Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Dvidešimt metų festivaliui “Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje”

DSC_0630/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Foto ir video JANINA VOLEIŠO /

     Dvidešimt metų mūsų rajone vyksta tarptautinis eksperimentinės archeologijos festivalis “Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje”. Nežiūrint į grėsmingai besiniausktantį dangų ir kartkartėmis pasirodantį lietų, festivalis sukvietė jūrą žmonių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių.  Besidomintys mūsų tautos praeitimi kasmet čia atranda ką nors naujo. Juk istoriją skaityti vadovėliuose yra viena, o gyvai išgirsti ir pamatyti – kur kas įdomiau.

     DSC_0734Renginys vyko rezervato teritorijoje, atkurtose viduramžių amatininkų sodybose. Čia tradiciškai vyko archaiški žaidimai, amatų demonstravimas: ugnies išgavimo būdai, viduramžių teismo procesas, kailio ir odos išdirbimas, bronzos liejimas, luoto apdeginimo procesas, keramikos išdegimas, siūlų dažymas, monetų kalyba, muzikos instrumentų gamyba ir daug kitų.

      Žiūrovai ne tik klausėsi pasakojimų, stebėjo demonstruojamus darbus, bet ir patys galėjo pabandyti vieną ar kitą veiklą. Mažiesiems lankytojams tradiciškai buvo surengtos molio lipdymo dirbtuvėlės, taip pat jie galėjo pabandyti nusipiešti herbą. Vaikus ypatingai sudomino muzikavimas akmenimis, senoviniai vaikų žaislai.

     DSC_0610Kernavės svečiai galėjo pasivaikščioti po praeities Kernavę – vos prieš kelerius metus įrengtą viduramžių Kernavės miestelio fragmentą. Vyrai stebėjosi žemomis durų saktomis, vaikai bandė įsiropšti į gultus viršuje.

    Tradiciškai, Kernavėje vyko prekyba, kur kiekvienas galėjo įsigyti molinių indų, medžio drožinių, medaus, lietuviškų smilkalų, kalvių dirbinių ir dar daug įvairiausių namų buitį papuošiančių dalykų. Galėjo paragauti ir įsigyti midaus, meduolių ir kitų gardumynų.

  


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. Vopros sako:

    Merės nebuvo? Ar į kadrą netilpo?

Jūsų komentaras:


trys − = nulis

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]