Merė Ž.Pinskuvienė ir vėl melavo žiniasklaidai    Prezidentas kvietė apjuosti Lietuvą ne tik kilometrais, bet ir meile savo šaliai    Kviečiame į Baltų vienybės dieną Kernavėje    Širvintų rajono savivaldybei gresia tiesioginis valdymas    Informavo ar neinformavo apie Vyriausybės atstovo reikalavimus?   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Seimas toliau svarstys įstatymų projektus didinančius visuomenės informavimui skirtų lėšų skaidrumą

     opera_I5D2Pq8dhOSeimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė dar praėjusiais metais įregistravo Visuomenės informavimo ir Vietos savivaldos įstatymų pataisas, kuriomis siūlo numatyti, jog valstybės ir savivaldybių duomenys apie veiklos viešinimui, įvaizdžio formavimui ir visuomenės informavimui skirtas ir panaudotas lėšas yra vieši. Šiuos projektus pagrindinis Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas siūlė atmesti, tačiau šiandien Seimas tam nepritarė ir paskyrė naują pagrindinį, Teisės ir teisėtvarkos, komitetą projektui tobulinti. 

 Vietos savivaldos įstatyme siūloma aiškiai nurodyti, kad savivaldybė ir jos kontroliuojamos įmonės savo interneto svetainėje skelbia ir nuolat atnaujina informaciją apie suplanuotas ir panaudotas lėšas (sumas, sudarytas sutartis, informacijos rengėjus, paslaugų teikėjus) skirtas veiklos viešinimui, įvaizdžio formavimui ir visuomenės informavimui, dalį kasmetinio biudžeto viešinimui skiriant savivaldybės mažumos (opozicijos) veiklos viešinimui. 

    Visuomenės informavimo įstatyme R. Morkūnaitė-Mikulėnienė siūlo numatyti, jog Valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, siekiančių informuoti visuomenę apie savo veiklą, duomenys apie visuomenės informavimui skirtas ir panaudotas lėšas, sudarytas sutartis, informacijos rengėjus bei paslaugos teikėjus yra vieša ir skelbiama šių institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. Kartu parlamentarė siūlo viešąją informaciją, apmokėtą valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų lėšomis, aiškiai žymėti kaip užsakomąją informaciją.

   „Informacija apie ministerijos, savivaldybės tarybos priimtus sprendimus, ar savivaldybės vykdomas veiklas yra reikalinga, bet pirmiausiai turi suteikti piliečiams naudingą, nešališką, objektyvią informaciją. Tokia informacija yra finansuojama mokesčių mokėtojų lėšomis – tad turi atitikti viešąjį, o ne siaurą politinį, interesą. Tačiau dažnai kyla įtarimas, kad pinigai, leidžiami ne informavimui, o reklamai, kokia gera yra valdžia. Politikai, vadovaujantys ministerijoms, savivaldybėms, gali piktnaudžiauti savo įtaka sprendžiant kas gaus šias lėšas, o kas ne, siekti paveikti turinį sau naudinga linkme. Iki šiol buvusi spraga – kai gali per įstaigas ir ministerijas leisti mokesčių mokėtojų pinigus savo politinei reklamai – niekieno neprižiūrima ir netikrinama. Įtarimą dar labiau sustiprina tai, kad įstaigos ir įmonės labai nenoriai atskleidžia, o kai kurios iš viso atsisako pateikti informaciją, kiek ir kur išleido veiklos viešinimo tikslams“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

    Vietos savivaldos įstatyme siūloma aiškiai nurodyti, kad savivaldybė ir jos kontroliuojamos įmonės savo interneto svetainėje skelbia ir nuolat atnaujina informaciją apie suplanuotas ir panaudotas lėšas (sumas, sudarytas sutartis, informacijos rengėjus, paslaugų teikėjus) skirtas veiklos viešinimui, įvaizdžio formavimui ir visuomenės informavimui, dalį kasmetinio biudžeto viešinimui skiriant savivaldybės mažumos (opozicijos) veiklos viešinimui. Finansų dalies dydis nustatomas proporcingai savivaldybės tarybos narių, priklausančių mažumai (opozicijai), skaičiui.

   „Pagrindinis projektus nagrinėjęs komitetas nusprendė nueiti lengviausiu keliu ir vietoje to, kad imtųsi tobulinti projektus pagal pateiktas pastabas, pasiūlė Seimui juos atmesti. Džiaugiuosi, kad kolegos Seime nusprendė kitaip ir nori situaciją taisyti, juolab, kad šių įstatymų projektų tikslui pritarė ir Vyriausybė. Tikiuosi, kad po svarstymo komitete, šie projektai bus tinkamai patobulinti ir neilgai trukus Seime priimti, o ne numesti į šoną“, – pažymėjo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

TS-LKD informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. Vox sako:

    Labai reikalingos tos pataisos, ypač matant, kur ir kaip pateikiama informacija visuomenei mūsų rajone

Jūsų komentaras:


devyni − keturi =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]