Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Tarybos posėdyje daugybė aistrų, tarybos reglamento pažeidimų ir nepagrįstų reikalavimų (GARSO ĮRAŠAS)

DSC_0010/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos ir garso įrašas autorės /

   Nors orai visoje Lietuvoje vėsta, tačiau Širvintose karšta. Ypatingai karšta buvo Širvintų rajono savivaldybės tarybos salėje. Liepos 30-ąją vyko eilinis Tarybos posėdis. Jame dalyvavo visi Tarybos nariai (Vilma Bartusevičienė vėlavo, bet buvo įspėjusi).

    Tarybai pateikta vienuolika pagrindinės darbotvarkės klausimų ir vienas papildomas.

NUTARTA:

Pagrindinė darbotvarkė:

* Nepritarti opozicijos siūlymui Etikos komisijos pirmininke skirti Anną Kuznecovienę. Slapto balsavimo metu UŽ balsavo šeši, PRIEŠ penkiolika.

* Nepritarti opozicijos siūlymui Antikorupcijos komisijos pirmininku skirti Virginijų Sarpauską. Slapto balsvaimo metu UŽ balsavo aštuoni, PRIEŠ trylika.

* Valdančiųjų aprendimu pritarta imti 347 tūkstančių eurų paskolą.

* Pavesti Širvintų r. Gelvonų gimnazijos direktoriaus pavaduotojai ugdymui Jūratei Stankevičienei laikinai vykdyti Širvintų r. Gelvonų gimnazijos direktoriaus funkcijas nuo 2019 m. liepos 24 d. iki kol bus paskirtas Širvintų r. Gelvonų gimnazijos direktorius. Už papildomų pareigų, nenustatytų pareigybės aprašyme, vykdymą kas mėnesį mokėti 30 procentų jos pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio priemoką.

* Pakeisti Budinčio globotojo ir globos centro veiklos organizavimo Širvintų rajono savivaldybėje tvarkos aprašą, patvirtintą Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2017 m. gruodžio 20 d. sprendimu Nr. 1-272 „Dėl Budinčio globotojo ir globos centro veiklos organizavimo Širvintų rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“ 1 punktu, ir išdėstyti jį nauja redakcija.

* Pritarti šių Širvintų rajono savivaldybės visuomeninės paskirties pastatų modernizavimo projektų, rengiamų pagal 2019 m. Klimato kaitos programos lėšomis finansuojamą priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ar kitų) panaudojimas visuomeninės ir gyvenamosios (įvairių socialinių grupių asmenims) paskirties pastatuose“, įgyvendinimui:

 • Saulės fotovoltinės jėgainės diegimas Širvintų lopšelyje-darželyje „Boružėlė“;
 • „Saulės fotovoltinės jėgainės diegimas Širvintų „Atžalyno” progimnazijoje“;
 • „Saulės  fotovoltinės  jėgainės  diegimas  Širvintų  Lauryno  Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje”;
 • „Saulės fotovoltinės jėgainės diegimas Širvintų rajono savivaldybės administracijos pastate“

* Sudaryti Širvintų rajono savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybą:

 • Jadvyga Kielienė, Musninkų kaimo bendruomenės pirmininkė;
 • Virginija Lisevičienė, Širvintų sporto centro mokytoja metodininkė;
 • Joalita Mackonienė, Motiejūnų kaimo bendruomenės narė;
 • Rita Makauskienė, Anciūnų kaimo bendruomenės narė;
 • Eglė Piškinaitė, Širvintų rajono savivaldybės administracijos Investicijų skyriaus vyr. specialistė, l. e. Investicijų skyriaus vedėjo pavaduotojo pareigas;
 • Vaiva Redeckienė, Širvintų meno mokyklos metodininkė;
 • Valerija Rudokienė, Širvintų kaimo bendruomenės „Upė“ narė;
 • Rita Sinkevičienė, Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui;
 • Egidijus Sinkevičius, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro kultūrinių veiklų organizatorius;
 • Dalia Taparauskienė, Družų kaimo bendruomenės pirmininkė.

* Pakeisti Širvintų rajono savivaldybės 2019 metų melioracijos darbų, finansuojamų valstybės biudžeto lėšomis, prioritetinių darbų programą, patvirtintą Širvintų rajono savivaldybės tarybos  2019 m. sausio 31 d. sprendimu Nr. 1-7 „Dėl Širvintų rajono savivaldybės 2019 metų melioracijos darbų, finansuojamų valstybės biudžeto lėšomis, prioritetinių darbų programos patvirtinimo“, ir patvirtinti naują redakciją.

*  Keisti Širvintų miesto bendrąjį planą, patvirtintą Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2012 m. birželio 28 d. sprendimu Nr. 1-169 „Dėl Širvintų miesto bendrojo plano patvirtinimo“.

* Suteikti Širvintų rajono savivaldybės Musninkų seniūnijos Smailių kaimo Svietlikių gatvės pavadinimą.

* Sutikti perimti Širvintų rajono savivaldybės nuosavybėn savarankiškosioms funkcijoms įgyvendinti valstybei nuosavybės teise priklausantį ir šiuo metu Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centro patikėjimo teise valdomą mokyklinį M2 klasės autobusą „Iveco Daily 50C15 HV“, kurio vieneto įsigijimo (likutinė) vertė su PVM – 40 416,42 Eur. Perduoti sprendimo 1 punkte nurodytą turtą, jį perėmus Savivaldybės nuosavybėn, Širvintų pradinei mokyklai  valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise.

Papildomas klausimas:

* Suteikti Širvintų rajono garbės ambasadorės vardą Daivai Zuehlke, gyvenančiai Petershagen Eggersdorfo mieste, Vokietijoje.

    Daugumą klausimų išnagrinėsime ir aprašysime itin smulkiai. O kol kas kviečiame pasiklausyti garso įrašo.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

20 Komentarai (-ų)

 1. La laila sako:

  Ne mažesnių kaimiečių irbopozicijoje yra

 2. Skirta „Besišypsančiai“ sako:

  Palinksniuokime:

  Vardininkas-kas? Paskutinis
  Kilmininkas-ko? kieno? Paskutinio
  Naudininkas – kam? Paskutiniam (ne pastutin-iui)

 3. Besisypsanciai sako:

  Na va, juk pati raštu prisipažinote, kad esate “šališka”

 4. Besišypsanti sako:

  As esu šališka! Čia nėra mano ponių ar ponų! Jeigu išsakiau nuomonę, kad opozicijoje yra dalis isterikų, tai jau viskas, jau pripiešiat tai, ką pats/i norite.

 5. Besisypsanciai sako:

  Jei ir izvelget opozicijoje isteriku, tai tik todel, kad jie renkasi taktika, kuria kaip vienintele supranta Jusu ponia, nes ja pastoviai naudojasi

 6. Besišypsanti sako:

  Paprieštarausiu paskutiniui.
  Jeigu ir yra isterikų, tai tikrai yra ir daugiau. Opozicijoje bent keli, tai tikrai!

 7. Valdymo stilius pagal Ž. P. sako:

  Isterijos priepuoliai ponios Pinskuvienės akivaizdūs ir geriausia gynyba – puolimas. Atrodytų ir kas prileido nestabilios psichikos personą valdyti rajoną??? Na, o šiuo metu matosi akivaizdi baimė, atrodytų, kad bijo net savo šešėlio. Bent susitvardyti mėgintų, o čia šast pykčio priepuoliai ir išlenda, kaip yla iš maišo.

 8. Labai sako:

  O kaip dar pavadinti absoliutų opozicijos ignoravimą, neleidimą pasisakyti, vienvaldystę, neleidimą į komisijų pirmininkų postus opozicijai priklausančių narių? Ne chamizmas??? Su tokia kaimiete tik jos žargonu ir kalbėt- klykiant ir bandant perrėkt.

 9. Taip sako:

  Šimonėlis ,Mateika klykauja, o šnekama apie Pinskuvienės chamiškumą? Jūs rimtai????

 10. Anupras sako:

  Šiandien girdėjau Tauragę ar tai Jurbarką susėmė (merą). Nu kada gi…. atvyks į šitą vietelę???

 11. Na, sako:

  opozocijai apskritai reikia nustoti balsuoti bet kokiais klausimais, garsiai ištrimituojant ir parodant šaliai kaip pažeidžiamos demokratijos taisykles, paduoti pinskę į vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, kadangi vietinė sudaryta pagal putino taisykles. O posėdžiuose opozicijai reikia dalyvauti, fiksuoti kiek kartų neleido pasisakyti, įžeidinėjo ir t. t. Pinskei reikia reklamos, tai padarykit biški. Per Prezidento inauguraciją kad ir laaabai raudona buvo, bet labai pikta, perkreiptu veideliu, net greta sėdintis Kongas į ją nekreipė dėmesio. Negi jūs opozicija kultūringai nemokat jos pašiepti su visa šutve. Rajonas nuvarytas, atsakinga tik ji
  Taigi jūs, opozicija, kadangi nušalimta taryboj nuo bet kokios įtakos, dirblit sekliais ir džiaukitės gyvenimu. Jūs mums labai reikalingi ir svarbūs. Sėkmės

 12. Kas teisybė, tai ne melas. sako:

  “Už nuopelnus”
  Mūsų savivaldybės vis dar merė, ankstesnėse tv. laidose nuogąstavo, kad prokuratūra ėmėsi veiksmų prieš ją neva tas būtų be jokios priežasties, politinio susidorojimo pagrindu… O man atrodo, kad institucijos kaip tik tuo metu, pagaliau pradėjo dirbti savo darbą. Tad ir kyla pagrįstas klausimas, kada gi pagaliau bus naikinama merės Ž. Pinskuvienės teisinė neliečiamybė.

 13. pritariu sako:

  tik viešumas yra vienintelis būdas, parodyti kaip demokratija veikia mažoje savivaldybėje.

 14. Klausimėlis sako:

  Ponia mere, kodėl taip elgiatės? Grubiai pažeidžiate pačios tarybos pasitvirtintą reglamentą. Juk tie postai, į kuriuos pačiu bjauriausiu ir primityviausiu būdu neįsileidote pirmininkauti tarybos narių nuo opozicijos, jiems ir priklauso. Yra ko bijoti??? Deja, tik tokios mintys kyla stebint posėdį. Jums, jeigu daug kalbate apie skaidrumą, kaip tik reikėjo duoti tiems žmonėms veikti. Juos rinko taip pat rajono žmonės, Jūs spjovėte trečdaliui žmonių į veidą.
  Gerbiami tarybos nariai nuo opozicijos, Jūs visiškai teisūs, palaikome Jus, DEMONSTRUOKITE VISAI LIETUVAI, NUSIŲSKITE POSĖDŽIO ĮRAŠĄ Į PREZIDENTŪRĄ IR PAILIUSTRUOKITE, KĄIP RAJONĖLIUOSE VEIKIA KARALIUKAI.

 15. Diskriminacija sako:

  Pasibaisėtina, kaip ir visada, peržengtos visos padorumo ribos. Opozicijos nariai atvirai žeminami ir diskriminuojami.

 16. Siaubas sako:

  Siaubą kelia merės elgesys, nors prie to jos elgesio pripratę esame, bet toks elgesys yra neetiškas. Užjaučiu opozicijos tarybos narius, suprantu, kad esate taryboje mažuma ir atstovaujate mūsų rajono interesus, bet kodėl visada turėtų taip žeminti jus? Pagaliau kur yra Širvintų savivaldybėje demokratija ir teisingumas???

 17. Morta sako:

  Ir ko gi jūs tikitės, jeigu Živilytės neišauklėjo vaikysteje ir paauglystėje, neišmokė kultūros, negavo paprasčiausių padorumo taisyklių tai kas gi ją pakeis, chamė buvo chamė ir liks amžiams nepriklausomai nuo plastinių operacijų ar kostiumėlių ryškumo

 18. !!! sako:

  Pritariu prieš tai rašiusiam, tiesiog GĖDA klausytis taip RAJONO MERĖS vedamo Tarybos posėdžio! Visiškai žemas lygis!!!

 19. Vox sako:

  Klausausi posėdžio…Pasibaisėtina. Siūlau šį įrašą nusiųsti Seimo atitinkamiems komitetams, kaip laikomasi demokratijos principų Širvintų savivaldybėje.
  Ir dar – dideliam etinių dalykų žinovui ponui tarybos nariui R.Zibalui pirmiausia reikėtų susirūpinti RAJONO SAVIVALDYBĖS MERĖS etika ir pagarba oponuojantiems tarybos nariams…Apgailėtina.

 20. Taryba sako:

  Visi apsikandžiojo, apsibadė špygom ir išsiskirstė dar piktesni. O mums teks skolas mokėt

Jūsų komentaras:


× trys = dvidešimt keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]