Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Patarimai tėvams kaip sudominti vaikus sveikesniu maistu

     foto (2)Sveikas vaikas – kiekvienų tėvų laimė. O ar rodome pavyzdį savo vaikams? Ar skatiname vaikus domėtis sveikesne mityba ir aktyviu laisvalaikiu? Maži vaikai yra labai smalsūs ir juos sudominti sveiku maistu puikiausiai įmanoma. Kartais tiesiog pristinga idėjų kaip tai padaryti, bet pasirodo vaikams tai tikrai įdomu ir turime skatinti jų norą pažinti kokybišką, sveiką maistą.

Vaikų maitinimo įpročiai formuojasi ankstyvoje vaikystėje

    Labai svarbu jau nuo mažų dienų vaikutį pratinti prie sveikos, subalansuoto maisto, neįtraukti į jo mitybą pridėtinio cukraus. Sveika mityba yra svarbiausias veiksnys ugdant sveiką gyvenseną. Subalansuotas maistas turi aprūpinti organizmą būtinu kiekiu angliavandenių, riebalų, vitaminų ir mineralų. Sveiko maisto tinklaraštininkė Rima Novikevičiūtė ir sveikų produktų linijos “Žalioji dėžutė” įkūrėja Agnė Gedminaitė – Miškinienė pasakoja, kad vaikams sveikas maistas dažnai yra nepriimtinas ir vis  daugiau tėvų skundžiasi, kad vaikas nemėgsta daržovių ar net vaisių. Bet reikia atkreipti dėmesį ir į tai nuo kokio amžiaus duodame paragauti įvairių saldumynų. Kadangi jų paragavus vaikai pradeda vis dažniau atsisakyti maisto, kurio skonis natūralus, be priedų. Dera nepamiršti, kad vaikų maitinimosi įpročiai formuojasi iki 2 – 5 metukų, o vėliau juos gana sunku pakeisti. Nuo pirmųjų vaiko gyvenimo dienų reikia jį maitinti tinkamai.

 Kas svarbiausia vaikų mityboje?

          fotoSveikam vaiko maistui keliami šie reikalavimai:

* maiste turi būti visų rekiamų medžiagų – baltymų, riebalų, angliavandenių, mineralinių medžiagų, vitaminų ir vandens,

* maisto medžiagų turi būti tiek, kiek reikia organizmui pagal jo amžių, lytį, sąlygas, kuriomis jis gyvena,

* maistas turi būti skanus, įvairus, šviežias.

      Vaikus maitinti Rima rekomenduoja 4 – 6 kartus per dieną. Tai turėtų būti 3 pagrindiniai valgymai – pusryčiai, pietus, vakarienė ir 2, 3 papildomi (užkandžiai) – priešpiečiai, pavakariai, naktipiečiai. Geriausia, kiek įmanoma, tomis pačiomis valandomis. Viena dažniausiai kylančių problemų tėvams, kokius sveikesnius užkandžius ar saldėsius parinkti savo vaikui. Dabar lentynos lūžta nuo įvairiausių šokoladukų, saldumynų, guminukų, kuriuose dideli cukraus kiekiai ir maža maistinė vertė. Visa tai skatina nutukimą, vaikai tampa išsiblaškę, perdėtai aktyvūs ir neramūs.

 Kaip vaikus įpratinti rinktis sveikesnes alternatyvas?

      Svarbu yra parodyti pavyzdį bei nuolat kalbėti apie tai. Vaikai tikrai gali pamėgti ir sveikesnsius saldumynus su mažesniu cukraus ir didesniu maistinių medžiagų kiekiu. Vesdamos sveikų saldumynų dirbtuves mažiesiems Rima ir Agnė pastebėjo, kad vaikams įdomus pats kūrybinis procesas, produktai ir gaminimo eiga. Su mažaisiais jos gamina datulių, riešutų, daigintų grikių rutuliukus. Vaikai išklauso trumpą įvadą kuo geresni sveikatai palankūs produktai, kuo per didelis cukraus kiekis organizme žalingas. Noriai atsakinėja į klausimus ir padeda sudėti produktus į maisto trintuvą. Pagaminus saldėsių masę visi kartu  lipdo įvairiausius pasakų ir filmukų herojus. Čia puikiai atsiskleidžia vaikų kūrybiškumas, jie iš vieno rutuliuko gali nulipdyti net tris sniego senius ar dinozaurą. Vaikai smagiai dalinasi savo mintimis apie maistą, kurį mėgsta ir ragauja pagamintus saldėsius. Dažnai nustemba, kad ir be rafinuotų produktų saldėsiai gavosi labai skanūs. Rima ir Agnė dalinasi puikiu sveiko saldėsio receptu ir tikisi, kad namuose pasigaminsite kartu su vaikais šį sveiką užkandį.

 „Linksmieji rutuliukai“

 Jums reikės:

 130 g. migdolų arba lazdynų riešutų

60 g. saulėgrąžų,

30 g. kokoso drožlių

100 g. datulių;

3 v. š. kakavos arba kerobo;

20 g. ištirpinto kokoso aliejaus.

Gaminimas:

    Visus ingredientus sudėti, išskyrus daigintus grikius, į maisto trintuvę ir susmulkinti iki vientisos masės. Į gautą masę suberti daigintus grikius ir suformuoti rutuliukus ar kitas pasirinktas figūras.

    Galima valgyti iškart ar palikti 15 minučių šaldytuve, kad jie šiek tiek sustingtų.

Rūpinkitės savo ir savo atžalų sveikata. Sveikas maistas yra mūsų geros savijautos  pagrindas!

     Daugiau sužinoti apie sveiką mitybą galite:   https://www.facebook.com/zaliojidezute/

Straipsnį parašė sveiko maisto tinklaraštininkė Rima Novikevičiūtė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


vienas + du =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]