Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Prie paminklo Antanui Smetonai statybos prisidėjo ir jo brolio anūkas

   opera_uxLjV81nVr„Esu pirmojo mūsų šalies Prezidento Antano Smetonos brolio Igno anūkas. Labai apsidžiaugiau, kad Prezidento gimtinėje pagaliau iškils jam skirtas paminklas. O ir laikas pagerbti Antaną Smetoną labai jau tinkamas – šiais metais minime 145-osios Antano Smetonos gimimo metines ir Lietuvos Prezidento institucijos 100-metį, o Seimas šiuos metus yra paskelbęs Antano Smetonos metais,“ – sakė Ukmergėje gyvenantis 79 metų Albertas Smetona.

   Kai prieš dvejus metus Ukmergės rajono savivaldybės vadovams kilo idėja pastatyti prezidento tėviškėje paminklą, o vėliau visos šalies gyventojai buvo pakviesti prie to prisidėti, Albertas Smetona buvo vienas iš pirmųjų, kuris atsiliepė į šį kvietimą ir paaukojo vieną iš didžiausią – 500 eurų – sumą.

   Ukmergiškis namuose iki šiol saugo tai įrodantį dokumentą. 2018 metų vasario 13-ąją Alberto Smetonos duotus pinigus į banką nunešė bei į nurodytą Ukmergės kultūros rėmimo fondo sąskaitą pervedė kaimynė Stasė Babilienė. Tik pradinę mokyklą baigęs ir visą gyvenimą sunkų fizinį darbą dirbęs vyras garsaus giminaičio paminklui šimtines sutaupė iš gaunamos pensijos.

   Paminklas Antanui Smetonai bus pastatytas Ukmergės rajono savivaldybės iniciatyva. Savivaldybė skyrė ir didžiąją dalį – 58000 eurų paminklo statybai reikalingų lėšų. Dar 30000 eurų gauta iš Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos, o likusi dalis – paaukotos lėšos. Aukotojų sąrašuose – 368 Lietuvoje ir užsienyje gyvenantys lietuviai, kelios įmonės bei organizacijos. Visi jie per dvejus metus paaukojo nuo 1 iki 500 eurų, iš viso – 4 400 eurų.

  Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas šią savaitę aplankė Albertą Smetoną ir padėkojo už jo dosnumą, svarų asmeninį indėlį – paaukotas lėšas Lietuvos Respublikos pirmojo Prezidento Antano Smetonos atminimo įamžinimui. Albertui Smetonai meras įteikė specialų dovanos ženklą Antanui Smetonai pagerbti, Padėkos raštą, vardinį kvietimą į Smetoninių šventę bei padovanojo sieninį laikrodį.

   Prieš dvejus metus žmoną Veroniką palaidojęs Albertas Smetona nuosavame name šiuo metu gyvena vienas. Sutuoktiniai savo vaikų nesusilaukė. Našliui buityje dažnai pagelbėti atvyksta netoliese gyvenanti dukterėčia Rūta Makštienė.

   Albertas Smetona gali valandų valandas pasakoti apie plačią savo giminę. Pasak jo, būsimas prezidentas Antanas Smetona buvo 6-as vaikas Jono Smetonos ir jo žmonos Julijonos Smetonienės (buvusi Kartanaitė) septynių vaikų (4 sūnų ir 3 dukrų) šeimoje. Alberto Smetonos senelis Ignas buvo vyriausias šios šeimos vaikas. Ignas Smetona vedė Marijoną Kadžytę ir su ja susilaukė iš viso 11 vaikų (3 sūnų ir 8 dukrų). Alberto Smetonos tėvas Jonas buvo 5-as vaikas šioje šeimoje. Jis su žmona Aleksandra (buvusi Pauliukonytė) susilaukė 4 vaikų (3 sūnų ir 1 dukters). Vyriausias Alberto Smetonos brolis Julius jau miręs, Alfonsas gyvena Vilniuje, o sesuo Laimutė – Ukmergėje.

   „Alfonso sūnus Ainis yra apdovanotas Sausio 13-osios medaliu, buvo vienas iš pirmųjų Lietuvos kariuomenės savanorių. Mūsų didelė giminė – mažiausiai 60 žmonių kasmet per Smetonines suvažiuoja į Užulėnį“, – sakė Alberto Smetonos sesers dukra Rūta Makštienė.

   Smetonos Užulėnyje rinksis ir šiemet. Rugpjūčio 9 dieną Lėno Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje dalyvaus Šv. Mišiose už Lietuvą, o po jų bažnyčioje stebės monospektaklį „Lietuvą ir lietuvius mylėjau“. Visi nekantriai lauks ir rugpjūčio 10-osios. Tą dieną priešais Antano Smetonos mokyklą-muziejų vyks paminklo Prezidentui Antanui Smetonai atidengimo iškilmės, vėliau susirinkusieji persikels į Prezidento Antano Smetonos vasaros rezidencijos-dvaro parką, kur bus atidaryta ąžuolų alėja Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarams atminti. O po to visi sugužės į dvaro kiemą, kur dalyvaus teatralizuotoje Prezidento Antano Smetonos gimtadienio šventėje.

   Daiva Zimblienė, Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


− vienas = aštuoni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]