Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

A.Skeberienė: dėl tikrovės neatitinkančių duomenų

Širvintų rajono savivaldybės tarybos narė Alytė Skeberienė,

tel. 8656 64499, el. paštas: [email protected]

KREIPIMASIS

į laikraščio „Širvintų kraštas“ redakciją dėl tikrovės neatitinkančių duomenų per visuomenės informavimo priemonę paneigimo

Širvintos,

2019 m. liepos 10 d.

    50517195_10210080342684403_8839894262628745216_n UAB „Danielita“ leidžiamame laikraštyje „Širvintų kraštas“ 2019 m. liepos 2 d. 1-ame puslapyje buvo publikuotas trečiojo asmens Juozo B. straipsnis „Rajono taryba – cirkas, į kurį net bilieto nereikia“ (toliau – Straipsnis) (žr. pridedamą priedą Nr.1). Šiuo straipsniu buva pasidalinta ir  internetiniame portale www.sirvinta.net. Šiame straipsnyje buvo publikuojama kategoriško pobūdžio informacija apie tarybos posėdį ir jo metu mano išsakytus pasisakymus bei klausimus. Susipažinusi su Straipsnio turiniu bei jame nurodytomis faktinėmis aplinkybėmis teigiu, kad Straipsnyje nurodoma informacija yra melaginga, neatitinka tikrovės, mano pasisakymai buvo iškraipyti, paskelbti tik iš dalies. Šis Straipsnis klaidina skaitytojus ir, mano manymu, buvo publikuotas siekiant sukelti skaitytojų pasipiktinimą ir nepasitenkinimą manimi, kaip tarybos nare.

    Vadovaujantis teisės aktais bei nuosekliai suformuota teismų praktika, tokio Straipsnio publikavimas grubiai pažeidžia viešojo informavimo subjektui taikomus reikalavimus bei pareigas, todėl kreipiuosi į Jus, kad visuomenė būtų informuota tinkamai – per visuomenės informavimo priemones būtų paskelbta teisinga informacija ir būtų apginta pažeista mano dalykinė reputacija. Siekiant įgyvendinti šiuos tikslus, teikiu Jums pretenziją su reikalavimu paneigti Straipsnyje nurodytas aplinkybes (žr. pridedamą Priedą Nr. 2). Pretenziją taip pat prašau išsiųsti ir Straipsnio autoriui.

     Jūs, kaip viešosios informacijos skleidėjas, pažeidėte Visuomenės informavimo įstatymo (toliau – VIĮ) bei Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso (toliau – Etikos kodeksas) nuostatas. VIĮ 3 str. 3 d. numatyta, kad „Viešoji informacija visuomenės informavimo priemonėse turi būti pateikiama teisingai, tiksliai ir nešališkai“, VIĮ 19 str. 2 d. numato, kad „draudžiama platinti dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą“, VIĮ 4 skirsnyje yra reglamentuojama žurnalistų, viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų pareigos bei atsakomybė – 41 str. 2 d. įtvirtinama žurnalisto pareiga „teikti teisingas, tikslias ir nešališkas žinias, kritiškai vertinti savo informacijos šaltinius, atidžiai ir rūpestingai tikrinti faktus, remtis keliais šaltiniais..“.

    Etikos kodekso 4 str. numato, kad „nuomonė būtų reiškiama sąžiningai ir etiškai, sąmomingai neiškreipiant faktų ar duomenų“.

    Taigi, remiantis aukščiau išvardintu, mano nuomone, jog nepaisant kokiu būdu informacija yra pateikiama (kaip nuomonė, komentaras, straipsnis ar publikacija), viešosios informacijos rengėjai privalo užtikrinti, kad tokia informacija būtų reiškiama sąmoningai neiškreipiant faktų ar duomenų.

      Informuoju, kad VIĮ 44 str., numatyta, jog „Visuomenės informavimo priemonių pareigą paneigti paskelbtą tikrovės neatitinkančią informaciją, kuri žemina fizinio asmens garbę ir orumą ar pažeidžia juridinio asmens dalykinę reputaciją, tokios informacijos paneigimo, taip pat viešosios informacijos rengėjų ir (ar) skleidėjų civilinės atsakomybės sąlygas ir tvarką nustato Civilinio kodekso normos“. CK 2.24 str. 2 d. numato, kad tuo atveju, „jeigu tikrovės neatitinkantys duomenys buvo paskliesti per visuomenės informavimo priemonę (spaudoje, televizijoje, radijuje ar pan.), asmuo, apie kurį šie duomenys buvo paskleisti, turi teisę surašyti paneigimą ir pareikalauti, kad ta visuomenės informavimo priemonė šį paneigimą nemokamai išspausdintų ar kitaip paskelbtų“.

     Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Visuomenės informavimo įstatymo 44 straipsniu ir Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.24 str. 2 d. prašau Jūsų publikuotą informaciją paneigti, išspausdinti šį mano Kreipimąsi bei Pretenziją artimiausiame, šeštadienio (kaip ir Jūsų pateiktas Straipsnis) laikraščio „Širvintų kraštas“ numeryje ir portale www. sirvinta.net. Informaciją prašau patalpinti tame pačiame kaip ir minimas straipsnis (1-ame)  laikraščio puslapyje. Taip pat Pretenziją ir reikalavimą atsiprašyti išsiųsti Straipsnio autoriui.

      Pagarbiai

  Širvintų rajono savivaldybės tarybos narė

  Alytė Skeberienė

 *******

Širvintų rajono savivaldybės tarybos narė Alytė Skeberienė,

tel. 8656 64499, el. paštas: [email protected]m

„Širvintų krašto“ redakcijai

Juozui B.

PRETENZIJA

Širvintos

2019 m. liepos 10 d.

    UAB „Danielita“ leidžiamame laikraštyje „Širvintų kraštas“ 2019 m. liepos 2 d. 1-ame puslapyje buvo publikuotas trečiojo asmens Juozo B. straipsnis „Rajono taryba – cirkas, į kurį net bilieto nereikia“ (toliau – Straipsnis). Mano turima Širvintų rajono tarybos posėdžių garso įrašo medžiaga leidžia įrodyti, kad Jūsų Straipsnyje buvo nurodyta neteisinga, melaginga ir iškraipyta informacija.

   Straipsnyje nurodoma, kad „…tarybos narė Alytė Skeberienė posėdžio metu išsišoka su pasiūlymu savivaldybei atpiginti vandenį gyventojams“. Iš garso įrašų puikiai girdėti, kad savivaldybei atpiginti vandenį aš nei siūliau, nei ketinau tą daryti. Posėdžio metu buvo pristatytas sprendimo projektas dėl UAB „Širvintų vandenys“ valstybinės žemės nuomos mokesčio bei pranešta, kad gautas raštas, kurio prašoma atleisti nuo šio mokesčio, kuris sudaro 9859 Eurus. Tokį prašymą suprasčiau, jei tai nors kiek įtakotų šalto vandens kainas mūsų rajone. Deja, tikrai nesame tie, kurie už vandenį mokame mažiausiai. Tai įdomu tada, kodėl tokias nuolaidas turime daryti. Uždaviau klausimą ar UAB „Širvintų vandenys“ remia renginius ir ar turi neapmokėtų skolų iš UAB „Širvintų šiluma“.  Gavusi atsakymą, replikavau, kad jei susirinktų visas skolas, o tokiu būdu ir pasipildytų savo biudžetą, tai mums, galbūt, netektų mokėti tokių aukštų kainų už šaltą vandenį.

    Kitoje Jūsų Straipsnio dalyje Jūs kalbate apie mano paklausimą dėl savivaldybės darbuotojų algų padidėjimo ir kandžiai komentuojate apie tai, kad įstatymus reikia vykdyti. Informuoju, kad aš niekuomet nepasisakiau už tai, kad įstatymai nebūtų vykdomi. Prieš posėdį nagrinėjant gautus dokumentus atkreipiau dėmesį, kad didėja išlaidos Širvintų rajono savivaldybės adminstracijos darbuotojams – 2018 m. buvo skirta 1608,6 tūkst.eurų, o 2019 m. skirta 1913,7 tūkst. eurų. Pareigybių skaičius nesikeitė. Todėl ir kilo elementarus klausimas, ar ši padidėjusi suma teks VISIEMS  darbuotojams proporcingai ar tik „išrinktieji“ pajus algų padidėjimo malonumus.

    Dar noriu jums priminti, kad Lietuvoje gerbiamos visos profesijos: ir zootechnikai, ir veterinarai, ir kioskelių pardavėjos. Neišskiriamos ir kirpėjos ar saldainių fabrikų popierėlių vyniotojos. O ir dėl išsilavinimo Jūs be reikalo būkštaujate. Mano įgytas ir vidurinio, ir aukštojo mokslo, ir magistro diplomas  nėra nei nupirktas, nei kokiu kitu neteisėtu ar apgaulingu būdu įgytas. Ir žinios apie tai tikrai nėra dingę iš mokymo įstaigų archyvų.

   Tikiuosi, kad Jums yra žinoma, kad įgyvendindamas savo teises ir naudodamasis savo laisvėmis, žmogus privalo laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų, nevaržyti kitų žmonių teisių ir laisvių. Asmuo, kurio konstitucinės teisės ar laisvės pažeidžiamos, turi teisę kreiptis į teismą. Asmeniui padarytos materialinės ir moralinės žalos atlyginimą nustato įstatymas.

    Savo teises, garbę ir orumą žadu ir toliau ginti įstatymų man numatyta teise, o su juos pažeidusiais teks susitikti teisme. Todėl, ateityje prašau skelbti tik tiesą atitinkančią informaciją,  neiškraipant faktų ar duomenų.

     Lauksiu Jūsų viešų atsiprašymų tos pačios visuomenės informavimo priemonės puslapiuose.

 Pagarbiai

Širvintų rajono savivaldybės tarybos narė

Alytė Skeberienė

P.S. Dokumentus siunčiu visoms Širvintų rajono žiniasklaidos priemonėms, kad su informacija galėtų susipažinti daugelis rajono gyventojų.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

14 Komentarai (-ų)

 1. Švelnus komentatorius sako:

  Kada bus straipsnis apie VS gyvatuka?

 2. Teresei sako:

  O kai nuomonės autirius nepasirašo pavarde, už informaciją atsako redaktorius

 3. Teresei sako:

  Tas pats visuomenės informavimo įstatymas sako, kad nuomonė turi būti atitinkamai pažymėta.

 4. Teresė sako:

  Nuo kada dėl nuomonių reikalaujama paneigimo. Skaitykit Visuomenės informavimo įstatymą ir kt.

 5. va čia liuks sako:

  atėjo “nepėsčia” konkurentė visom prasmėm- ir graži, ir protinga, ir ne isterikė, ir atsakingai žiūrinti į darbą, ir drąsi. Labai įdomu, kaip bandys ją užtildyt. Pils purvais ar bandys nupirkt?

 6. Marytė sako:

  Aišku, neatsiprašys, nepaneigs. Užstrigusios paauglystėj mergiotės(cituoju kažkieno be galo teisingą apibūdinimą) to nesugeba. Lauksim teismo. Tik, gerai paprašykit teismo, Alyte. Jūs šaunuolė.

 7. Jůratė sako:

  Džiaugiuos Alonos politiniu debiutu,jos drąsiais pareiśkimais ir labai atsakingu požiūriu į tarybos nario pareigas.Juokingas mėginimas visiems iki apsivėmimo pażįstamais metodais sumenkinti protingesnį labiau išprususį tarybos narį toks nykus silpnumo įrodymas ,kad ir diskutuot neverta.Bet turint uomeny ,kad mąstančių ir gyvenančių be priklausomybių tik 30%,Alinos veiksmai l.sveikitini.Reikia ,kad “t
  Eisingieji žurnalistai”prie pasirašydami po kliauzom pradėtų mastyt savo protu

 8. širvintiškė sako:

  džiaugiuosi Alina, kad atsiradai taryboje, kad dar iš vieno žmogaus išgirsime teisybę, kad nekilnosi rankų nuleidusi galvą, o išsakysi savo nuomonę ir žvelgsi tiesiai ponioms į akis

 9. Pataisau sako:

  Jau nauja direktorė. Jis tik redaktorius

 10. Palaikau sako:

  Pavażinės direktorius – redaktorius po teismus, mažiau kitų fantazijas rašinės, galvoti pradės,ar jam reikia svetimų razborkių

 11. Nu ir gerai sako:

  Visi anksčiau tylėjo, kai jiems šikdavo ant galvų. O čia labai gerai, nenusileiskit nė vienas! Reikia pastovėt už save!

 12. Tik taip sako:

  Apšiko – tegu atsako. Tik taip su jais

 13. !!! sako:

  Teisingai Alina,”pastatyk į vietą” visokius Juozus B. ir Rasas J., nors visiems aišku, kas po jais slepiasi!!!

 14. manau sako:

  teisingai Alytė darote, taip ir turi būti. O dabar durnina bobutes ir lojalius piliečius, o jie mano, na negali meluoti spauda.

Jūsų komentaras:


− penki = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]