Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Skaitymai prie „skruzdėlyno“

    Daunoriu stovykla 2Vieną gražią liepos dieną Bagaslaviškio vaikų dienos centras kartu su  Bagaslaviškio miestelio biblioteka organizavo edukacinę popietę.  Pirmiausiai vaikai mokėsi kepti  populiarų Lietuvoje tortą – skruzdėlyną.  Bagaslaviškio bibliotekos vedėja Rima Žilinskienė ir dienos centro savanorė Jolanta Stankevičienė papasakojo  šio populiaraus Lietuvoje saldaus patiekalo istoriją ir  kaip jis daromas. Vaikai  labiausiai  laukė kada prasidės skruzdėlyno gaminimo procesas.  Atsirado daug norinčių pabandyti pagaminti šį patiekalą. Mergaitės norėjo kočioti tešlą, berniukai  – maišyti glaistą. Norinčių buvo tiek daug, jog visiems neužteko darbo. Darbas virte virė. Rezultatas buvo įspūdingas – didelis auksinis skruzdėlynas.

                 Daunoriu stovykla 1Baigę gaminti, vaikai iš virtuvės persikėlė į lauką. Buvo išneštas į lauką stalas, kėdės. Ant stalo puikavosi vaikų iškeptas skruzdėlynas. Prasidėjo kita programos dalis – skaitymo popietė, skirta rašytojo Jono Avyžiaus 20-ųjų mirties metinėms. Bibliotekos vedėja  trumpai papasakojo vaikams apie rašytoją, jo kūrybą.

               Vėliau vaikai skaitė ištraukas iš Jono Avyžiaus kūrinio „Bardo nuotykiai ir žygiai“. Vieniems skaityti sekėsi geriau, kitiems blogiau, tačiau visi norėjo nors truputį paskaityti. O kai vyko kūrinio aptarimas, buvo įvairių įdomių minčių.

                 O kai knyga buvo perskaityta, skruzdėlynas suvalgytas, visi laimingi, aptardami popietę išsiskirstė namo.

              Ši puiki popietė buvo smagi galimybė pabendrauti, bendradarbiauti, pasimokyti, sužinoti, ko nežinojai.

Daunoriu stovykla Stovykla „Pėdsekys“  Daunorių kaime

   Liepos mėn. pradžioje Daunorių kaime (Biržų raj.) rinkosi paaugliai (23 vaikai) į stovyklą „Pėdsekiai“. Tai buvo išskirtinė stovykla, kai 10-12 m vaikai noriai sėmėsi žinių iš Biblijos, vienas kitą drausmino, o vadovai buvo 14-15 m. amžiaus jaunuoliai. Nei vienam nekilo noras elgtis netinkamai, nes kitas vaikas tuojau būtų sugėdinęs. Pėdsekiai  mokėsi, kad gautų ženkliukus keturiose srityse:

1. Paukščiai: vaikai turėjo surasti 5 istorijas Biblijoje, kur minimi paukščiai, išmokti 10 pagrindinių paukščių, gyvenančių Lietuvoje, eidami į žygį ieškojo paukščių lizdų, mokėsi išgirsti ir atspėti iš garso koks paukštis čiulba.

2. Gėlės: vaikai mokėsi kas surado gėlę (išmoko žiedsosčio, piestelių ir kuokelių ir panašius pavadinimus), mokėsi atpažinti dažniausiai aptinkamas gėlių rūšis, aiškinosi kuo jos svarbios žmogui, kokios gėlės yra nuodingos (sužinojo apie sosnovskio barščius ir kitas Lietuvoje augančias gėles, kurias įsidėjus į burną gali iškristi dantys), darė puokštes, mokėsi kurti kompozicijas.

67044689_907234529613765_7475582400517373952_n (1)3. Akmenys: kokie Lietuvoje ir pasaulyje dažniausiai aptinkami akmenys, kaip galima pasidaryti kristalų iš druskos, kaip auga akmenys, kad gali būti keli akmenys viename, kokie akmenys vadinami brangakmeniai, kurie bus rojuje, kai Jėzus ateis antrą kartą (oniksas, safyras, smaragdas, krištolas, deimantas, rubinas), kada buvo paminėti akmenys Biblijoje, kokie akmenys yra tirpūs ir kurie netirpūs.

4. Orientacija: Mokėsi pažinti kompasą: kur yra Šiaurės šiaurės rytai ir Pietų pietvakariai, iš ko kompasas sudarytas, ką rodo raudona rodyklė ir ką daryti, jei pasiklydai miške ir turi tik kompasą, kaip nusistatyti kryptį.

5. Šilkografija: mokėsi šilkografijos istorijos, praktiškai išbandė technikų: piešė ant padovanotų marškinėlių, kaip padaryti gražių medelių iš kopūstų lapų, drugelius iš kempinių, fraktalus iš siūlų.

     Kad gautų išvardintų sričių ženkliukus, paaugliai turėjo laikyti egzaminus. Visi labai stengėsi ir daugumai pavyko surinkti beveik visus ženkliukus.

66756518_629314010910146_5398108738076803072_n    Rytais, žinoma, būdavo mankšta, po to iki vakaro įvairiausi užsiėmimai ženkliukams gauti, o vakare pastorius Mindaugas Pikūnas su žmona Kristina Pikūne pravesdavo pamokėles apie tai, ko reikia, kad žmogaus tikėjimas būtų gyvas. Porą vakarų, kai leido oras, turėjome laužą, paskutinį vakarą žaidėme naktinį žaidimą, kai komandos turėjo bėgti link liepsnelės (bengališkos ugnelės) ir jei spėdavo atbėgti kol nesudegė, gaudavo lapelį su žodžiais. Tokių liepsnelių su žodžiais reikėjo surinkti po 7, o koją kišdavo tai, kad naktį nesimato kokio žmogaus liepsnelė užsidegė ir dažnai bėgdavo pas tą patį. Vaikai buvo labai patenkini stovykla ir svajoja apie kitą stovyklą. Šioje stovykloje poilsiavo 5 asmenys ( trys vaikai ir du savanoriai) iš Bagaslaviškio vaikų dienos centro.

 Bagaslaviškio vaikų dienos centro informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


du × = aštuoniolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]