Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Liepsnojo Baltijos šalių vienybės ir draugystės šimtmečio laužai

IMG_6981

Nuotraukų autorius Virginijus Sarpauskas

   1992 m., Suomijai švenčiant nepriklausomybės 75-metį, pirmą kartą buvo surengtas „Senovinė ugnies naktis“renginys. Šis renginys per daugelį metų tapo tradicija daugelyje Baltijos jūros pakrantės šalių – prie projekto prisijungė Lietuva, Latvija, Estija, Švedija, Lenkija ir Rusija.
       Paskutinį rugpjūčio šeštadienį uždegami simboliniai Baltijos jūros pakrantės šalių laužai, kurie simbolizuoja draugystę, vienybę ir Baltijos jūros šalių bendrą istoriją, kultūrinį paveldą. Uždegami simboliniai laužai primena ir apie Baltijos jūros reikšmę, jos išsaugojimą ateities kartoms.
     Šiais metais „Senovinės ugnies naktis“ organizatoriai renginį skyrė Baltijos kelio trisdešimtmečiui paminėti. Kvietė prisiminti visus, kurie prieš 30 metų įsiliejo į Baltijos kelio vienybės bangą ir prisidėjo prie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo.
Laužai Lietuvoje Baltijos kelio trisdešimtmečiui atminti liepsnojo Melnragėje ir Giruliuose prie gelbėjimo stočių, Endriejavo „Atgimimo“ parke, Nemirsetoje, ties Šaipių kaimu, Karklės kaime, prie Olando kepurės skardžio, Kukuliškiuose, centriniame Nidos paplūdimyje, Juodkrantėje ties mažąja gelbėjimo stotimi, prie Palangos tilto, Šventojoje, prie Šventosios upės žiočių.
Kaip teigia organizatoriai, iki renginio pradžios, rugpjūčio 31 dienos 20.30val. buvo registruota 1141 vienybės laužų vieta. Simboliniai laužai uždegami net ir tose šalyse, kurios neturi Baltijos jūros pakrantės


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. Virginijus sako:

    Nuorodoje yra žemėlapis, kuriame pažymėtos laužų vietos. Visgi, Estijoje daugiausia.
    http://www.ancientlights.eu/lt

Jūsų komentaras:


septyni − penki =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]