Derliaus šventėje gausybė nominacijų, apdovanojimų ir prizų protmūšio laimėtojams    Tiesioginis valdymas Širvintų rajono savivaldybėje kol kas neįvedamas    Opozicija prieš pažeidimus Taryboje protestuoja nebalsuodami    Duona, žaidimai ir kraujas    Merė Ž.Pinskuvienė ir vėl melavo žiniasklaidai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Siūloma, kad vienas mero pavaduotojas būtų opozicijos atstovas

    250x180Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Kupčinskas užregistravo Vietos savivaldos įstatymo pataisas, kuriomis siūloma nustatyti reikalavimą merui siūlant kandidatus į mero pavaduotojus įtraukti vieną kandidatą iš savivaldybės tarybos opozicijos.

    „Įstatymo pakeitimo projektą paskatino siekis kelti demokratijos lygį vietos savivaldoje. Skandinavijos šalių savivaldybėse įprasta praktika, jog pasibaigus rinkimams ir skiriant į pareigas politinio lygmens pareigūnus, opozicijai atitenka mero pavaduotojo pareigybė. Tuo tarpu Lietuvoje, įvykus tiesioginiams mero rinkimams, laimėjusiems atitenka visos svarbiausios politinės pozicijos, nors vėliau opozicija pasiskelbę politiniai judėjimai ir visuomeniniai komitetai taip pat sulaukia reikšmingo visuomenės palaikymo ir pasitikėjimo“, – sako parlamentaras A. Kupčinskas.

    Šiandieninis reglamentavimas nenustato merui pareigos siūlant kandidatus į mero pavaduotojus įtraukti vieną kandidatą iš savivaldybės tarybos opozicijos. Tačiau vietos savivaldos lygmenyje opozicija galėtų vykdyti kasdieninę priežiūrą ir užtikrinti nuolatinę demokratinę kontrolę savivaldybių tarybose, analogiškai parlamentinei kontrolei Seime. Seimo statutas nustato, kad kandidatus į Seimo Pirmininko pavaduotojų pareigas, pasitaręs su frakcijomis, Seimo Pirmininkas siūlo taip, kad Seimo Pirmininko pavaduotojais būtų ne mažiau kaip du Seimo opozicijos atstovai.

    Parlamentaro nuomone, po tiesioginių rinkimų meras įgauna pakankamai administracinių instrumentų, būtinų vietos valdžios suformavimui ir rinkimų programos įgyvendinimui per vietos administracijos struktūrą ir jai pavaldžias įmones bei įstaigas. Tuo tarpu opozicijai tenka tik visuomeninės pareigybės (kontrolės komiteto, antikorupcijos ir etikos komisijos pirmininkų), be realių svertų. Todėl siekiant kelti vietos demokratijų lygmenį ir stiprinti demokratinę kontrolę, reikalinga, kad vienas iš mero pavaduotojų būtų skiriamas iš opozicijos atstovų.

 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. Netiko sako:

    Nei Sarpauskas, nei Kuznecoviene netiko. Idomu, kokios kandidaturos is opozicijos laukia ir ka jai ruosia?

  2. Nesąmonė sako:

    Na ir kas, kad siūlys. Pažiūrėkit kaip Etikos ir Antikorupcijos pirmininkus renka Širvintose. Va taip sutvarkys ir netinkamus kandidatus į vicemerus.

Jūsų komentaras:


septyni − = nulis

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]