Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kokiomis nuotaikomis rajone pasitinkami naujieji mokslo metai

rugėjis/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

    Kaip ir kasmet, prasidedant naujiems mokslo metams domimės, kokiomis nuotaikomis rajono švietimo ir ugdymo įstaigos juos pasitinka, kokios naujovės laukia moksleivių. Vadovų paparašėme ir linkėjimų svao mikiniams bei kolektyvams.

    Klausimus siuntėme Širvintų rajono mokyklų, darželių, sporto ir meno mokyklų vadovams. Kai kurie vadovai užmiršo savo pareigą informuoti gyventojus ir į paklausimą neatsakė. Kitaip sakant, į pamokas atėjo neatlikę namų darbų.

    Pateikiame atsakiusių įstaigų vadovų paskojimus. Jiems linkime tokių pačių stropių mokinių, kokie yra jie patys.

ŠIRVINTŲ MIESTO VAIKŲ LOPŠELIS-DARŽELIS BORUŽĖLĖ.  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai vykdanti direktoriaus funkcijas Rita Sinkevičienė:

Mūsų įstaigos kolektyvas su pakilia nuotaika pasitinka naujus mokslo metus.

Šiemet mūsų ugdytinių skaičius pakito labai nežymiai. Jei  2018 m. rugsėjo mėn. buvo 375 vaikai, tai šių metų rugsėjo mėn. turime 372 vaikus.

Šiais mokslo metais plėsime lauko edukacines zonas, didelį dėmesį skirsime sveikai gyvensenai, vykdysime jau pradėtus ilgalaikius respublikinius „Sveikatos želmenėlių“, „E-Twinning „ ir kt. projektus. Be abejo įsitrauksime ir į naujas kūrybines  veiklas, bei projektinę veiklą.

Viena iš paskutinių naujovių – įrengtas 6 metrų ilgio sveikatingumo takas. Takas taps judėjimo,  tyrinėjimo ir eksperimentavimo laboratorija.

Visiems linkiu susitelkimo,  kūrybinės sėkmės ir naujų polėkių.

MUSNINKŲ ALFONSO PETRULIO GIMNAZIJA. LEP direktorė Palmira Kvietkauskienė:

1. Mokytojai nusiteikę dirbti, nors daug nežinios, kuri verčia kurti, atrasti, ieškoti.
2. Palyginus su praėjusiais metais gimnazijoje 29 mokiniais daugiau. Gimnazijoje ir jos ikimokykliniuose skyriuose ugdysis 308 vaikai.
3. Naujovės: I gimnazijos klasės- dvi paralelės klasės; vykdomi šie projektai: su ukrainiečiais ,,Kupolė & Kupala”; I gimnazijos klasės mokinės Ugnės Dikaitės inicijuotas projektas, skirtas partizanų istorinės atminties išsaugojimui ,,Broliai aitvarai”; skirtas pradinukams ,,Jei ne mes, tai kas?”; Urtės Tamašauskaitės  ir I gim. kl. merginų inicijuotas projektas ekologijos tema ,,I.P.P. komanda”; veiks etnokultūros būrelis, bus diegiama virtualioji mokymosi aplinka; džiaugiamės būsimu nauju sporto aikštynu, atnaujintomis Kernavės ir Musninkų ikimokyklinio ugdymo skyrių patalpomis.
4. Vadovės sveikinimas;
,,Sveikinu visą mokyklos bendruomenę su naujų mokslo metų pradžia. Linkiu neišsenkančios kantrybės ir kūrybingumo, džiaugsmo ir juoko, pagarbos ir tolerancijos, bendruomeniškumo ir pasitikėjimo, atjautos ir supratimo, drąsos ir sekmės pasitinkant naujus iššūkius! “.
ŠIRVINTŲ SPORTO CENTRAS. Laikinai einanti direktoriaus pareigas Alina Zapolskienė
  1. Kokiomis nuotaikomis Jūsų kolektyvas pasitinka naujus mokslo metus?

Darbingomis.

  1. Padaugėjo ar sumažėjo mokinių šiemet (prašome palyginti su ankstesniais metais)?

Tikslus mokinių skaičius bus aiškus prasidėjus mokslo metams, greičiausiai jis išliks panašus, kaip ir praeitais mokslo metais.

  1. Ar bus kokių naujovių šiemet Jūsų įstaigoje? (prašome pasidalinti – kokių, gal nauji projektai, gal dar kas)

Kaip ir kasmet organizuosime varžybas, renginius, pirmenybes..

4. Jūsų, kaip vadovo, palinkėjimas mokiniams ir kolektyvui.

Naujiems mokslo metams mokiniams noriu palinkėti ryžto ir pasitikėjimo savo jėgomis, kad smalsumas, žinių troškimas ir jaunatviška energija sėkmingai įveiktų visus iššūkius. O kolektyvui linkiu nestokoti kūrybiškumo, geros nuotaikos ir kiekviename žingsnyje sutikti sėkmę!

ŠIRVINTŲ PROGIMNAZIJA ATŽALYNAS. Direktorė Daiva Klimienė:

Širvintų „Atžalyno“ progimnazija turi aiškų strateginį tikslą – didinti kiekvieno mokinio motyvaciją gerinant pamokos kokybę. Mokytojai per šią iki m. m. pradžios likusią savaitę skiria ugdymo turinio ir veiklų planavimui, praėjusių mokslo metų tyrimų rezultatų reflektavimui, metodinės bazės turtinimui, ugdymosi aplinkos gerinimui. Kolektyvo nuotaikos darbingos, darbas virte verda.

2. Praėjusiais m. m. progimnazijoje mokėsi 364 mokiniai, šiais m. m. 352?

3. Naujovių tikrai turime! 2019-2020 m. m. 2 val. (per savaitę) pasirenkamojo dalyko „Pažangiosios technologijos ir žmogus“ 5-8-tose klasėse bus skirtos robotikai, konstravimui, virtualios realybės kūrimui, darbui su 3D spausdintuvu,  1 val. (per savaitę) lietuvių kalbos modulio „Skaitymo klubas“ 5-8 klasėse skirta mokinių skaitymo  įgūdžiams lavinti, 2 val.  (per savaitę) lietuvių kalbos modulio „Be klaidų“ 5-8 klasėse skirta mokinių rašymo įgūdžiams lavinti,   2 val. (per savaitę)  vokiečių kalbos modulio „Vokiškai? Kodėl gi ne?“ 5-6 klasėse skiriama antrosios užsienio kalbos (vokiečių k.) mokymui,  1 val. (per savaitę) matematikos modulio „Mąstau ir sprendžiu“ 7 klasėse skiriama mokinių matematikos aukštesniųjų mąstymo gebėjimų vystymui.

Tikimės, kad mokiniai pasinaudos šiomis mokyklos suteiktomis galimybėmis, o mokinių tėveliai paskatins savo vaikus rinktis šiuos modulius ir pasirenkamąją programą.

Vasaros pradžioje mokyklos vidiniame kiemelyje visos progimnazijos bendruomenės pastangomis įrengėme sveikatingumo-basakojų taką, kuriuo mokiniai galės naudotis per pertraukas ir po pamokų.

Mokykla, siekdama nuosekliai ugdyti mokinių kompetencijas, mokyklos ugdymo turinyje susies formaliąsias pamokas, klasių veiklas su neformaliosiomis projektinėmis-praktinėmis veiklomis ir vykdys:

  • tęstinę programą „Darni mokykla“. Dalyvaujant šioje programoje bus  įgyvendinta darnios ugdymo įstaigos vizija siekiant, kad visi besimokantys įgytų žinių ir gebėjimų, reikalingų darniam vystymuisi skatinti, mokinio individualybei atsiskleisti kūrybiškai sprendžiant tikrovės problemas, įgyvendinant  pažangius pokyčius.
  •  tęstinį projektą ,Saugios pertraukos II“, finansuojamą Širvintų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Šis projektas – tai  santykių mokykloje gerinimo koncepcija siekiant  užtikrinti mokinių saugumą per pertraukas ir mokinių laisvalaikio, leidžiamo mokykloje, laiku. Projekto tikslai: bendruomenės socialinių ryšių stiprinimas, mokinių bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijų  ugdymas.
  • LR Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotą projektą „Vaikų ir paauglių įtraukimas į sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą”. Projektas vykdomas 2019-2021 m.  2-7 klasių moksleiviams, bus organizuota „Art Excel (visapusiškas tobulėjimas)“ programa, kuri suteiks 8-13 m. vaikams žinių ir praktinių įgūdžių, padedančių suvaldyti neigiamas emocijas, susidoroti su stresu, šalinti psichinę įtampą ir fizinį nuovargį. Programą sudarys 3 moduliai: diskusijos, mokymasis, fizinis aktyvumas.
  • socialines-pilietines veiklas bendradarbiaujant su Širvintų parapijos globos namais,  Širvintų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centru,  Ukmergės „Ryto“ specialiąja mokykla, Ukmergės vaikų globos namais, Ukmergės gyvūnų globos namais „Klajūnas“, sudarant galimybes mokiniams įgyti realios globos patirties, ugdytis pagarbos, rūpinimosi, pagalbos kitam ir kitokiam vertybines nuostatas.

4. Kiekvienam – ir mokiniui, ir mokytojui, ir darbuotojui, ir mokinių tėveliams linkiu daugiau pasitikėjimo vieni kitais, konstruktyvaus bendravimo ir bendrystės!


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. Patarimas mokiniams sako:

    Jei jūsų mokyklos direktorius neatsakė į klausimą, priminkit jam ar jai, kad pavyzdį jums parodė.

Jūsų komentaras:


aštuoni − = vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]