Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Merė nesilaiko reglamento arba, kodėl slepiamas reprezentacinių lėšų panaudojimas?

ApplicationFrameHost_widhHnyMaS/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

     Tarybos posėdžio pabaigoje, baigus svarstyti klausimus, paklausimui buvo užsirašęs opozicijos lyderis Vytas Šimonėlis.

     Jis priminė, kad dar vasario 21 dieną pateikė paklausimą, jį pakartojo balandį. Šį kartą tuo pačiu klausimu jis jau kreipiasi trečią kartą ir tikisi, kad pagal Tarybos reglamentą jam bus atsakyta. Priminė ir patį paklausimą:

    „Vadovaujantis Širvintų tarybos reglamentu prašau pateikti susipažinti su 2018 metų savivaldybės „biudžeto reprezentacinės išlaidos ir kitos veiklos išlaidos“ dokumetais.“ (Visas paklausimas video įraše)

    Merė, posėdžio metu teigusi, kad visi klausimai teikiami tik per merą, puolė teisintis, neva Tarybos nariui siūlyta susipažinti su dokumentais, bet jis tuo metu atostogavo (atostogavo gegužės mėn.- red.past.), dabar neva specialistas atostogauja.

    Tačiau, 2018 m. gruodžio 20 d patvirtinto Širvintų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento 234.6.3. punkte rašoma: „jei paklausimas pateikiamas Savivaldybės tarybos posėdžio metu, posėdžio pirmininkas nusprendžia, ar į Savivaldybės tarybos nario paklausimą atsakoma tame pačiame posėdyje žodžiu, ar atsakymas pateikiamas raštu per 20 darbo dienų;“ 234.7.2. numato, kad „informacija Savivaldybės tarybos nariui pateikiama elektroninėmis ryšio priemonėmis per 20 darbo dienų;“

     Nuo vasario 21 dienos atskaičiuokime dvidešimt darbo dienų ir gausime, kad atsakymas turėjo būti pateiktas kovo trečioje dekadoje.

    Tas pats Tarybos veiklos reglamentas sako, kad meras : „208.11. kontroliuoja ir prižiūri Savivaldybės viešojo administravimo institucijų, įstaigų ir įmonių vadovų veiklą, kaip jie įgyvendina įstatymus, Vyriausybės ir Savivaldybės tarybos sprendimus;“ Kodėl merė nekontroliavo, ar pateiktas atsakymas Tarybos nariui?

     Beje, reikėtų neužmiršti, kad Reglamentas apibrėžia ir mero atsiskaitymą už reprezentacines lėšas: „208.14.  pagal Savivaldybės tarybos nustatytą tvarką reprezentacijos reikmėms naudoja mero fondo lėšas ir už jas atsiskaito;“

    Sakykite ką norite, dar neteko tokios atskaitos girdėti. Jei klystu – prašau nurodyti, kur ji skelbiama. Toks merės delsimas kelia tam tikrų abejonių ir įtarimų. Bet kol kas nespėliokime, gal vis tik Tarybos nariui bus pateikta ataskaita ir jis ja galės pasidalinti su rinkėjais.

    O reaguojant į tai, kad Tarybos nariui neatsakoma net keturis mėnesius, galima prisiminti liaudies išmintį, kuri sako, kad norėdamas padaryti rasi tą vienintę priežastį, o nenorėdamas rasi tūkstančius būtų pasiteisinti.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

4 Komentarai (-ų)

 1. Vox sako:

  O ką tuo klausimu mano gerbiama Vyriausybės atstovė? Juk grubiausiai pažeidžiamas tarybos reglamentas.

 2. Vytas sako:

  Kas nustato, derina ir tvirtina vandens kainas – apie tai niekas paskutiniame Tarybos posėdyje neklausė ir tos procedūros neminėjo. Živilė Pinskuvienė pati pradėjo kalbėti apie tai ir nuvažiavo į visiškas „pievas“.
  Yra Tarybos posėdžio įrašas, galite pasiklausyti.
  Tai įžūlus Živilės noras užčiaupti Tarybos narius, kad visi sėdėtų tyliai, kilnotų rankas kaip tai daro didžioji dalis Tarybos narių.

 3. :) sako:

  Greit merė pradėjo užsakomuosius str. rašyti apie Aliną, kinkos dreba. Susiims moteriškės greitu laiku.

 4. oi sako:

  įsižeidė ir tyli. nu kaip kažkoks Šimonėlis drįsta abejoti lėšų panaudojimo skaidrumu? oi, ne lėšų, o iš viso skaidriausiu skaidrumu? tsss- nieko neatsakynėkit, didžiai negerbiamosios, ir taip aišku, kad viskas miglose paskendę.pradėsit aiškintis- pačios pasimesit tarp visų apsimelavimų. tai jau geriau tsss

Jūsų komentaras:


septyni + = aštuoni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]