Pirmoji kaimo dienos stovykla ekologinių sodybų apsuptyje
Š. m. liepos 1-5 dienomis įvyko pirmoji kaimo dienos stovykla, Krunų kaime, Širvintų rajone.
Dauguma vaikų į stovyklą buvo atvežami tėvelių, tačiau kita dalis vaikučių, galėjo nakvoti stovyklavietėje. Pamainoje susirinko vaikai nuo 5 iki 10 metų, jauniausias stovyklautojas buvo 3 metų su tėvelių priežiūra. Tačiau jo amžius, jam tikrai nesutrukdė, priešingai – padėjo, nes rado bendraminčių su kuriais rado bendrą kalbą.
Taigi, kuo taip svarbu GAMTA šiuolaikiniam vaikui? Dažnai išorinio efekto prašančiam/reikalaujančiam vaikui/mokiniui?
Manau, jog šiuolaikinis vaikas stipriai įtakojamas išorinių mechaninių dirgiklių, vertybių stygiaus įtaka, technokratinio-kibernetinio pasaulio šuolis, skubotas maisto gaminimas, valgymas, toks gyvenimo būdas ir visai pamirštas NATŪRALUS prigimtinis vaiko/mokinio ritmas. Tas labai aiškiai atsiskleidė ir stovyklos metu, atvykus aktyviems ir energetiniame pertekliuje vaikai, negeba valdyti, fokusuoti savo energijos ir nukreipti tikslingai, pasimato chaotiškumas, kurie tikėtina periima iš skubančios ir rezultatų bei „greičio“ visuomenėje, jau iššūkis tampa 5 minutes pakalbėti ramiai, tad apie susikoncentravimą (8-9 m.) vaikui tikras išbandymas.
Tad, visgi Gamta tuo nuostabi, jog ji savaime gydo ir leidžia darniai harmonizuotis vaikui ar suaugusiam, ne taip svarbu, kas chaotiškas – suaugęs ar vaikas. Pradžioje įvyksta išsikrovimas, išsilakstymas, tikslingas energijos pertekliaus nukreipimas, o vėliau bendraujame, kalbamės ir dirbame bendrus darbelius. Ši stovykla buvo tokia, kokia reikia tuo metu vaikui. Jeigu jam reikėjo lakstyti, jis tą ir darė, labiau mėgiančiam piešti buvo kita veikla – dailės terapija. Užduotėlės ir veiklos nebuvo privalomos, tačiau taisyklė buvo – ramiai būnu ir kitam netrukdau, tačiau galiu ir neprisijungti, jeigu tuo metu, reikia bėgioti ir daryti iškrovą.
Turėjome ir bendros apjungiančios edukacinės veiklos, kuomet turėjome: eterinių aliejų, Norvegijos dieną, bei išvyką į Kernavės archeologijos dienas.
Taip pat stovykloje turėjome svečią iš Ukrainos – Irina Hoisa, tad mokiniai/vaikai kalbėjo dauguma anglų kalbą, kaip žinia daugumą ją jau moka net 5 metų mergaitės, puikiai susikalba. Taip pat galima sakyto, jog tai buvo tarptautinė mini stovyklėlė, kurioje buvo 9 vaikai ir trys nuolatos gyvenę suaugusieji.
Mano, kaip stovyklos organizatorės ir pedagogės -fizikos, technologijų bei pradinių klasių mokytojos jau klausia apie tokio tipo mokyklą ir ugdymą, kuris yra patyriminis, stebint vaiko poreikius, gebėti jį pakreipti tinkama linkme, tiek fizikoje tiek matematikoje ar kitoje saviraiškos srityje. Tad į tokį klausimą atsakau atsargiai, taip tai Įmanoma, tačiau dar tam reikia bent metų laiko, nes tai išties atsakingas žingsnis ir labai svarbus, nes ašis yra DORAS ir VERTYBIŠKAS MOKYTOJAS, toks atsinaujinantis, kaip ir patys vaikai. Tai šiai dienai ateities – atviras klausimas. Galbūt laukiantiems tėveliams atsakiau .
Tačiau tokių stovyklėlių manau ateityje daugės, nes Gamta – geriausias ir pats geriausias terapeutas, koks tik gali būti, šiuolaikiniam vaikui, kuris iš tiesų mažai laiko praleidžia gamtoje ir sąmoningoje būsenoje, tai reikštų atsakingą jos mylėjimą ir gerbimą, pradedant vabaliuku, iki pat santykių ir bendravimo.
MB „Krunų ugdymosi centras“ įkūrėja ir vadovė Virginija Šleževičienė
Susiję straipsniai:
- Družų kaimo bendruomenė rugpjūčio mėnesį organizavo vaikų ir paauglių vasaros dienos stovyklą „Sveikoji Družų vasara 2014“
- Družų kaimo bendruomenės vaikų ir paauglių vasaros dienos stovykla „Įdomioji Družų vasara 2013“
- „Tie, kurie skrenda per mėlyną dangų“ arba Musninkų vaikų dienos centro „Aitvarai“ stovykla „Magiškas pasaulis“
- Kviečiame į dienos stovyklą
- Pirmoji Širvintų dekanato katalikiška šeimų stovykla
[email protected], galima parašyti čia, kontaktams.
Norėčiau kontaktų. Mano vaikui labai reikėtų tokios stovyklos