Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Skundė ar neskundė Tarybos nariai projektą prieš miesto šventę?

Anna Kuznecovienė, Alytė Skeberienė, Vytas Šimonėlis, Vidmantas Mateika, Virginijus Sarpauskas ir Alfredas Astikas prieš šventę skundų nerašė. Tai kas juos rašė???

Anna Kuznecovienė, Alytė Skeberienė, Vytas Šimonėlis, Vidmantas Mateika, Virginijus Sarpauskas ir Alfredas Astikas prieš šventę skundų nerašė. Tai kas juos rašė???

 / NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Foto ir audio autorės /

   Paskutiniame posėdyje, svarstant klausimą dėl paskolų, nuskambėjo merės Ž.Pinskuvienės žodžiai: “iš tikrųjų, Tarybos narių pastangomis prieš pat miesto šventę turėjome po skundų tų patikrinimų.” (Įrašas pridedamas)

    Kadangi apie skundus ir patikrinimus nebuvome nieko girdėję, pasiteiravome visų 21 Tarybos narių, ar asmenišai jie (gal su kolegomis) inicijavo patikrinimus prieš miesto šventę ir jei taip, kokius ir į kokias institucijas kreipėsi. Pateikėme ir papildomą klausimą merei Ž.Pinskuvienei bei pasiteiravome, kokios institucijos vykdė jos minėtus patikrinimus ir kas tų patikrinimų iniciatorius.

   Nors Viešosios informacijos teikimo įstatymas reglamentuoka, kad  „Informacija, kurią rengiant nereikia kaupti papildomų duomenų, viešosios informacijos rengėjams ir (ar) skleidėjams, žurnalistams pateikiama ne vėliau kaip per vieną darbo dieną.“, mes Tarybos narių prašėme atsakyti per tris dienas. Tačiau ir tiek laiko ne visiems pakako vieną sakinį parašyti.

Gautus atsakymus pateikiame:

VYTAS ŠIMONĖLIS

Aš nežinau (nesupratau) ką merė turėjo galvoje kalbėdama apie kažkokius patikrinimus, nes prašymų (skundų) per paskutinį pusmetį niekam nepateikėme.

VIDMANTAS MATEIKA

Pats asmeniškai niekam nieko neskundžiau. Neteko girdėti ir tarp kolegų – opozicijos narių apie tai kalbant. Posėdžio metu man buvo naujiena tokia informacija.

ALFREDAS ASTIKAS

Apie patikrinimus nieko nežinau ir niekaip nesu su jais susijęs.

VIRGINIJUS SARPAUSKAS

Atidžiai pasiklausiau liepos 30 dienos tarybos posėdyje girdėtą citatą.  Svarstant klausimą dėl paskolų, merės Ž.Pinskuvienės žodžiai skamba taip: “Iš tikrųjų, Tarybos narių pastangomis prieš pat miesto šventę turėjome po skundų tų patikrinimų”.

Nors nei aš pats vienas, nei kartu su kuo nors iš kolegų, neinicijavau jokių patikrinimų. Į tokią situaciją galima žiūrėti dvejopai. Vienas klausimas, ar yra abejonių, dėl rajone vykdomų ar vykstančių reiškinių, dėl kurių reiktų ar bent kiltų mintis kreiptis pagalbos į teisėsaugos ar specialiąsias tarnybas. Mano manymu, padėtis labai nevienareikšmiška, ir ateityje galimi įvairūs apsisprendimai. Antras klausimas butų toks: kaip elgiasi rajono valdžia ar jai pavaldžios įstaigos, kai gauna anoniminį, ar „anoniminį“ gyventojų skundą? Ar irgi visaip komentuoja, ir įvairiausiais išvedžiojimais pavaišina „anoniminio skundo“ autorių, ar eskaluoja ir mėgaujasi skundu – žiūrėkite, koks įvykis, į mus kreipiasi, mumis pasitiki, MES TURIM SKUNDĄ.

Visa tai primena vieną komišką pavyzdį, kuris parodo silpnų žmonių dvigubus etinius standartus. Tarkim, susirinkusios auditorijos klausiam: „vienas žmogus išdaužė langą. Kaip vertinate šį įvykį, ir ką su šiuo žmogumi reikia daryti?“

Dalis auditorijos reiškia pasipiktinimą. Kita dalis tyli, vengia atsakyti, ir stengiasi išklausti, kas toks būtent išdaužė langą. Rodosi, koks skirtumas, langas juk išdaužtas. Bet čia ir prasideda visi etiniai viražai. Vertinimas priklauso nuo to, kas išdaužė langą, ar draugas, ar priešas. Jeigu draugas, tai vertintojas tampa advokatu – juk netyčia. O jeigu priešas – vertintojas tampa griežčiausiu prokuroru – bausti ir su griežčiau.

Taip ir su skundais. Jeigu valdžia gauna skundą, tada gerai. Jeigu ant valdžios parašomas skundas – tada blogai, tai kenkėjų, skundikų, tobulos valdžios priešų darbas.

Taip kad, šiandien galiu patvirtinti, kad nei vienas, nei su kuo nors į jokias institucijas kol kas nesikreipiau.

ALYTĖ SKEBERIENĖ

Ne, nieko neskundžiau.

ANNA KUZNECOVIENĖ

Šioje kadencijoje nesu pasirašiusi nė vieno skundo.

* * * * * * *

     Kiti Tarybos nariai ir merė Ž.Pinskuvienė į paklausimą tradiciškai neatsakė. Kodėl? Belieka tik spėlioti. Gal jokio skundo ir patikrinimų nebuvo, bet labai reikėjo posėdžio metu suvaidinti eilinę auką? O gal skundė patys? Bet ar realu, kad savus skųstų? Deja, šito kol kas nesužinosime.

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

14 Komentarai (-ų)

 1. To grupe sako:

  Topinė, na tokios reputacijos merės, kaip Pinskuvienės nesivarginkit, net su žiburiu nerasite.

 2. grupe sako:

  siai nedidelei grupelei komentatoriu reikia keistis jau visai neidomus,o mere man patinka vadovas turi kietas ir konkretus buti. sekmes jai.

 3. Paukštytė sako:

  Vaizdas kur kas liūdnesnis. Apie Paukštytės charakterį kuo puikiausiai žinojo ir mokytojai ir klasiokai ir abiejų mokyklų mokiniai. Dar prisiminkim gydytojus. Dar prisiminkim vienos mokytojos dukrą aukštakulniu suvarpytu veidu. Furystai, reketininkai, medžiotojai, kontrabandininkai šypsosi. Šokiai ant stalų… Viražai ministerijoje, partijoje, judėjime… Atleidimai, apdovanojimai. Ir visiems geria.
  Tik nežinau, ar toks žmogus tikrovėje egzistuoja? Ir kuo daugų daugiausia toks žmogus galėtų būti?

 4. Dar sako:

  Reiketu pazymos ir is mediku. Ar gali eiti mero pareigas tokia nesivaldanti, pagiezinga, pastabu nepriimanti ir ant tarybos nariu rekianti ” neaiskinkit man ka as turiu ir ko neturiu daryti!!!” asaba. Ir kasdienis ” veidrodi veidrodeli pasakyk” jau nepadeda. Gal tuoj is isiucio ir ta sudauzys.

 5. Labas aš Yla sako:

  Taip Živilė yra merė ir už savo valdymo pasėkmes yra atsakinga. Jeigu klaidų yra, už jas teks atsakyti anksčiau ar vėliau, bet teks. Kažin ar nereikėjo STT pažymos ar gali merė toliau eiti pareigas. Mažučiai esame, kad galėtume taip galvoti.

 6. Lili sako:

  Tikrai ne:). 95 proc straipsniu yra skiriama Zivilei. Cia tikrai visiems idomus kiekvienas jos pirstelejimas? Gal laikas laikrascio pavadinima pakeisti i “Ziviles naujienos” arba tiesiog “Zivile”.

 7. To Lili sako:

  O Lili idomus tik straipsniai ” kokia as grazi vadove arba kas pasaulyje graziausia, ” kokie blogi buvusieji” , ” jau laša vanduo baseine”, “mes statome, tiesiame ir mums dzin, kad uz kosmines kainas”.

 8. Lili sako:

  Eina sau, koks idomus straipsnis, ir koks aktualus skaitytojams!

 9. Pastovus vaidmuo ar perdėtas jausmingumas? sako:

  Ar skundė? ar neskundė?, tai kame problemos jeigu viskas skaidru ir nepriekaištinga? Tai būtų tik įrodymas, kad viskas tvarkinga, o dabar gaunasi, kad ir šiuo atveju – tokia didelė isterija sukelta dėl patikrų iš merės pusės.

 10. Surskis sako:

  Šalies mastu Ponia užima jai prideramą vietą.
  Bendras politikų, verslininkų, popkultūros, sporto, žiniasklaidos, visuomenininkų bei valdininkų ir teisininkų balsas: 68 vieta iš 77.
  Visuomenės balsas/Spinter tyrimai.- paskutinė 77 vietą.
  Ponia reikšminga biudžetininkų rajone, kurį laiko už konkolų suėmus. Visur kitur – nulis. Taip, kad niekur ji negins, turim dar keturias keadencijas…
  Klausykit pelės, pasakykit kas jūsų valdžia, aš pratylėsiu, nes jūs apgailėtini…

 11. -->tai sako:

  Nekokia is jos ir aktore, nes role amzinai viena ir ta pati- “mane skunde, darbai nejuda nes skundzia, anie nieko nedare, anie skolu pridare”. Ta pati dainele jau ikyrejo net ir buvusiems gerbejams

 12. tai sako:

  tobula aktorė

 13. ? sako:

  Kokia nuskriausta, nabagėle. Kaip gi kitaip demesį atkreips? Pati muša, pati rėkia.

 14. Taikliai vienok sako:

  Jeigu valdžia gauna skundą, tada gerai. Jeigu ant valdžios parašomas skundas – tada blogai, tai kenkėjų, skundikų, tobulos valdžios priešų darbas.

Jūsų komentaras:


septyni − šeši =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]