Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

„Czerwone Maki“ trankiai atšventė 30-ies metų jubiliejų

ADSC_0222/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos ir video autorės /

   Trisdešimt metų ansamblis „Czerwone Maki“, įkurtas ir vadovaujamas Stefanijos Tamošiūnienės, savo dainomis džiugina Širvintų rajono, Lietuvos ir užsienio klausytojus. Visada linksmos ir geranoriškai nusiteikusios ansamblio moterys savo puikia nuotaika užburia ir žiūrovus. Kartu paminėta ir dar viena sukaktis – kolektyvo organizuojamo lenkų kultūros festivalio „Dainuok su mumis“ 15 metų.

   ADSC_0027Visus susirinkusius pasitiko staigmena –  dokumentinis filmas apie ansamblį „Czerwone Maki“, kurį sukūrė jaunų žmonių komanda: Justina Tamošiūnienė, Gabrielius Tamošiūnas, Justas Eidukonis, Daniel Adomaitis.

   Kaip ir kasmet renginį vedė „Dainuok su mumis“ veidas ir siela – Edita Tamošiūnaitė, kuri renginį vedė tiek lietuvių, tiek lenkų kalbomis.

    Šventėje dalyvavo garbingi svečiai: europarlamentaras, LLRA-KŠS pirmininkas Valdemar Tomaševski, Lenkijos Respublikos ambasados ​​Vilniuje Konsulinio departamento sekretorė, parlamento narė Irmina Szmalec, LR Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, parlamento narys Česlav Olševski, Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė, vicemerė Janina Pažusienė, Tarybos nariai Vytas Šimonėlis ir Vidmantas Mateika, Trakų, Šalčininkų, Vilniaus rajono, Kauno, Paberžės, Maišiagalos atstovai ir lenkų bendruomenių nariai, Tautinių mažumų departamento atstovai.

   DSC_0019EP narys Valdemar Tomaševski, sveikindamas kolektyvą ir lenkų bendruomenę kalbėjo apie tai, kad kultūros darbuotojai yra lyg socialiniai darbuotojai, kurie suburia žmones būti kartu. „Kiekvienos kultūros stirpybė yra tokie aktyvūs žmonės, kaip ponia Stefanija ir visas ansamblis,“ – teigė V.Tomaševski ir pažadėjo savo asmeninį visokeriopą palaikymą.

   LR Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, kuri ir pati yra dainavusi šiame ansamblyje, džiaugėsi draugiškais ir nuoširdžiais Širvintų rajono žmonėmis. Ypatingai daug šiltų žodžių skyrė visam kolektyvui. „Paprastai marčios negiria anytų, bet negaliu negirti savo anytos Stefanijos Tamošiūnienės, kuri be galo daug pastangų skiria ansambliui ir visai lenkų bendruomenei,“ – kalbėjo naujai paskirta VRM ministrė Rita Tamašunienė. Viešnia įteikė padėką kolektyvo vadovei ir po dovanėlę kiekvienai ansamblio dalyvei.

      Šventėje dalyvavo Vladislava Kursevičienė, kurios ne vienos eilės tapo “Czerwone Maki” dainomis.

DSC_0034 Lenkijos ambasados ​​Vilniuje Konsulinio departamento sekretorė Irmina Szmalec kolektyvui dėkojo už entuziazmą ir energiją, puoselėjant lenkų tradicijas ir papročius. Lenkijos ambasadorės Lietuvoje Urszula Doroszewska vardu Stefanijai Tamošiūnienei įteiktas atminimo raštas.

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė akcentavo, kad be ponios Stefanijos ir jos energijos nebūtų kolektyvo. Nors čia pat ponia Stefanija papildė merę tvirtindama, kad jos stiprybė ir energijos klodai yra būtent kolektyvas ir jo žmonės. Merė taip pat pasveikino naująją VRM ministrę Ritą Tamašunienę, sakydama, kad „tik protingi vyrai gali pasirinkti gražią bei protingą moterį ministre“.

     DSC_0061Tarybos narys Vytas Šimonėlis linkėjo kolektyvui dar daug metų dainuoti ir garsinti Širvintų rajoną.  Tarybos narys Vidmantas Mateika stebėjosi, kad kolektyvas, neturintis nuolatinių patalpų repeticijoms, repetuojantis net ir savo vadovės namuose, sugeba surengti tokias gražias šventes, parengti tokius pasirodymus. Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazijos direktorė Alfreda Jankovska sveikindama pasakė, kad jei kolektyvui nėra patalpų Širvintų rajone, jų visada bus Maišiagaloje. Šiaulių kaimo bendruomenės pirmininkė Ieva Pumputienė džiaugėsi nuostabiais kaimynais – ansambliu. Sveikinimo žodžius, linkėjimus lydėjo nuostabios gėlės ir dovanos.

    DSC_0143Žiūrovai džiaugėsi gražiai švente. Juk scenoje kolektyvą keitė kolektyvas: „Czerwone Maki“, vokalinė grupė „Melodia“ iš Vilniaus, Šiaulių kaimo folkloro grupė „Ringė“, Trakų vokalinė grupė „Landwarowanie“, Maišiagalos „Kapela Dworska“, Širvintų „Romansų Ansamblis“, „Spalvų šokis“, iš Kaliningrado atvykusi, penkias valandas pasienyje laukusi, Lenkų dainų grupė„ Królewczanie“, taip pat vokalistai: energingasis Mateušas ir romantiška Inesa. Skambant dainoms čia pat ant sūpynių suposi ir krykštavo vaikai, prie scenos jie džiaugėsi gausiais muilo burbulais.

   Šalia vyko tautodailės dirbinių mugė, kurioje savo darbus pristatė: juvelyriką Edmunda Raudonytė Bagdonienė, medžio drožybą ir kalvystę – Povilas Malinauskas, meduolinius saldumynus – Liudmila Malinauskienė, keramiką ir sodus – Margarita Čekolis, karoliukų dirbinius – Česlava Sinkevič, mezgimą – Olga Voinovskaja, medžio drožybą – Kazimierš Zapolski.

   Šiaulių kaimo bendruomenės namų salėje vyko Gabrieliaus Tamošiūno nuotraukų iš paukščio skrydžio (drono) paroda.

    DSC_0063 Organizatoriai ypatingai nuoširdžiai dėkojo visiems, prisidėjusiems prie šventės. Partneriai: Maišiagalos tradicinių amatų centras, Nemenčinės Daugiafunkcinis Kultūros Centras. Rėmėjai: susivienijimas „Wspolnota Polska“, Tautinių mažumų departamentas, Lenkijos ambasada Vilniuje, Širvintų savivaldybės kultūros centras, Europarlamentars Valdemaras Tomaševskis, Lietuvos Respublikos Seimo narė ir jau paskirta VRM ministrė Rita Tamašunienė, Verslininkas Jaroslav Tamašunas.

     Ilgai skambėjo dainos, sukosi poros. Ir niekas nieko neskirstė į savus ir svetimus, į lenkus ir nelenkus…

Daugiau nuotraukų rasite čia: “Czerwone Maki” ir “Dainuok su mumis” jubiliejai


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

15 Komentarai (-ų)

 1. Dainos sako:

  Dainos dar niekam nepakenkė. Jos suartina ir padrąsina. Lai dainuoja ir toliau rajoną garsina

 2. ... sako:

  Reikia dziauktis, kad yra zmoniu kurie pasisvente ir musu visu bobutem uzpalius sluosto. As nemanau, kad teisingiau gyvena tokie zmones kurie apsivogia ir apsimelave eina i baznycia ispazinties, o po to vel ta pati daro. Atejo laikai, kai ir baznycia supolitizuota tapo.

 3. Nenusikalbėkit sako:

  Valstiečiai turi ne tik ministrų, bet ir premjerą. Taip kad gerai pagalvot reikėtų, kam gerintis

 4. Atsakau sako:

  Nei Mateika, nei Šimonėlis ministro partijoj neturi

 5. Bepavardžiai sako:

  Kadangi visa savivaldybė priklauso JAI, tai JI ir sprendžia, ką paminėti, ko- ne.
  …dalyvavo Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė bei mero pavaduotoja Janina Pažusienė.
  … kalbėjo Ž.Pinskuvienė.
  …Ž.Pinskuvienė pasveikino ir šventėje dalyvavusią Seimo narę Ritą Tamošiūnienę.
  … Europos Parlamento narys Valdemaras Tomaševskis, Seimo narė Rita Tamošiūnienė, savivaldybės tarybos nariai, Jauniūnų seniūnijos administratorė Diana Jacyno – Sperskė bei svečiai iš kitų rajonų.

  Visi paminėti pavardėmis, nes jas turi. Tik Širvintų rajono savivaldybės tarybos nariai…
  Vidmantas Mateika neturi pavardės,
  Vytas Šimonėlis neturi pavardės…

  Jau muilo nusipirko. Tik kokį? Ūkišką, vaikišką, jaunystė ar politprostitutitutijos?

 6. Tam vienas juokas sako:

  Žmonės sako: Juokiasi puodas, kad katilas juodas, cha, cha, cha. Jūs esate labai pavydus žmogus, gal turite tam pagrindo. turbut jūsų vaikai valo užsienyje seneliams u…, o to jūsų vadinamo klano visi lyg vieno dirba Lietuvai, dirba Lietuvos Žmonėms.Nueikite išpažinties, gal pavydas atslugs. Linkiu sėkmės.

 7. Laima sako:

  labai gražu,puikus pasirodymas,sėkmės jums.

 8. Is pasakytu Ponios zodziu supratau sako:

  Is Ritai pasakytu zodziu galima suprasti, kad tie protingi vyrai kazkada musu Ponios nepasirinko ministre, nes toji nebuvo nei tokia protinga, nei tokia grazi.

 9. Vienam juokui sako:

  Metas įvaldyti lindimo be muilo meną. Pavyzdį, kaip numanau, turite.
  O tai, kad šeima padeda – didžiulė vertybė

 10. To Vienas juokas sako:

  Jubiliejinė šventė tikrai labai graži, šaunuoliai, kad esate vieningi, tame ir yra jūsų stiprybė! Bet pagieža būdinga, tik silpniems ir pavyduoliams, tokiems neva visiems laikams atėjusiems, kurie ir patys nėra užtikrinti dėl rytojaus.

 11. Vienas juokas sako:

  Kur ne talkins, bijo konkurentų, todėl ir dirba visur savi. Seimos klanas plečiasi, bet galios nedidėja…

 12. Grožėjausi sako:

  Moka lenkai vaikus auklėti. Šventėje talkino ir vaikai, ir marčios, ir anūkai. Net anūko žmona. Žiūrėjau ir grožėjausi darnia didele šeima

 13. tikrų tikriausias marginalas! sako:

  Tik laiko klausimas, jeigu jau Pinskai viešojoje erdvėje įvardijami politiniais lavonais, tai tikrų tikriausias mariginalas. O dar jie su savo politiniais dariniais vis mėgina transformuotis, išsilaikyti ir kitus šmeižti ir visaip žeminti.

 14. Prisiminkim, ką rašė merės šeimos laikraštis sako:

  Baigiasi Tamošiūnų šeimos aukso amžius?
  Kur garantija, kad Jauniūnų seniūnijos rinkėjai nenusivylė Tamošiūnų šeima, kurios interesus metų metus iš esmės ir tenkino seniūnijos rinkėjai.
  http://www.sirvinta.net/savivalda-politika/partiju-marginalams-skaudziai-smoge-ne-tik-visuomeninio-rinkimu-komiteto-konkurencija-bet-ir-smarkiai-sumazejes-ju-paciu-palaikymas/

 15. Valio sako:

  Valio Aguonoms ir jų vadovei

Jūsų komentaras:


devyni − = keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]