Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Garbės ambasadoriaus vardas už neįvardintus nuopelnus

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

    Rytojaus posėdyje Širvintų rajono tarybai bus siūloma balsuoti už garbės ambasadoriaus vardo suteikimą. Sprendimo projekte rašoma: “atsižvelgdama į Širvintų rajono savivaldybės mero 2019 m. liepos 25 d. potvarkį Nr. 6-25 „Dėl asmens teikimo Širvintų rajono garbės ambasadoriaus vardui suteikti“,

    Širvintų rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

 1. Suteikti Širvintų rajono garbės ambasadorės vardą Daivai Zuehlke, gyvenančiai Petershagen Eggersdorfo mieste, Vokietijoje.” (Visą projektą rasite po straipsniu)

* * * * * *

    Daiva Zuehlke. Kas ji? Sutikite, smalsu sužinoti, kas ir už ką gauna tokį garbingą vardą. Nei vardas, nei pavardė nieko nesako. Na, bet juk aš atvykėlė į šį rajoną – galiu ir nežinoti. Tad bandau ieškoti.

    Aiškinamajame rašte rašoma: “Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2018 m. liepos 23 d. sprendimu Nr. 1-173 „Dėl Širvintų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“, 153.43 papunkčiu nustatyta, kad išimtinė Savivaldybės tarybos kompetencija – siūlymų nustatyta tvarka tvirtinti Savivaldybės gyvenamųjų vietovių herbus teikimas, kitų Savivaldybės simbolių ir jų naudojimo tvarkos tvirtinimas, teisė nustatyta tvarka už nuopelnus suteikti Savivaldybės (jos centro ar kitos gyvenamosios vietovės) garbės piliečio vardą.”

    Atsiverčiu kandidatės anketą. Labai jau smalsu, kokie jos nuopelnai. Deja, anketoje nuopelnai nėra įvardinti. Nebent “Mano širdis plaka Širvintų miestui”. Tačiau nė žodžio apie suburtus širvintiškius užsienyje, nė žodžio apie kitus darbus, kurie vienaip ar kitaip būtų naudingi Širvintoms nebūtinai materialiai, pakaktų ir moraliai. Tad už kokius nuopelnus suteikiamas vardas – nėra aišku. Na, moters mamos tėviškė yra Širvintos, na, ji turi masažų kabinetą, na, vyras užėmė diplomatinius postus. Bet kur asmeniniai kandidatės nuopelnai Širvintoms? Galų gale, kas teikė kandidatūrą? Kas rekomendavo? Nejau ir vėl vienasmeniškai?

     Kiekviena nežinia gimdo abejones ir nepasitikėjimą. Gal jas galite išsklaidyti?

   Gerbiami širvintiškiai, jei žinote daugiau apie šią kandidatę, pasidalinkite informacija komentaruose. Taip ir Tarybos nariams bus lengviau apsispręsti, kaip balsuoti, o ir mes visi sužinosime apie kandidatę į garbės ambasadorius.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

27 Komentarai (-ų)

 1. Marysia sako:

  Na, kadangi p. Zu”hlke sutiko būti Širvintų garbės ambasadore, taigi tapo viešu asmeniu. Mums įdomu, koks jos išsilavinimas, kokiais keliais ji atsidūrė Vokietijoje, kokia buvo ar vis dar yra jos vyro diplomatinė tarnyba {diplomatinius pasus turi ir ambasadų vairuotojai ir tai labai gerbtinas darbas}, kada susipažino su mūsų mere, juk gali būti, kad abi vienoje smėlio dėžėje žaidė, kada tapo jos fane. Kokią veiklą planuoja vystyti Vokietijoje, garsindama Širvintų kraštą. Kas į šiuos klausimus galėtų geriau atsakyti, jei ne ji pati. Pakalbinkite. Jei savivaldybė neduoda jos kontaktų, paklauskite mamos, ji matoma šventės nuotraukose greta p. Daivos, o gyvena keli namai už bažnyčios. Va ir žinosime viską ir nereikės kurti jokių teorijų. Beje jos gyvenamojo miesto pavadinimas baigiasi žodžiu dorf, vadinasi kaimas, kaip tik į porą draugystei mūsų kaimukui. Beje, jei ji turi diplomatinį pasą, gal URM galėtų informuoti, kokiu pagrindu jis išduotas. Taigi, pasidomėkit ir visiems bus aiškiau, sėkmės.

 2. Gražina sako:

  Aš jos vietoje atsisakyčiau garbės ambasadoriaus vardo, būtų jį gaunant gėda prieš kraštiečius.

 3. Xxx sako:

  Garbės ambasadorė tokio pat lygio, kiek turi garbės ją proteguojantys ir teikiantys tokio vardo sutiekimui. Garbės lygybė

 4. kilusi iš Širvintų sako:

  sveiki, o juk vienintelis nuopelnas tarytum būtų fondo įkurimas…..bet deja, kad ir l.gražu, bet fondas Lotynų Amerikos Peru vaikams….ilgas kelias iki Širvintų………….SĖKMĖS

 5. ... sako:

  Vargšeliai Jūs, kiek pagiežos ir neapykantos. O juk viskas grįžta bumerangu?

 6. Ambasada sako:

  Šita šeimynėlė praradusi bet kokią gėdą. Apie sąžinę nė nekalbu.

  https://www.15min.lt/24sek/naujiena/lietuva/krepsinio-rinktineje-buvo-atsirades-ir-zinomu-politiku-sunus-875-1181056

 7. Atspėkit sako:

  Du politiniai lavonai ir jų sūnus, viduninio lygio be išskirtinių sugebėjimų krepšininkas. Kas?

 8. Ribų nėra... sako:

  Žinoma, kad vadovaujasi asmeniškumais. Visi matom, kad savivalei ribų nėra. Tai kiek dar galima tyčiotis?

 9. Asmeniškumai... sako:

  Kiek dar gali tęstis nesąmonės? Juk ir nesąmonės turi pradžią ir turi turėti pagaliau pabaigą. Asmeniškumai, kaip ir visada…

 10. Biografija sako:

  Gimiau ir išvykau iš Lietuvos. Apie mokslus vidurinėje mokykloje neturiu ką pasakyti. Apie įgytą aukštąjį išsilavinimą neturiu ką pasakyti. Apie profesinę karjerą neturiu ką pasakyti. Apie tai, kur susipažinau su vyru, jeigu tai pirmas, neturiu ką pasakyti. Apie savo narystę ir veiklą miesto, kurios nors Vokietijos žemės, ar visos Vokietijos lietuvių bendruomenėje neturiu ką pasakyti.
  Išvykau iš Lietuvos prieš 27 metus. Tikriausiai turėjau 18 metų. Tai visas, ką šiam kartui pasakiau.

 11. Diplomuotas sako:

  Valdančiosios savo ” rato” protegavimui reikia VARDO! Vardas – Ambasadorei leis Širvintose prie upės del ŽEMĖS pasitvarkyti, už tai grožio procedūrų valdančiųjų rato moteriškėms padovanos :)

 12. Valstietis sako:

  Daiva apie save: ” Ilgiausią laiką su užsienio lietuviais praleidau lydint savo vyrą diplomatiniuose postuose”
  Gal kas nors galit išversti į lietuvių kalbą?
  O jeigu tai teisybė? Įsivaizduokim: važinėja jos niekam nežinomas vyras, papozuoja prie ambasadų durų, o iš paskos važiuoja minia užsienio lietuvių, tarp kurių ir Daiva? Tai gal jos vyras neetatinis krepšinio ambasadorius?

 13. Masažas 2 sako:

  Man tekstą vertė tikras lietuvis, kuris tikrai gyveną Vokietijoje 20 metų. Tai reikia labai gerai mokėti vokiečių kalbą, kad suprastum visus dviprasmybių niuansus… Niekas tiesiai nerašo. Ir dar. Į paslaugų puslapį dėti savo nuotrauką… Vadinasi paslaugas savimi garantuoja… Toks būtų žmonių, 20 metų gyvenančių Vokietijoje, komentaras…

 14. Masažas sako:

  Čia gal su laiminga pabaiga?

 15. Masažui sako:

  Reklamą nesunku įdeti į google translator.

 16. Kirpėja masažistė sako:

  Vyriausia miesto “kirpėja” rekomenduoja “Masažistę”

  Jeigu jūs praradote partnerį ir jums trūksta prisilietimų… Ateikite mažučiai, aš jums pagelbėsiu…

 17. Daivos komentaras sako:

  Gal turit kokį žemės sklypą Širvintų miesto centre, prie vandens, Daiva nupirktų:
  “Labai aciu visiems uz asmenines zinutes. Jus nuostabus. Mums labai svarbu, kad zeme butu paciose Sirvintose, o geriausiai centre”
  Nekukli, kaip tikra ambasadorė.

 18. Daiva Zühlke skelbimas sako:

  Daiva Zühlke‎/////Širvintų miestelio skelbimų lenta
  Rašo:

  “Mieli Sirvintiskiai, labai dziaugiuosi, kad radau jusu “Skelbimu lenta”. Aciu , kad priemet i grupe. As ieskau Sirvintose zemes sklypo arba sklypo su sena bakuze, geriausiu atveju prie pat upes. Gal kas nors ka nors zinote ir galite pasiuliti. Buciau labai dekinga, ir net tarpininkui mielai atsidekociau. (sorry, mano klavetura neturi pauksteliu/nosiniu)”

 19. Masažas sako:

  Paprašykit, kad kas nors išverstų tekstą iš vokiečių kalbos. Čia jos masažo kabineto aprašymas:
  “willkommen
  Mehr Selbstvertrauen durch sanfte Berührung
  – Massage als Therapie
  In manchen Phasen unseres Lebens plagen uns Selbstzweifel, wir fühlen uns unattraktiv, leiden unter Berührungsarmut oder fühlen uns von unserem Partner nicht angenommen.
  Manchmal haben wir sogar das Gefühl niemals einen Partner oder eine Partnerin zu finden, der oder die uns liebt wie wir sind.

  Wir alle sehnen uns danach berührt zu werden!

  Berührung kann heilen, sie ist Nahrung für Körper, Geist und Seele. Eine sanfte Wellnessmassage zielt nicht auf Muskulatur oder Bindegewebe, sondern auf unser größtes Sinnesorgan: die Haut.

  Unsere Haut ist so etwas wie das Körpergedächtnis. Durch streichelnde Hände werden Erinnerungen an frühere Berührungen wach und führen zu einem Gefühl von Vertrauen und angenommen sein. Das gibt uns neue Kraft. Sanfte Berührung vermittelt Wohlbefinden und Entspannung. Die Wirkung der Berührung ist stärker als jede andere Art der Zuwendung. Von allen Sinnen hat der Tast- und Fühlsinn die größte stimulierende Kraft. Physiologisch kann das durch die Ausschüttung des Kuschelhormons Oxitocin erklärt werden”
  Kažkaip viskas labai erotiškai dviprasmiška…

 20. Vyras sako:

  “Vyras užėmė diplomatinius postus”. Kai žmogus tikrai dirba ambasadose, apie jį rašo. Ir parašo, kokiose užsienio šalių ambasadose dirbo, kokiose pareigose. Būna pilnas internetas nuotraukų. O čia pabandykite ką nors rasti.
  Jos vyras Gerhard Zuehlke. Gal kas galit parašyti į Vokietijos ambasadą, ir paklausti, ar kas nors girdėjo apie tokį?

 21. Facebook draugai sako:

  Pas ją drauguose Facebook tik du širvintiškiai, tai Dailius Kavalevskis ir Virginija Lisevičienė. Įdomu, koks čia ryšys?
  Ir kokia iš jos užsienio lietuvė, kad Facebook vien tik lietuviški įrašai. Vadinasi, tikriausiai ji yra niekam nežinoma namų šeimininkė, mažo masažo kabineto savininkė. Reikia parašyti Vokietijos lietuvių bendruomenei ir paklausti, ar apie tokią bent girdėjo.

 22. Diplomatinis postas sako:

  Nuėjau pasižiūrėti jos Facebook profilį. Tai tikra “skaidriausios” kopija. Tiek išvaizda, tiek bendrai…
  https://www.facebook.com/daiva.tytmonaite?epa=SEARCH_BOX

 23. Turėtų būti sako:

  Daiva Tytmonaitė

 24. Morta sako:

  Nu parašykit gi kas nors jos mergautinę pavardę. Gal ji kokia gudonytė ar pinskytė, gal kokį bizniuką varo su pačiausiomis. Smalsu ir juokinga. Jeigu nuopelnų nerašo aišku tamsus reikaliuks

 25. Pasitikslinu sako:

  Kokia jos mergautinė pavardė?

 26. Stebuklų kraštas sako:

  Tai gal žmonės turėjo rinkti iš kelių kandidatų?

Jūsų komentaras:


− penki = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]