Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Malūno sparnai sukasi…

    / VYTAS ŠIMONĖLIS /FB_IMG_1551819612174

  Paskutiniame Savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl 347 tūkstančių eurų paskolos ėmimo, kurie, neva, reikalingi prisidedant prie 4 projektų įgyvendinimo. Šio klausimo aiškinamajame rašte rašoma, kad Savivaldybės taryba savo sprendimais yra pritarusi šių išvardintų projektų įgyvendinimui bei išlaidų apmokėjimui, kurių nepadengia projekto finansavimo lėšos.

   Taip, tokie sprendimai Taryboje buvo priimti. Tačiau dėl kokių priežasčių atsirado 347 tūkstančių eurų poreikis imti banko paskolą? Ar šios papildomos išlaidos pagrįstos? Ar Savivaldybės vadovai, kuriems patikėta tvarkyti visų mūsų pinigus, elgiasi atsakingai?

   Visi projektai, įgyvendinami Savivaldybėje, išskyrus „Sporto komplekso Širvintų mieste įkūrimas“, finansuojami Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšomis. Šie projektai ne konkursiniai, tai Širvintų savivaldybei, kaip ir kitoms Lietuvos savivaldybėms, skirtos lėšos, kurios yra paskirstytos (pasidalintos) per regionų (apskričių) plėtros tarybas, kurias sudaro savivaldybių merai ir savivaldybių tarybų nariai. Didžiąją dalį Vilniaus regiono plėtros tarybos patvirtintų projektų sąrašų galite rasti Vidaus reikalų ministerijos tinklalapyje čia (arba susiraskite: Google > Regioninės plėtros departamentas prie VRM > (atsidarius šiam VRM langui, viršutinėje juostoje) Lietuvos regionai > Vilniaus apskritis> Regiono projektų sąrašai.  

 Savivaldybės taryba, tvirtindami 2019 m. biudžetą, prisidėjimui prie projektų  įgyvendinimo skyrė 622 000,00 eurų Savivaldybės biudžeto lėšų ir  papildomai numatė pasiskolinti 318 000,00 eurų. Iš viso 940 000,00 eurų.   

   ES fondų lėšomis finansuojamuose projektuose savivaldybės turi užtikrinti nuo 7,5 iki 15 proc. savo lėšų indėlį, tačiau ES lėšomis projektus įgyvendinančios savivaldybės gali tikėtis valstybės pagalbos nuosavam indėliui padengti. Vienas iš būdų, tai dotacija, kurią savivaldybės gauna per Viešųjų investicijų plėtros agentūrą (VIPA). Vyriausybė yra numačiusi 119 milijonų eurų dotaciją kad šiuo  ES struktūrinės paramos periodu savivaldybėms nereikėtų skolintis arba skolintis mažiau. Savivaldybės pasirašydamos sutartį su VIPA dotacijai gauti, įsipareigoja dalyvauti įgyvendinant finansines priemones projekto įgyvendinimo metu.  Savivaldybės gautą dotaciją ar jos dalį privalo grąžinti per 5 metus po projekto įgyvendinimo pabaigos tik tam tikrais atvejais (pvz. jeigu neįvykdys Sutarties sąlygų, kurios nėra sudėtingos ar neįgyvendinamos). Tai reiškia, kad Savivaldybė, turi galimybę nesinaudoti banko paskolomis, nuosavam indėliui padengti, o gauti VIPA dotaciją, ir tinkamai įgyvendinus sutarties sąlygas, šių pinigų net nereikės grąžinti arba gražinti tik jų dalį. Žinoma, gali atsirasti projektų, kur teks prisidėti ir savomis lėšomis.

   Taigi, pinigais pasirūpino Valstybė, o kaip tuos pinigus Savivaldybės valdžia „įsisavino“, tai turėtų rūpėti mums čia gyvenantiems, o pirmiausia Savivaldybės tarybos nariams, nes jie privalo prižiūrėti kaip leidžia pinigus Savivaldybės valdžia. Pinigai, kurie buvo paskirti (pasidalinti) Vilniaus regiono plėtros taryboje Širvintų savivaldybės administracijos „iššluoti iki dugno“  jau  pasirašant projektų rangos darbų sutartis prieš kelis metus, o kad procesas ir pinigų cirkuliacija nenutrūktų dabar pasirašinėjamos papildomų darbų sutartys, bet už papildomus darbus didžiąja dalimi teks apmokėti Savivaldybės biudžeto lėšomis, nes lėšų likučiai Vilniaus regiono projektų sąrašuose – tai visų Vilniaus apskrities savivaldybių pinigai.

     Savivaldybės taryba, tvirtindami 2019 m. biudžetą, prisidėjimui prie projektų  įgyvendinimo skyrė 622 000,00 eurų Savivaldybės biudžeto lėšų ir  papildomai numatė pasiskolinti 318 000,00 eurų. Iš viso 940 000,00 eurų. Tai kuriems projektams ir kokiems darbams Savivaldybės valdžia išleido ar suplanavo išleisti 940 000,00 eurų, jeigu dabar žadama skolintis dar 347 000 eurų? Komitetų posėdžio metu Savivaldybės administracijos direktorė man  pasakė, kad į šį klausimą neatsakys, nes tai nesusiję su naujos 347 000,00 eurų  paskolos ėmimu. Ar tikrai?  Čia tas pats, jei privačios bendrovės direktorius akcininkams ( arba savininkui) pasakytų: kam išleidau jūsų pinigus, mano reikalas, o dabar prašom duoti dar. Tai kam atstovauja Savivaldybės administracijos direktorė, kieno interesus jį gina ir kas yra jos darbdavys? Kodėl Savivaldybės administracijos direktorė neatsako į klausimą? Kam panaudojo pinigus aiškėja panagrinėjus žemiau pateiktą lentelę, kurioje 4 esantiems projektams Savivaldybės tarybos prašoma leisti pasiskolinti 347 000,00 eurų.

Eil.Nr. Projekto pavadinimas Pradinė sutarties vertė Eur  Sutarties vertė 2019-07-27       Eur Papildomų darbų vertėEur Savivaldybė planuoja skolintis Eur
1. „Sporto komplekso Širvintų mieste įkūrimas“ 6 849 568,00 7 045 276,83 195 708,83 200 000,00
2. „Kraštovaizdžio sutvarkymas Širvintų mieste“ 384 000,00 433 587,98 49 587,98 47 000,00
3. „Kompleksinis teritorijos prie Širvintų tvenkinio sutvarkymas“ 1 965 481,03 2 349 226,73 383 745,70 60 000,00
4. „Širvintų miesto centrinės aikštės įrengimas“ 719 931,85 40 000,00
Viso 629 042,50 347 000,00

Daugiau informacijos yra  lentelėje, straipsnio pabaigoje.

    Tai nesibaigiantis lėšų poreikis apmokėti papildomiems susitarimams.  Kokie tai darbai, – papildomi, keičiami ar nauji? Ko gero, to nežino arba nesupranta, net tie asmenys, kurie pasirašo ant kiekvieno papildomo susitarimo lapo dėl papildomų darbų. Lentelėje esantiems 4  projektams prašoma leisti imti paskolą 347 000, 00 eurų, nors šiai dienai papildomų susitarimų vien šiuos lentelės pirmuose 3  projektuose pasirašyta už 629 042,51 eurus. Panaši situacija ir kituose projektuose.

    Kaip paprastai, atsakingas šeimininkas, ruošdamasis statyti, turėdamas tam numatytas (arba planuojamas) lėšas, pirmiausia parengia techninį projektą, pagal kurį, parenka statybos bendrovę. Techninį projektą sudaro dokumentų visuma (techninės specifikacijos, aiškinamieji raštai, brėžiniai, sąnaudų kiekių žiniaraščiai). Statant kartais prireikia papildomų darbų, tai darbai, kurie nebuvo numatyti techniniame projekte ir įtraukti į pirminį pirkimą, tuo pačiu ir į rangos darbų sutartį.  Tuo lengvai galima įsitikinti peržiūrėjus pirkimo dokumentus kartu su techniniu projektu.  Mūsų Savivaldybėje vyrauja kita tvarka, rangovas (statybos bendrovė) parenkama pagal bendro pobūdžio projektavimo užduotį, o jau išrinkta statybos bendrovė parengia techninį projektą ir pati sau susiplanuoja darbus. Užsakovo (savivaldybės) parengtoje projektavimo užduotyje informacijos nedaug, o ir ta dažnai galima būtų pavadinti nieko nesakančių, statybos bendroves neįpareigojančių žodžių rinkiniu („gražus, modernus, kokybiškas“), pvz.: visos statybos konstrukcinės ir apdailos medžiagos, bei montuojami įrenginiai turi būti nauji, modernūs ir t.t.  Tai kaip pagal tokią projektavimo užduotį, Savivaldybės administracija gali įvertinti, kad statybos bendrovės prašymas dėl papildomų darbų apmokėjimo yra pagrįstas, o vienas ar kitas papildomas darbas jau nebuvo įtraukti į sutartį? Tuo labiau,  Statybos bendrovė laimėjusi konkursą ir pasirašiusį sutartį įsipareigojo suprojektuoti ir pastatyti objektus už sutartyje numatytą kainą. Vien tik teritorijos prie Širvintų tvenkinio sutvarkymui pasirašyti 3 papildomi susitarimai 383 745,70 Eur sumai. Tarybos posėdžio metu dėl skolinimosi pasisakė Finansų, investicijų ir ūkio reikalų komiteto pirmininkas A. Maršalka ir merė Živilė Pinskuvienė. Siūlau paklausyti įrašo ir linkiu kantrybės.

    Jeigu šiandien paprašytume visų širvintiškių nuo kūdikio iki senolio prisidėti po eurą prie kokio nors bendro reikalo, tai surinktume apie 15 000 eurų (tiek mūsų Savivaldybėje belikę). Tačiau dažnas iš mūsų pasipiktintų, gal net neprisidėtų – kam ir kodėl turiu mokėti? Dabar kartais per dieną paleidžiama vėjais dešimtys tūkstančių. Bet kai euras yra kiekvieno piniginėje, tai jis vertinamas, o mūsų šimtines leidžia kiti. O jei kažkas išdrįsta Savivaldybės valdovių paklausti, kyla pasipiktinimo ir šmeižto banga.

   Tai dar ne pabaiga, papildomų darbų bus daugiau ir ne viename projekte, statybos tęsiasi (arba tęsiamos), nes statybų procesas kai kam, kaip vėjo malūnui vėjas: kol pučia vėjas – malūno sparnai sukasi, miltai byra…

 Vytas Šimonėlis yra Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

25 Komentarai (-ų)

 1. Komentarui oho sako:

  Pritariama 100%.Superinė tiesa.Ačiū.

 2. Kada sako:

  Baseinas gal po metų ar dvejų tik pradės veikti,tuojau veikti pradės senas baseinas,tokiems rinkėhams ir tokio bepakaks.

 3. Egidijus sako:

  Ačiū gerb. tarybos nariui Vytas Šimonėlis, kad atveriate mums kaip viskas vyksta. Stiprybės Jums.

 4. > Oij sako:

  O tai jūs nežinojot, kad dėl visko, kas buvo blogo, kas yra ir kas dar tik bus – kalta buvusioji valdžia, ir ji bus kalta dar kelis dešimtmečius į priekį, jeigu šitoji užsiliks. Kadangi didžiumai rajono žmonių pakanka tik blizgučių ir žaidimų, panašu, kad užsiliks…

 5. Oij sako:

  Labai jau pinske kviete specialistus alejoj liepoms ivertinti kuom serga, pasirodo prastai susodinti , nes dziuna.
  Bet kaip tos liepos kur prie pinskuvienes sodino? Vilniaus gatvej? Ir galimai ana valdzia kalta?

 6. Ąžuolas sako:

  Labai liūdnai atrodo ąžuolas prie savivaldybės. Ar nenugalabins?

 7. Kada sako:

  Nuo vasario į baseiną leidžia vandenį. Kiek dar leis?

 8. Taigi sako:

  O kas prižiūri trinkelėmis jau išklotus šaligatvius, nes baigia apželti.Anos kadencijos pradžioje dar paravėdavo moterėlės. Bet tokios smulkmenos merei nerūpi dabar tokie užmojai. Reikia klot, klot vis naujas aikštes čia tai nauda, o kad seni užžels nieko tokio.

 9. Vytas į klausimą „Autoriui“ sako:

  Kad tai neūkiška – per švelnus žodis. Per 2015-2018 metus Viešųjų pirkimų tarnyba atrinko 7 Savivaldybės viešuosius pirkimus patikrai, visi atlikti pažeidžiant įstatymus.Yra pirkimų, kurių neatrinko, bet jie atlikti be sutarčių, be atitinkamo techninio projekto ir statybą leidžiančio dokumento.
  Gal kada parašysiu straipsnį kaip sukasi šis korupcijos malūnas.

 10. Virginijus sako:

  Žmonės turi merę. Gauna dovanų.
  Verslas turi advokatę. Irgi džiaugiasi…
  O gal yra taip, kad yra du viename?

 11. Gražina sako:

  Nejaugi žmonėms reikia vien plytelių grožio, batutų, baseino, o ne darbo vietų, kad turėtų pinigų už tą grožį susimokėti. Į baseiną, batutus, vandens slides už ačiū nenueisi.

 12. Opozicijai sako:

  Fiksuokite pažeidimus ir skųskite. Suprantu, kad Vilniaus apskritis turi daug veiklos su seimūnais, bet vieną dieną pastebės ir Širvintų karalystę

 13. ? sako:

  Gal anksčiau „merė” su ta „ambasadore” kartu „dirbo”?

 14. Laima sako:

  Ačiū Vytai, visi žinom kaip jums nelengva. O joms kaip lengva leisti pinigus kai ne jų, akivaizdu. O dar kai pajunta galimybę leisti, tiesiog prarado saiko nuovoką.Na galėtų kontrolierė pasižiūrėti, nes ir skolinimosi limitas yra nustatytas, kiek leidžiama.

 15. Oho sako:

  Na, vistik, paklausiau tarybos posėdį.
  1 pastebėjimas. Pinskuvienė progresuojančiai psichuoja.
  2 pastebėjimas. Opozicija šaunuoliai, gera klausyt, kad nesileidžiat nutildomi.
  3. A ką ten Maršalka veikia? Ar jis dar kiek nors adekvatus savo pareigoms, ar orientuojasi kur besąs ir laike.
  4. Geriausia Širvintų “ambasadorė” pati Pinskuvienė, seniai ji jas “garsina”, nes juokiasi ne tik Lietuvojiš jos sveiko proto žmonės, bet ir užsieniuose kur tik lietuvaičiai išvykę.
  5. Perspėkit gi kas tą moterį, kur vokiška pavarde, ji gi tikriausiai doras žmogus, kad nesusidėtų su Pinskuviene, įtrauks į aferas, paskui gailėsis.

 16. Autoriui sako:

  Vytai, jeigu gali įvardyk ar čia tik neūkiškumo faktai, ar yra požymių į tam tikrų teisės aktų pažeidimus?

 17. Pagirsiu sako:

  Kultūringai, aiškiai, išsaniai ir be purvo. Šaunuolis ex meras

 18. Virginijus sako:

  Labai šuniškas reikalas. Puikiai suprantu, kas vyksta, tik kalbėti negaliu. Tiksliau, galiu, tik užtektinai aptakiai, nes į karą einama, ne dėl to, kad beprasmiškai herojiškai žūti, o todėl, kad laimėti.
  Šiuo metu kai kas įsivaizduoja, kad vykdo “manęs nutildymo operaciją”. Visiems smulkiems “Mažučiams” galiu pasakyti, kad aš atbulas nevaikštau. Einu tik į priekį.
  Vytas aprašo Chrestomatinį, Klasikinį modelį. Viskas iki smulkmenų atidirbta. Beveik kaip toje dainoje:

  Mes pasirašėme sutartį su projektavimu,
  Toks buvo mūsų su laimėtojais planelis,
  Mes pavaišinome naiviuosius makaroninėmis vizualizacijomis,
  Toks buvo mūsų su laimėtojais planelis,
  Mes pasirašėme papildoma sutartį,
  Toks buvo mūsų su laimėtojais planelis,
  Mes gynėme laimėtojus nuo neteisiųjų,
  Toks buvo mūsų su laimėtojais planelis,
  Mes dėjome ant visų…
  Toks buvo mūsų su laimėtojais planelis.
  Mes bet kokiu atveju pasirašysime darbų priėmimo sutartį
  Toks buvo mūsų su laimėtojais planelis,

  Kartoti du kartus, kartoti tris kartus, kartoti begalę kartų, kartoti kiekviename “Objekte”, kartoti ilgiau, nei visiems apkars…

 19. a jum gaila??? sako:

  gaila po eurą duot vienai, kitai, trečiai šventei ar eglei su fejerverkais? – negaila. o ar gaila prisidėt prie trinkelių, baseinų, vėl trinkelių, vėl lieptelių, vėl terasėlių ir vėl trinkelių? – kažkaip žiauriai per daug tų eurų iš bedarbių mažadarbių ir mažatūrių gyventojų, nes darbo vietų tai padaugėjo tik savibledybėj. o visa kita tik blizgiukai

 20. Vietiniam sako:

  Bet net ir buldozeriai kartais klimpsta…

 21. Aišku sako:

  Aišku, kad paskolų reikia, kai projektiniai europiniai pinigėliai baigiasi, o miltai , manau,tai gi turi byrėti….Ragais ir nagais sukamos malūnų girnos

 22. Nu blyn sako:

  Mūsų kaime, tokias bobas tiesiog vadindavo vagilkomis. Gerai, gerai kad rašot. Kuo ilgiau artinsis galas šitoms ponioms tuo jis bus skausmingesnis. Sulauksim, kantrybės visiems. Tik kolekcionuokit Šimonėlio straipsnius ir STT darbas bus trumpesnis.

 23. Vietinis sako:

  Ko jūs sukat sau galvą? Juk NIEKO nepakeisite.. jos eina buldozeriu, ką nori tą ir daro… nebent įdomu panervuoti

 24. Už tiesą! sako:

  Protingų, nusimanančių, tiesą įrodynėjančių ir už ją kovojančių ir t.t. TIESIOG NEGALI PAKĘSTI merė ir valdančioji taryba. Būtumėte dundukai, tai tuomet galima būtų manipuliuoti ir viskas būtų OK. Ačiū, kad deramai atstovaujate ir ginate mūsų visų interesus.

 25. La laila sako:

  Prisidėsiu tuo euru jeigu pažadėsi daugiau nerašyti:)

Jūsų komentaras:


penki + aštuoni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]