Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Dažniausiai 2019 metų I pusmetį gaisrai kildavo dėl pašalinio ugnies šaltinio poveikio

Širvintų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba informuoja

apie praėjusį 2019 metų I pusmetį 

     5fc5d836042d5f68401ee994779f3a39Susumavus visus skaičius, sudėjus visus taškus ir išnagrinėjus surinktą medžiagą, buvo surinkta ir dabar jums pateikiama informacija apie priešgaisrinės saugos būklę Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje 2019 metų I pusmetį (toliau- pusmetis).

    Suskaičiavus visus kilusius gaisrus, paaiškėjo, kad praeitą pusmetį Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje kilo 85 gaisrai. Atsižvelgiant į gaisrų kilimo vietą, labiausiai tikėtina, kad gaisras gali kilti jūsų gyvenamojoje vietovėje, jei jus gyvenate Širvintų sen., Jauniūnų sen. ar Gelvonų seniūnijoje. Pagal 2019 metų I pusmetį kilusį gaisrų skaičių, Širvintų rajono savivaldybės teritorijos išsidėsčiusios sekančia tvarka: Širvintų sen. (22 gaisrai), Jauniūnų sen. (20), Gelvonų sen. (16), Musninkų sen. (9), Širvintų miestas (6), Alionių sen. (5), Čiobiškio sen. (3), Zibalų sen. (2), Kernavės sen. (2).

    Kaip ir kiekvienais metais iki šiol, dažniausiai gaisrai kildavo Širvintų rajono savivaldybės atvirose teritorijose (47 gaisrai). Atsižvelgiant į gaisrų skaičių atvirose teritorijose, mūsų rajono savivaldybėje „pirmauja“ Jauniūnų ir Širvintų seniūnijos. Atsižvelgiant į daugiametes kilusių gaisrų stebėjimo analizes, darytina tikėtina išvada, kad gaisrų skaičius atvirose teritorijose yra gana glaudžiai susijęs su gyventojų skaičiumi seniūnijoje ir apleistų (nenaudojamų) atvirų teritorijų plotu. Gaisrai taip pat niokojo ir gyventojų turtą. Daugiausiai gaisrų užfiksuota gyvenamosios paskirties pastatuose (17 gaisrų), pagalbinio ūkio pastatuose (6), transporto priemonėse (6) ir kitos paskirties pastatuose (5). 2019 metų I pusmetį, taip pat užfiksuotas po 1 gaisrą, kurie kilo daugiabučiame gyvenamajame name ir šiukšlių konteineryje.

                      Peržiūrint kilusių gaisrų priežastis, matoma, kad dažniausiai 2019 metų I pusmetį gaisrai kildavo dėl pašalinio ugnies šaltinio poveikio (47 kartus), tai yra dažniausiai įvardijama gaisrų atvirose teritorijose kilimo priežastis. Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje, taip pat buvo užfiksuota 10 gaisrų, kurie kilo dėl neatsargaus žmonių elgesio, 8- dėl krosnių bei dūmtraukių gedimų, 4- dėl transporto priemonių gedimų, 3- dėl neatsargaus rūkymo, 3- dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų, 2- dėl savaiminio medžiagų užsidegimo, 2- dėl padegimų, 1- dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų, 1- gaisro kilo po eismo įvykio, 4 – dėl kitų priežasčių.

2019 metų I pusmetį, mūsų rajone kilo gaisras turėjęs gan skaudžių pasekmių ir pareikalavęs žmogaus gyvybės:

  • 2019 m. balandžio 05 d. gautas pranešimas, kad Musninkų sen., Kaukiškio k. dega gyvenamasis namas. Atvykus, atvira liepsna degė medinis vieno aukšto namas. Gaisro metu nudegė gyvenamojo namo stogas, dalinai nudegė, dalis apdegė medinio perdengimo, išdegė pastato vidus ir jame buvę daiktai. Sudegė prieangis. Atvykę į vietą, ugniagesiai gelbėtojai su kvėpavimo aparatais pateko į namo vidų ir netrukus iš namo vidaus išnešė moteriškę bei perdavė ją medikams. Po beveik pusės valandos mėginimo atgaivinti moteriškę, medikai jai konstatavo mirtį.

    Taip pat norėtume pateikti keletą įdomesnių statistinių 2019 metų I pusmečio apžvalgų. Apžvelgiant 2019 metų I pusmetį, galima pastebėti, kad didžiausia tikimybė kilti gaisrui buvo Širvintų seniūnijoje tarp 12.00 val. ir 18.00 val. (16 gaisrų), Jauniūnų seniūnijoje tarp 12.00 val. ir 18.00 val. (11 gaisrų) arba Gelvonų seniūnijoje tarp 12.00 val. ir 18.00 val. (8 gaisrai). Tuo tarpu, „saugiausias“ paros laikas, kai nekilo nevieno gaisro pagal seniūnijas buvo: Širvintų sen. tarp 00.00 val. ir 06.00 val., Alionių sen. tarp 00.00 val. ir 06.00 val., Kernavės sen. tarp 18.00 val. ir 12.00, Čiobiškio sen. tarp 18.00 val. ir 12.00 val., Zibalų sen. tarp 18.00 val. ir 12.00 val., Širvintų m. 18.00 val. ir 12.00 val., Jauniūnų sen. 06.00 val. ir 12.00 val., Gelvonų sen. 00.00 val. ir 06.00 val. Atsižvelgiant į mėnesio dienas, gaisrai dažniausiai kildavo mėnesio 6, 22 ir 28 dienomis (po 6 gaisrus). „Saugiausia“ mėnesio diena, 2019 metų I pusmetį buvo 10 ir 11 mėnesio dienos, per kurias nekilo nevieno gaisro.

                Apžvelgiant 2019 metų I pusmetį kilusius gaisrus, galima rasti vieną bendrą dalyką: jei tiek gyvenamuosiuose, tiek kitos paskirties pastatuose būtų buvę įrengti autonominiai dūmų signalizatoriai arba gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemos (priešgaisrinės signalizacijos), tikrai jus nebūtumėte perskaitę apie gaisrus sukėlusius didelius nuostolius arba pareikalavusius gyventojų aukų. Tad Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai primena, kad yra būtina ir privaloma kiekviename gyvenamajame buste įsirengti autonominius dūmų signalizatorius (dūmų jutiklius), o esant galimybei ir priešgaisrinę signalizaciją, kuri apie kilusį gaisrą jūsų buste, jus informuos net būnant darbe ar atostogaujant kitoje žemės pusėje.

     2019 metais Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai toliau tęsia akciją ,,Gyvenkime saugiai“, kurios metu lanko Širvintų rajono gyventojus, juos konsultuoja, dalina patarimus, primena, jog pasirūpintų savo bei artimųjų saugumu, būtų atidūs ir atsakingi namuose, gamtoje bei prie vandens telkinių. Prireikus pagalbos, nedelsiant skambintų Skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Patarimai apie saugų elgesį vandenyje:

https://www.lt72.lt/go.php/lit/Kaip-elgtis-vandenyje

http://www.ugm.lt/lt/saugus_elgesys_vandenyje.html

Širvintų PGT informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


keturi − trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]