirbt, eikit šunims šėko pjaut…

 20. Kodėl sako:

  Kur vyriausybės atstovė? Negi nemato bardako? Ko neatlieka savo pareigų?

 21. Gerai sako:

  Gerai, kad viešinat. Dar ir apskųskit

 22. Tarybos nariams sako:

  Reikia nerašinėti kaip Sarpauskas planuoja, bet kreiptis į atitinkamas institucijas. Straipsniai nieko nepakeis

Jūsų komentaras:


aštuoni + = devyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]