Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Pastatytas paminklas pirmajam Lietuvos valstybės Prezidentui Antanui Smetonai

   67646830_927698364281566_5046987645436035072_nŠiandien, merkiant lietui, į Užulėnį atgabentas ir ant pjedestalo pastatytas paminklas pirmajam Lietuvos valstybės Prezidentui Antanui Smetonai. Iškilmingos paminklo atidengimo iškilmės, kuriose dalyvaus ir devintasis Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, bus surengtos šį šeštadienį, rugpjūčio 10 dieną, 12 valandą.

   Priešais A. Smetonos mokyklą-muziejų 2,5 metro aukščio iš bronzos nulietą skulptūrą ant granitinio daugiau nei 0,5 metro aukščio pjedestalo įrengė pats jos autorius – skulptorius Antanas Žukauskas ir pagal jo sukurtą maketą skulptūrą išliejęs Vilniaus bendrovės „Savitai“ skulptorius, liedinimo meistras Rolandas Šmitas.

   Pasak R. Šmito, skulptūros A. Smetonai gaminimo darbai užtruko 6 mėnesius. Pirmiausia iš molio buvo nulipdytas natūralaus dydžio skulptūros modelis. Po to nuo jo nuimtos vaškinio modelio gamybai reikalingos gipsinės formos. Pagaminus vaškinį modelį pagal jį, atskiromis dalimis, buvo liejama bronza. Iš viso skulptūrai sunaudota daugiau nei 400 kilogramų bronzos.

  68687325_927698710948198_6680393424983556096_n „Paminklas A. Smetonai ir paminklas J. Basanavičiui, kurį neseniai pastatė Vilniuje, yra pagaminti mūsų įmonėje ir yra mūsų pasididžiavimas“, – teigė R. Šmitas.

   Vieta, kurioje Užulėnyje pastatytas paminklas A. Smetonai, pasirinkta neatsitiktinai. Buvęs mokyklos pastatas yra kultūros paveldo objektas, turintis vertingąsias savybes, tarp kurių – ir teritorijos struktūra, kurios nederėtų keisti.

   „Jei paminklą būtume pastatę taisyklingos stačiakampio formos žaliuojančios aikštės viduryje, pakeistume visą šio komplekso struktūrą, o skulptūra toje erdvėje paprasčiausiai „pranyktų“. Dabar gi naujasis statinys atsirado architektūriniu požiūriu tinkamiausioje vietoje – ant vadinamosios „ašies“ – mokyklos-muziejaus pastato fone ir taip pabrėžia šio pastato bei viso komplekso monumentalumą.

  67962679_927698654281537_3367759486872715264_n Važiuodamas ar eidamas keliu visada pirmiausia pamatysi paminklą. Jis čia yra pirmame plane“, – teigė Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Artūras Sakalauskas.

Daivos Zimblienės informacija

Dainiaus Vyto nuotraukos

Ukmergės rajono savivaldybė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

4 Komentarai (-ų)

 1. patriotas sako:

  Paminklas prezidentui kuris neapsaugojo valstybę ir pabėgo kai jai buvo sunku, panašiai kaip Adamkus

 2. Rimas sako:

  Per baltuju ubagu baliu vel rink lešas skirtas kam nors demontuoti

 3. Pasiseke jiems sako:

  Taip, ukmergiskiams pasiseke su meru. O musiske, net atminimo lentu savanoriams ir Vyties Kryziaus kavalieriams pastatyti neleido. Bet ka ji apie ta istorija ismano. Jei lenta butu skirta tik jos kavalieriams iamzinti, tai gal ir atsirastu.

 4. Kazys sako:

  Šaunuoliai ukmergiškiai

Jūsų komentaras:


du × keturi =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]