Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Merė pažadėjo, direktorė netesėjo

629e9659e1cbb2a5e3d3b0f0b2a71b26_XL/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

      Vos praėjusią savaitę rašėme apie tai, kad Tarybos narys Vytas Šimonėlis atsakymo į paklausimą nesulaukia nuo vasario mėnesio.

https://www.krastonaujienos.lt/2019/07/mere-nesilaiko-reglamento-arba-kodel-slepiamas-reprezentaciniu-lesu-panaudojimas/

    Visai netrukus po pasirodžiusio straipsnio sulaukėme Tarybos nario Vyto Šimonėlio laiško. Jame rašoma, kad jis jau gavo atsakymą ir siūlo su juo susipažinti.

     Nors atsakymas gana ilgas – beveik puslapio, tačiau atsakymo esmė glūdi viename sakinyje „Jūsų prašymas pateikti susipažinti su paklausime nurodytais dokumentais nepagrįstas ir negali būti tenkinamas.“ (Visas atsakymas nuotraukoje). Atsakymą pasirašo Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė Četrauskienė.

Kontroliuoti neturint informacijos?

    WINWORD_q4kQ8iU4n9Tas pats rašte cituojamas Širvintų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentas primena, kad „Savivaldybės taryba svarstomais klausimais priima sprendimus ir kontroliuoja jų įgyvendinimą.“. Tai sako Reglamento 4 punktas.

    Kas gali pasakyti, kaip kontroliuoti Tarybos priimtą klausimą, jei negauni su juo susijusios informacijos? Taryba biudžetą tvirtino, tad natūralu, kad turi teisę žinoti, kaip jis vykdomas. Ir ne tik turi teisę, bet ir pareigą kontroliuoti sprendimo vykdymą.

     O po to stebimės, kodėl Tarybos nariai neteikia rinkėjams informacijos, nenagrinėja jų priimtų klausimų vykdymo. Jie elementariausiai negali to daryti, nes negauna informacijos, kuri turi būti viešai pasiekiama.

  Beje, reikėtų neužmiršti, kad Reglamentas labai aiškiai apibrėžia mero atsiskaitymą už reprezentacines lėšas: „208.14.  pagal Savivaldybės tarybos nustatytą tvarką reprezentacijos reikmėms naudoja mero fondo lėšas ir už jas atsiskaito;“

Informacijos neteikia, bet bylinėjasi

    Čia norėtųsi priminti merės šeimos laikraščio taip eskaluojamą bylą, kai Tarybos nario Alfredo Astiko straipsnis skundžiamas kaip melagingas ir dėl to kaltinamos „Krašto naujienos“. Nors minėtas Tarybos narys niekada nėra dirbęs ir rašęs „Krašto naujienoms“ už atlygį, bet atsakomybės reikalaujama iš leidinio, o ne straipsnio autoriaus. Minimas straipsnis yra piliečio, o dabar ir Tarybos nario nuomonė, už kurią jis pats ir atsako. Bet esmė ne čia. Esmė ta, kad net ir nuo Tarybos narių slepiama tam tikra informacija, tai kaip ją gauti gali tikėtis eilinis rajono gyventojas? Kaip parašyti nesuklydus, kai informacija slepiama?

Merė melavo ar persigalvojo?

    Birželio 27-osios Tarybos posėdyje merė kalbėjo apie tai, kad gegužės mėn. norėta pateikti Tarybos nariui V.Šimonėliui informaciją, tačiau jis tuo metu atostogavo ir atvykti negalėjo, o dabar atostogauja specialistė. „Mes atsakysime ką pirkome seneliams ir vaikams,“ – tuomet tvirtai tikino merė.

    Kyla klausimas, kas nutiko tai informacijai, kad dabar jau negalima jos pateikti? Ar merė melavo? O gal persigalvojo? O gal Administracijos direktorė nepakluso merei? Kas galėtų patvirtinti arba paneigti spėliojimus?

Keletas su tema susijusių Tarybos reglamento punktų:

 234.6.3.: jei paklausimas pateikiamas Savivaldybės tarybos posėdžio metu, posėdžio pirmininkas nusprendžia, ar į Savivaldybės tarybos nario paklausimą atsakoma tame pačiame posėdyje žodžiu, ar atsakymas pateikiamas raštu per 20 darbo dienų;

234.7.2. informacija Savivaldybės tarybos nariui pateikiama elektroninėmis ryšio priemonėmis per 20 darbo dienų;

Mero pareigos:

208.11. kontroliuoja ir prižiūri Savivaldybės viešojo administravimo institucijų, įstaigų ir įmonių vadovų veiklą, kaip jie įgyvendina įstatymus, Vyriausybės ir Savivaldybės tarybos sprendimus;“

208.14.  pagal Savivaldybės tarybos nustatytą tvarką reprezentacijos reikmėms naudoja mero fondo lėšas ir už jas atsiskaito;

*****

Keletas skaičiukų iš 2018 m Širvintų rajono svaivaldybės biudžeto:

1.3.3.3 Reprezentacinės išlaidos – 8 tūkst. eurų

1.3.3.3 Įvairios veiklos išlaidos – 186 tūkst. eurų

8.3.1.2 Leidyba, informacijos teikimas –  25 tūkst. eurų

   Kas slepiasi po šiais skaičiukais? Tai kaip Širvintų rajono svaivaldybė dirba pagal skaidrumo, atvirumo principus? Kas ir kodėl slepiama?

O juk senoliai teigia, kad pinigas mėgsta būti skaičiuojamas …


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

11 Komentarai (-ų)

 1. Sekantis sako:

  Valgė Šimonėlį, Pakalnį, Tuškevičienę, Mateiką, atleistuosius. Nepavyko sukramtyt, išspjovė. Kas sekantis?

 2. Merė žodžio "žmogus" sako:

  Didžiausias buvo pažadas merės, kad kai ji ateis į valdžią, tai tuomet atkeršys visiems. Merė pažadėjo, merė ištęsėjo. Kur žiūrėjo ir dabar dar žiūri vyriausybės atstovė????

 3. Pesimistas sako:

  Taip yra ir taip bus.Kurioje saviv.kitaip?O gal kas parašys,kurioje ministerijoje gera tvarka?

 4. optimistams sako:

  niekas nepasikeis, kol daugumai taip patogu. Drąsūs ir protingi “nugesinami” arba apipilami nebūtom nuodėmėm. Sveikatos tokie dalykai atima daug. Ponios gerai įvaldžiusios viešuosius ryšius, žino kaip gintis, kaip pulti, kaip išsiviešinti ir pasigirti, Neatsistebiu žmonių naivumu- gi visiems daro, gi stengiasi dėl visų. gal… bet kokia viso to kaina? Suskaldytas rajonas, supjūdyti žmonės. Vardan ko viskas? Užstrigus paauglystėj mergiotė stengiasi visiems įrodyti, kokia ji aukštuomenės dama? Kerštas, pyktis ir garbės troškimas- variklis be jokių skrupulų. Psichologai ir psichoterapeutai tikrai turėtų ką pasakyti.Tik ar kam to reikia? ar kas nuo to pasikeis?

 5. Aras sako:

  Pradžioje ėmė juokas.Dabar jau kraupu darosi nuo tokio madamų elgesio.Manau,jų vieta šiukšlyne,o ne vadovų postuose.Iki kokio chamiškumo nusirista.Įdomiausia,kad daug palaikančių.Nejaugi jau elementarus padorumas nebeegzistuoja?

 6. Virginijus sako:

  Kai buvo teikiamas klausimas dėl autobusų įkainių, buvo aišku, kad kažkas vienas iš daugmiečių atsistos ir pasiūlys palikti 8 centus, nes “klausimas jautrus”. Tik buvo galima bandyti atspėti, kas siūlys, kažkas iš uolių moterų, ar kažkas iš uolių vyrų.
  Ir šiuo, “Reprezentacinių ir kitų lėšų” klausimu net menkiausių abejonių nebuvo, kad neatsakys. Tik vėlgi, buvo nežinia, į kokį popieriuką tai įvilks… Ilgai ieškojo, gal būt, netgi kviestiniai teisininkai konsultavo… Gal taip pat už mūsų pinigus.
  Komunizmo kūryba… Nemokami renginiai, nemokami medaliai, nemokami maišeliai, nemokami fotografai, operatoriai, nemokami straipsniai, nemokami TV reportažai, nemokamos naujųjų eglutės…

 7. Jeigu sako:

  Būtų ponių asmeniniai pinigai, tegu leidžia.
  Bet biudžeto (mūsų visų) pinigus taškyti ponių įgeidžiams tenkinti – nusikaltimas.

 8. Mere, vykdykit savo pareigas sako:

  kontroliuoja ir prižiūri Savivaldybės viešojo administravimo institucijų, įstaigų ir įmonių vadovų veiklą, kaip jie įgyvendina įstatymus, Vyriausybės ir Savivaldybės tarybos sprendimus;“

 9. tikiu sako:

  yra pinigų ir leidžia ir į kairę ir į dešinę ir į savo kišenę .

 10. Tai bent sako:

  Baltušytė, tiesiog paskirta administratorė nurodinėja Tarybos nariui Šimonėliui. Perdaug kultūringas, galėtų koja pas tą moteriškę duris atidarinėti, jis gi rinktas žmonių

 11. Ko kabinėjatės? sako:

  Yra pinigų ir leidžia

Jūsų komentaras:


keturi + keturi =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]