Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Plastiko perdirbimas miesto pakraštyje. Ar įsileisime?

DSC_000631-229x300/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

     Vis garsiau kalbama apie tai, kad RetroPlasto plastiko perdirbimo įmonė jau leidžia šaknis Širvintų miesto pakraštyje.

    Teiravomės visų naujosios kadencijos Tarybos narių, ką jie mano apie šį reiškinį prie mūsų miestelio. Dėl darbų gausos V.Mateika, V.Sarpauskas ir A.Kuznecovienė žadėjo atsakyti šiek tiek vėliau. Valdantieji į paklausimą nereagavo. Kodėl – spręskite jūs, gerbiami skaitytojai.

    Šiandien publikuojame Vyto Šimonėlio ir Alfredo Astiko atsakymus ir kviečiame diskusijai visus: būti ar nebūti Širvintų pakraštyje plastiko perdirbimo gamyklai?

FB_IMG_1551819612174VYTAS ŠIMONĖLIS

           Atliekų tvarkymo įmonei ne vieta šalia Širvintų miesto. Be to, tai atvežtinės šiukšlės. Bet kuris Širvintose gyvenantis ir nepraradęs nuovokos žmogus, niekada nepritars tokiam projektui. Kokia nauda čia gyvenantiems žmonėms, Savivaldybės įmonėms? Ar tapsime patrauklesni investicijoms, ar bus daugiau norinčių čia  gyventi. Savivaldybės valdžia sako – bus sukurta daug  darbo vietų. Tai  kiek jų bus ir kokio dydžio atlyginimai bus mokami darbininkams? Ar mes patys, ar mūsų vaikai  norėtų tokioje įmonėje dirbti? Aš nerandu nė vieno argumento „už“. Ši teritorija, kur planuojama tvarkyti atliekas, daugiau kaip keturiasdešimt metų   buvo skirta gamybai. Nepasikeitė jos paskirtis ir po paskutinio Bendrojo plano parengimo.  Taigi, kiekviena bendrovė toje teritorijoje gali įsikurti ir veikti, tik priklausomai nuo to ką toje teritorijoje gamins, kokia veiklą  vykdys, susitvarko  dokumentus bei pradeda dirbti. Daugeliu atveju Savivaldybės pritarimo nereikia, jei  Savivaldybė nėra to turto (pastatų, teritorijos) savininkė gali net  nežinoti apie įvykusius savininkų ir jų veiklos pakeitimus.  Bet tik visiškas naivuolis gali patikėti, kad tokio dydžio planuojamų  atliekų tvarkymo įmonė atsirado Širvintose atsitiktinai ir pradėjo žygius tokiai veiklai įgyvendinti, nežinant Savivaldybės vadovams.

astikasALFREDAS ASTIKAS:

    Mano nuomonė šiuo klausimu nesikeičia, aš kategoriškai pasisakau prieš šiukšlių rūšiavimą šalia miesto.

     Tokia veikla šalia gyvenamų teritorijų padarys didelę žalą žmonių sveikatai bei gamtai, neigiamai įtakos rajono ekonomiką ir verslo perspektyvą.

     Manau prisimenate tą situaciją, kai Širvintų rajone buvo ketinama steigti Vilniaus regiono sąvartyną, tuo metų dėjau daug pastangų, kad jis mūsų krašte neatsirastų. Dėka mūsų rajono gyventojų vienybės, šis šiukšlių kaupimo objektas nebuvo įrengtas mūsų krašte, bet atsirado Kazokiškėse. Kokių rūpesčių turi Kaišiadorių gyventojai ne kartą girdėjome.

FaceApp_1549914273739ALYTĖ SKEBERIENĖ:

   Dar eidama Širvintų miesto bendruomenės pirmininkės pareigas jau ne kartą pasisakiau, kad esu prieš plastiko atliekų perdirbimo gamyklos įkūrimą šalia Širvintų miesto. Mano nuomonė nepasikeitė ir tapus tarybos nare. Nenoriu, kad miestas taptų taršus jo gyventojams, nenoriu, kad jis taptų nepatraukliu besižvalgančioms ir ieškančioms naujų vietų įsikurti šeimoms. Ir pati Širvintas daugiau nei prieš 30 metų pasirinkau dėl jų žalio rūbo. Tikiuosi, kad jos ir ateityje netaps plastiko dulkių sluoksniu nuklotomis betono ir asfalto džiunglėmis. Bet vien tikėjimo maža. Jau 2018 m. rašėme Aplinkos apsaugos agentūrai, buvome į ją nuvykę, susitikome su jos atsakingais darbuotojais bei su UAB „RetroPlast“ atstovais ir išsakėme savo susirūpinimą ir išdėstėme nuomonę.  Susisiekėme su Skaidiškių bendruomene, kuri savo pašonėje jau turi panašią gamyklą. Tikrai nemažą audrą sukėlė „RetroPlast“ bandymas Beržės upelį paversti melioracijos grioviu. Ieškojome senų žemėlapių, kuriuose aiškiai būtų pavaizduotos ir matomos Beržės upelio ištakos. Vėl „kryžiavome ietis” su „RetroPlast“ atstovais aplinkos apsaugos agentūroje. Pasikvietėme Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistus, diskutavome su jais šiuo klausimu. Jie informavo, kad raštu kreipėsi dėl Aplinkos apsaugos agentūros Poveikio aplinkai vertinimo departamento priimtos atrankos išvados persvarstymo. 

 Mieli širvintiškiai, jau neužtenka vien padūsavimo ar pasiplepėjimų tarp kaimynų diskutuojant, kas mūsų laukia UAB „RetroPlast“ įkėlus koją į mūsų rajoną. Juk jie nežada apsiriboti ir, galimai, ketina plėsti savo veiklą. 

    Daug klausimų kelia ir tai, kodėl ir kaip buvo priimta ši atrankos išvada, kad planuojamai ūkinei veiklai – antrinių žaliavų ir pakuočių atliekų apdorojimui, plastiko dribsnių, granulių bei mišinių gamybai – poveikio aplinkai vertinimas neprivalomas. O ir apie pačią išvadą mes, širvintiškiai, nebuvom informuoti. Nors turime ne vieną vietinę žiniasklaidos priemonę, tačiau, kaip paaiškėjo, ši išvada, galimai dėl to, kad jos taip niekas ir nesužinotų, buvo patalpinta http://gamta.lt/files.PAV%20atranka%20 RetroPlast.pdf. arba su ja dar galėjome susipažinti UAB „DGE Baltic Soil and Environment“ būstinėje Žolyno g. 3, Vilniuje. (Na žinoma, juk kasdien vartome šiuos tokius populiarius internetinius puslapius ir tikrai kiekvieną kart būdami Vilniuje užsukame į šį UAB‘ą sužinoti naujienų )

     Ne kartą kvietėm UAB „RetroPlast“ atstovus susitikti su visuomene, atsakyti į mums visiems rūpimus klausimus, diskutuoti ir surasti abiems pusėms tinkamą sprendimą. Deja, tokių susitikimų jie vengė. Bendraudami su „RetroPlast“ atstovais, ne kartą siūlėme jiems  kitas, Širvintų rajone toliau nuo gyvenamųjų vietovių esančias vietas. Aiškiai jiems išsakėme savo pozicijas ir supažindinome su veiksmais, kurių imsimės. Kuriam laikui pavyko pristabdyti „RetroPlast“ darbus. Prieš kurį laiką sulaukiau skambučio, kuriuo buvo pranešta, kad ir vėl prasidėjo „judėjimas“ „RetroPlast“ teritorijoje. Pakviečiau susitikti žmones, kurie jau kuris laikas aktyviai domėjosi šia problema. Su Virginijumi Sarpausku, Vidmantu Mateika, Jonu Purvanecku, Romualdu Sližausku vėl diskutavome, aptarėme planus ir žingsnius, kurių imsimės. Laukia nemažai darbų, bet pasigendame aktyvesnio visuomenės dalyvavimo.

      Mieli širvintiškiai, jau neužtenka vien padūsavimo ar pasiplepėjimų tarp kaimynų diskutuojant, kas mūsų laukia UAB „RetroPlast“ įkėlus koją į mūsų rajoną. Juk jie nežada apsiriboti ir, galimai, ketina plėsti savo veiklą. Būtent tam jiems ir reikalinga buvo Beržės upelį įvardinti melioracijos grioviu. Nes esant upeliui, šiam sklypui yra nustatyta Paviršinių vandens telkinių apsaugos zonos ir pakrantės apsaugos juostos. O jei upelis tampa grioviu ir specialiųjų naudojimo sąlygų galima nesilaikyti, tada daryk ką nori?

     Pasigendam ir taip garsiai prieš rinkimus deklaruoto viešo interesų gynimo. Tik kartu apjungę mūsų visų bei valdžios pastangas galim kurti saugias, sveikas ir ateitį turinčias Širvintas.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

14 Komentarai (-ų)

 1. laisvas žmogus sako:

  Kokią išrinkote, tokią ir turėkite. Juk balsavote v i e n b a l s i a i

 2. tikiu sako:

  kai išrenkamas, kito rajono žmogeliuką į mierus.IR čia negyvena ,tad ir šika visiem širvintiškiam ant galvų.

 3. pastebėjimas sako:

  Ruoškimės smirdalų atitekėjimui Beržės upeliu. Pasiruoškime nekilnojamo turto ir žemės sklypų vertės kritimui.

 4. Prieš rinkimus sako:

  Pinskuvienė lyg buvo prieš gamyklą. Dabar jau už? Nieko nesupratu

 5. Chm sako:

  Valdantieji net nesivargina atsakyti. O gal jiems neleido? Nieko asmeniško. Tik spėlioju

 6. ? sako:

  o tai ka veikia tie tarybos nariai, kad “del darbų gausos” negali atsakyti? Jeigu taip gausiai uzimti, tai tegul uzleidzia vieta kitiems. Rinkejas turi žinoti ir nereikia cia vaidinti kazkokios gausos.

 7. Taigi sako:

  Kurkime judėjimą kad ir „Žalieji patruliai“.Mieste, miesteliuose ir kaimuose reikia surinkti VISŲ pilnamečių gyventojų parašus prieš tokią gamyklą prie pat miesto.

 8. plazdantis vėjyje sako:

  : jei buvo pasakyta – vadinasi, bus padaryta
  - bus plastiko perdirbimas miesto pakraštyje

 9. Pilietis sako:

  Kodėl niekam nerūpi atliekų tvarkymas miesto vidury…?

 10. Viską galima pirkt sako:

  Vilkosi vos vos vidurinėje merė, tai kaip tuomet baigė VGTU? Nuperki ir jau su aukštuoju. Ekstra atveju, nemoka atsakyti į užduotą elementarų klausimą… Antakalnio gyventoja, tegul dirba sau Vilniuje šiūkšlių rūšiuotoja.

 11. Liūdna sako:

  Pastatys monstrą ir trūčys mūsų vaikus. Galime už tai padėkoti tylintiems valdantiesiems.

 12. Rimas sako:

  Ar tik ne gerbiamai merei nereiketu grižti į vidurinę, kad ja bent baigti. Mokės mokės ir nusimokė taip kad ayklėtojos pamoršo kad tokia išvis mokėsi

 13. Idomu sako:

  Kap ten ta „krištolinė” Širvintų mokyklą „baigė”?

 14. Astikai, laikas į mokyklą? sako:

  Nėra tokio žodžio kaip “įtakoti”. Tai grubi ir neatleistina klaida ir lietuvių kalbos išdavystė. Nekalbu apie buitinę kalbą, bet viešojoje tai – labai grubu. Žodyną į rankas ir tik tada į politiką, kokia ji bebūtų. Gal tai PADARYS ĮTAKĄ veikėjui, matosi, kad reikia kažkaip prisiminti mokyklos suolą.

Jūsų komentaras:


aštuoni × šeši =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]