Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Mūsų Baltijos kelias

IMG_6776/ VIRGINIJUS SARPAUSKAS /
    Įbristi du kartus į tą pačią upę negalima. Ar tikrai? Tikriausiai taip, nes, kam ginčyti tai, kas seniai įrodyta. Tačiau niekas neabejoja, kad ir vėl galime dalyvauti Baltijos kelyje. Žinoma, kad jis bus kitoks, ir visus sekančius kartus vis kitoks. Jauni žmonės, jau nebe tokie jauni žmonės ir kitas laikmetis. Tačiau, tikriausiai ne man vienam taip atrodo, kad rytoj, kaip ir prieš trisdešimt metų, kankins jaudinanti nežinia. Kiekvienas gyvename su stipriu vidiniu pasiryžimu- TAIP, AŠ DALYVAUSIU. Ir tik rytoj, prieš pat antrąjį Baltijos kelią, mes pamatysime, kiek daug yra mūsų, su tokiu pačiu stipriu vidiniu, AŠ GALIU.
     Tačiau norisi atkartoti Baltijos kelią ne tik forma, bet ir turiniu. Į pirmąjį Baltijos kelią kvietė Sąjūdis ir jo aktyviausi žmonės, kvietėme vieni kitus, kvietėme bendradarbius, kaimynus ir draugus. Neįtikėtina, bet Lietuvos radijas išdrįso skleisti informaciją apie Baltijos kelią, ir buvo pagrindinis koordinatorius. Tai buvo Lietuvos žmonių kelias, nes jo nesisavino nei valdžia, nei kokia nors partija. Gal būt čia ir glūdi viena iš daugelio Baltijos kelio sėkmės priežasčių? Tiesa, tuo metu tebuvo viena, vienintelė partija.
     Taigi kviečiu rytoj visus ir pirmiausia save patį, palikti namie partiškumą ir politiškumą, pasiimti, kas turite, po vėliavą ir po oficialią Baltijos kelio gėlę KARDELĮ ir dalyvaukime mūsų šventėje. 
  Taigi kviečiu rytoj visus ir pirmiausia save patį, palikti namie partiškumą ir politiškumą, pasiimti, kas turite, po vėliavą ir po oficialią Baltijos kelio gėlę KARDELĮ ir dalyvaukime mūsų šventėje.  
   Mes, keliolika bendraminčių, esame aptarę tokią šventinę programą:
 • 16.30 valandą renkamės prie bažnyčios, prie Roberto Antinio paminklo Lietuvos savanoriams, žuvusiems  1919-1922 metų kovose už Nepriklausomybę. Kitais metais, lapkričio 19 dieną  minėsime Širvintų- Giedraičių mūšio šimtmetį. Savanorių pasiaukojimas ir mūšio sėkmė lėmė tai, kad galėjome sulaukti ir Baltijos kelio ir 1990 metų Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo. Prie paminklo padėsime gėlių ir pagerbsime savanorius tylos minute.
 • Vėliau eisime į senąsias Širvintų kapines. Ten ilsisi vienas pirmųjų Širvintų rajono Sąjūdžio pradininkų Antanas Urbonas. Daugelis, kurie dalyvavo Sąjūdžio veiklos pradžioje, puikiai prisimena Antano Urbono begalinį rūpestį Baltijos kelio sėkme Širvintų rajone. Taip pat padėsime gėlių ir pagerbsime tylos minute.
 • Vėliau, jau tikriausiai po 17 valandos, visi važiuosime prie Širvintų- Kernavės viaduko ties Rimučiais. Ten, 18 valandą, prie atminimo akmens, vyks oficialus Baltijos kelio Širvintų rajono šventinis renginys. Nuo 18 val. vyks LRT telereportažai „Baltijos kelias – tai mes“ iš Vilniaus, Širvintų, Ukmergės, Panevėžio, Pasvalio renginių: prie Musninkų viaduko (Širvintų r.), Didžiosios Kovos apygardos Partizanų parko (Ukmergės r.), Senvagės (Panevėžio m.), Baltijos kelio kryžių slėnio (Pasvalio r.).
    AKCIJA BALTIJOS KELIASJeigu atsirastų bendraminčių, dar kartą kviečiu pabūti drauge. Esame sutarę, visus, kiek tik bus vietos, pavėžėti nuo paminklo Nepriklausomybės kariams iki viaduko ir atgal.
     Pasidalinu keliomis atminimo akmens “Akcija Baltijos kelias” nuotraukomis ir nuorodomis, kaip nuvažiuoti, bei, kur yra įėjimas, nes renginio vieta, kaip ir visa autostrada aptverta nuo laukinių gyvūnų. Automobilių statymą reguliuos renginio organizatoriai, reiktų atvykti anksčiau, nes gali tekti nemažai paėjėti.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

6 Komentarai (-ų)

 1. Gražina sako:

  Ačiū Virginijui, kad prisimena Sąjudžio pradininkus. Pagarba Jiems, ji turi būti visada. Jų dėka pakiliai išgyvenome Baltijos kelią, prasmingus susitikimus, kai salės buvo pilnutėlės, kai visi tikėjome Ateitimi..

 2. Jurgita sako:

  Ačiū už kvietimą. Prisijungsiu.

 3. Taigi sako:

  Žiūriu per TV3 Audrės Kudabienės laidą ir Baltijos kelio organizatorius Grumadas prisimena, kad Širvintų kolūkio ir kt įm vadai nedavė mašinų pavėžėt žmonėms. Bet buvo ir tokių kurie su savo įmonių žmonėmis ir technika atvežė ir pastatė šį akmenį prie kurio dabar visi ir susirinksime.

 4. Vox sako:

  Šaunu, Virginijau! Susitiksime!

 5. Pritariu sako:

  Neatiduokim savo švenčių valdžiai. Tai kiekvieno mūsų šventė!

 6. Ačiū, Virginijau, už priminimą sako:

  Perskaitęs merės kvietimą pamaniau, kad Baltijos kelias tik jos. Ji net nekvietė kitus laikraščius skaitančių. Gal mūsų nereikia toje šventėje?
  Gerbiamas Virginijau, po jūsų minčių žinau. Aš ir vėl stovėsiu Baltijos kelyje.

Jūsų komentaras:


devyni × trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]