Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai

LR Seimo nario priimamasis

Mūsų draugai ir partneriai

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Vilniaus ir Širvintų rajonų mokyklos – tarp sportiškiausių

Sirvintu AtzalynoTūkstančiai moksleivių iš įvairių šalies miestų ir miestelių nuo rudens iki vasaros rungėsi 24 sporto šakose – nuo krepšinio ir futbolo iki orientavimosi sporto, svarsčių kilnojimo ar slidinėjimo.

Priklausomai nuo sporto šakos dalyvių skaičiaus siekdami nugalėtojų turėjo įveikti kelis arba vieną etapus. Iš viso surengtos 268 zoninės, 127 tarpzoninės, 73 finalinės varžybos. Atskirose sporto šakose prizininkai paaiškėjo ir pagal amžiaus grupes, teritorinį principą. 45 medalių komplektai išdalinti tarp bendrojo ugdymo mokyklų, 10 – pradinių klasių kategorijoje ir 18 – vien tik tarp kaimo vietovių mokyklų.

Kiekvienose sporto varžybose mokyklos rinko taškus bendrai kompleksinei įskaitai. Regionų įskaitoje (III grupėje tarp mažesniųjų savivaldybių) trečiąją vietą užėmė Širvintų rajonas. II grupėje Vilniaus rajonas liko šeštas, Šalčininkų rajonas – dešimtas. Tarp kaimo vietovių rajonų Vilniaus rajonas užėmė pirmąją vietą, Ukmergės rajonas – ketvirtą.

Dvi Širvintų įstaigos pademonstravo geriausius sportinius rezultatus savo kategorijose. Širvintų „Atžalyno“ progimnazija surinko daugiausiai taškų tarp visų III grupės progimnazijų ir pagrindinių mokyklų, o Širvintų pradinė mokykla – pradinių mokyklų ir mokyklų-darželių kategorijoje.

Šalčininkų Lietuvos Tūkstantmečio gimnazija užėmė antrąją vietą gimnazijų ir vidurinių mokyklų II grupėje, Elektrėnų „Versmės“ gimnazija – penktą vietą III grupėje.

Kelios Vilniaus krašto mokyklų komandos laimėjo atskiras sporto šakų varžybas. Širvintų „Atžalyno“ progimnazija užėmė pirmąją vietą sporto estafečių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ (gimusių 2006 m. ir jaunesnių moksleivių) varžybose. Rudaminos F. Ruščico gimnazija nugalėjo kaimo vietovių mokyklų vaikinų futbolo turnyre, Elektrėnų „Versmės“ gimnazija – smiginio vaikinų, Avižienių gimnazijos moksleivės – kaimo vietovių mokyklų tinklinio varžybose.

Visus mokslo metus moksleiviai ne tik sportavo, bet ir dalyvavo edukacinėse veiklose, o patarimų apie sveiką gyvenseną ir motyvuojančių sportininkų istorijų galėjo išvysti kiekvieną mokslo metų šeštadienį specialioje televizijos laidoje.

Lietuvos mokyklų žaidynes kartu su LTOK organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės ir mokyklos. Žaidynių tikslas – per sportą ugdyti fiziškai ir pilietiškai aktyvų jaunimą, skleisto olimpinius idealus.