Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Žolinės šventėje pasiektas naujas Lietuvos rekordas – didžiausia širdis iš vaistažolių

    AY4A7529Š. m. rugpjūčio 15 d. (ketvirtadienį) Lietuvos liaudies buities muziejaus Žolinės šventėje pasiektas naujas Lietuvos rekordas – didžiausia širdis iš vaistažolių. 

   Lietuvos rekordus registruosiančios agentūros “Factum” duomenimis, širdies formos vainiko iš daugiau nei 20 rūšių vaistingųjų augalų aukštis siekia beveik 3 metrus, o plotis –  2 metrai ir šiešiasdešimt centimetrų.
 
    Šis rekordo iniciatorės įmonės UAB “Valentis” sumanymas – svarbi žinutė visuomenei, jog būtina rūpintis savo širdimi, nes ji yra gyvybės variklis, organas nuo kurio priklauso ne tik kiekvienos organizmo ląstelės gyvybingumas, bet ir dvasinė pusiausvyra, gyvenimo kokybė bei santykiai su kitais. 
 
    AY4A8059Pasak šventės vedėjos, žinomos TV laidų autorės ir labdaros projektų skatintojos Editos Mildažytės, tokio įspūdingo rekordo siekimas per Žolinę sudomino tiek jaunus, tiek vyresnius. “Buvo gera stebėti, kiek daug aktyvių ir šviesių žmonių atėjo į šventę ne tik savo vaistažolių puokšte prisidėti prie rekordinio vainiko, bet ir  daugiau sužinoti apie sveiką gyvenseną, vaistažolių pagalbą širdžiai, mitybos taisykles ir aktyvų bei širdžiai naudingą gyvenimo būdą”–  džiaugėsi žinoma moteris. 
 
   Iškilmingai atidarytose “Sveikos širdies dirbtuvėse” šventės lankytojus tradiciškai konsultavo žinomas žolininkas fitoterapeutas Virgilijaus Skirkevičius. Jo nuomone, širdžiai ypatingai naudingi  šimtmečius skaičiuojantys vaistažolių mišiniai, kurie gali būti alternatyva cheminiams vaistams ir puikus pasirinkimas ieškantiems natūralių gydymo priemonių. “ Jei norite padėti negaluojančiai širdžiai, privalote atsiminti  stebuklingąją trijulę: gudobelė, sukatžolė ir valerijonas”, – susirinkusiai miniai akcentavoV.Skirkevičius.
 
   AY4A7095Apie maistą širdžiai pasakojusi sveikos mitybos specialistė Danutė Kunčienė džiaugėsi sparčiai augančiu sveika mityba besidominčių žmonių skaičiumi. Žolinių šventės dalyvius vaišindama savo paruoštais sveikuoliškais patiekalais bei su vaistažolėmis maišyta druska, ji teigė, kad dažnai pamirštame, kad net papraščiausi šalia mūsų esantys produktai yra stebuklinga pagalba širdžiai. “Štai, kad ir lietuviškas obuolys yra bene labiausiai naudingas širdžiai vaisius. Jis padeda užkurti kraujotaką ir geriną širdies darbą”, –  teigė specialistė.
 
    Šventės lankytojai bei didžiausios širdies iš vaistažolių rekordo dalyviai neišsisuko ir nuo širdžiai naudingų sportinių pratimų.  Susirinkusiųjų minia smagiai suko rankas, mokėsi tasyklingos laikysenos ir kiekvienai dienai skirtos kardio mankštos. Kol “Factum” agentūros atstovasVytautas Navaitis matavo širdies formos vainiko aukštį ir plotį, atlikėjų grupė “Žemaitukai” subūrė visą minią smagiai nusiteikusių šventės lankytojų. 
 
   AY4A6857 Koncerto pabaigoje iškilmingai paskelbtas ir plojimais pasitiktas naujas Lietuvos rekordas – didžiausias širdies pavidalo vainikas iš vaistažolių, kurį padėjo sukurti Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos floristikos profesijos mokytoja ekspertė Jolanta Malijonienė ir floristė Svajūnė Sipavičienė. Pasak jų, širdžiai formuoti buvo naudotos tokios vaistažolės, kaip šermukšniai, erškėtrožės, gudobelė, šeivamedis, vynuogė, apinys, šlamutis, asiūkliai, jonažolė, bitkėslė, ežiuolė, sukatžolė, raudonėlis, kietis, melisa, šalavijas, čiobreliai ir kt. vaistiniai augalai.
   Širdis iš vaistažolių iki rudens puoš Lietuvos liaudies buities muziejų ir visiems lankytojams primins, kad reikia rūpintis širdimi ir savo sveikata.
    Pridedama nuotraukų galerija: https://we.tl/t-2N6HMwxHzV
ŽIVILĖ JOKIMAITĖ-DOLGICH
Komunikacijos vadovė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


aštuoni × vienas =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]