Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Abejonės dėl kviečiamo Etikos komisijos posėdžio teisėtumo

 

Virginijus Sarpauskas

Širvintų rajono savivaldybės tarybos ir etikos komisijos narys

 

Širvintų rajono savivaldybės tarybai

Etikos komisijai

Vyriausybės atstovei Vilniaus apskrityje

 

ATSAKYMAS

2019-09-02

IMG_4105     Atsakydamas į Širvintų rajono savivaldybės tarybos narių ir etikos komisijos narių Janinos Pažusienės bei Rimos Jasevičienės (toliau Etikos komisijos narės) 2019 m. rugpjūčio 30 d. man siųstą laišką, noriu pareikšti savo atskirą nuomonę.

      Etikos komisijos narių aukščiau minėto laiško turinys:

    „Vadovaudamasi Širvintų rajono savivaldybės tarybos etikos komisijos veiklos nuostatų, patvirtintų Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2017m. spalio 26d. sprendimu Nr. 1- 239, 10 punktu, 19.1 papunkčiu šaukiame Etikos komisijos posėdį 2019-09-02 16.30 val. Savivaldybės posėdžių salėje (Vilniaus g.61, Širvintos, 220 kab.) ir sudarau tokią darbotvarkę:

1. Dėl Etikos komisijos pirmininko pavaduotojo rinkimų.

2. Dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos 2019 rugpjūčio 22 d. pavedimo atlikti tyrimus Tarybos narių atžvilgiu.

3. Kiti klausimai.

Komisijos nariai: Janina Pažusienė, Rima Jasevičienė”

 

       Atsižvelgdamas į tokio turinio laišką noriu pateikti tokius argumentus:

1.  Remiantis Širvintų rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos veiklos nuostatų (toliau – Etikos komisijos veiklos nuostatai) 11 punktu, „Komisijos posėdžiui pirmininkauja Komisijos pirmininkas, jam nesant – pirmininko pavaduotojas. Jeigu jų nėra, posėdžiui pirmininkauja Komisijos narių balsų dauguma išrinktas bet kuris Komisijos narys” ir 14 punktu: „14. Komisijos pirmininko pavaduotojas atlieka Komisijos pirmininko pareigas, kai šis negali jų atlikti dėl laikino nedarbingumo, atostogų, išvykimo į tarnybinę komandiruotę ar kitų svarbių priežasčių“ darytina išvada, kad Etikos komisijos pirmininko pavaduotojas gali atlikti Etikos komisijos pirmininko pareigas tik tada, kai Etikos komisijos pirmininkas yra išrinktas. Etikos komisijos veiklos nuostatuose nėra minima tokia aplinkybė, kad „Komisijos pirmininko pavaduotojas atlieka Komisijos pirmininko pareigas, kai šis nėra išrinktas“.

2.  Remiantis Širvintų rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos veiklos nuostatų 13 punktu: „Komisijos pirmininkas (jam nesant – pavaduotojas):“ ir 13.1. papunkčiu: „organizuoja Komisijos veiklą: šaukia Komisijos posėdžius, sudaro jų darbotvarkę, praneša Komisijos nariams apie posėdžių laiką ir sudaro galimybę susipažinti su posėdžio medžiaga, atsako už tai, kad Komisija tinkamai atliktų savo funkcijas;“ darytina išvada, kad organizuoti Komisijos veiklą, šaukti Komisijos posėdžius ir sudaryti jų darbotvarkę gali išskirtinai tik Komisijos pirmininkas, o jam nesant – pavaduotojas.

3.  Remiantis Etikos komisijos veiklos nuostatų 7 punktu, citata: „Komisijos pirmininko pavaduotoją Komisijos nariai išsirenka pirmame Komisijos posėdyje iš Komisijos narių balsų dauguma“ darytina išvada, kad pirmąjį Etikos komisijos posėdį gali šaukti tik Etikos komisijos pirmininkas, nes prieš įvykstant pirmajam Etikos komisijos posėdžiui Etikos komisijos pirmininko pavaduotojas dar nėra išrinktas.

4.  Remiantis Etikos komisijos veiklos nuostatų 19 punktu: „Komisijos narys turi teisę:“ ir 19.1 papunkčiu: „teikti siūlymus dėl Komisijos posėdžio, darbotvarkės klausimų“, darytina išvada, kad Etikos komisijos nariai negali organizuoti Komisijos veiklos: šaukti Komisijos posėdžių, sudaryti jų darbotvarkės, pranešti Komisijos nariams apie posėdžių laiką, nes tai yra išskirtinė Etikos komisijos pirmininko ir jo pavaduotojo funkcija, bet tik tuo atveju, kai jie patys yra išrinkti. Noriu atkreipti dėmesį, kad  Etikos komisijos veiklos nuostatų 19.1 papunktis: „teikti siūlymus dėl Komisijos posėdžio, darbotvarkės klausimų“ reiškia tai, kad komisijos nariai negali savarankiškai veikti, bet jie teikia siūlymus tokią teisę turintiems Etikos komisijos nariams- pirmininkui ir jo pavaduotojui, bet tik tuo atveju, kai jie patys yra išrinkti.

5.   Etikos komisijos narės atsiustame laiške cituoja Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos 2019 rugpjūčio 22d. raštą Nr. S- 2985, kuriame rašoma: „…tačiau nesant išrinkto Širvintų rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos (toliau- etikos komisija) pirmininko negalite perduoti surinktos informacijos minėtai komisijai, kad ši galėtų atlikti tyrimus ir įvertinti Jūsų nurodytų Tarybos narių elgesį“. Minėtame VTEK rašte minimas Etikos komisijos veiklos nuostatų 11 punktas: „Komisijos posėdžiui pirmininkauja Komisijos pirmininkas, jam nesant – pirmininko pavaduotojas. Jeigu jų nėra, posėdžiui pirmininkauja Komisijos narių balsų dauguma išrinktas bet kuris Komisijos narys“, tačiau nėra nurodoma, kokiu būdu turėtų būti sušauktas Etikos komisijos posėdis. VTEK rašto teiginys: citata: „Atsižvelgus į tai, kas išdėstyta aukščiau, Komisija nusprendė dar kartą pavesti Jums nedelsiant organizuoti tyrimus ir įvertinti Tarybos narių…“, jokiu būdu nesuteikia nei vienam Etikos komisijos narui, išskyrus Komisijos pirmininką ir jo pavaduotoją (bet tik tuo atveju, jeigu jie išrinkti) teisės imtis savarankiškos veiklos ir šaukti etikos komisijos pasėdį bei sudaryti jo darbotvarkę.

6.   Turėdamas mintyje visą tai, kas išdėstyta aukščiau, darau prielaidą, kad etikos komisijos narės Janina Pažusienė ir Rima Jasevičienė, neturėdamos tam teisės, šaukė Etikos komisijos posėdį, citata: „šaukiame Etikos komisijos posėdį 2019-09-02 16.30 val.“ ir sudarė jo darbotvarkę, citata: „ir sudarau tokią darbotvarkę:“, tokiu būdu, mano manymu, viršijo savo įgaliojimus ir pačios nusižengė tarnybinei etikai.

     Atsakydamas į Etikos komisijos narių Janinos Pažusienės ir Rimos Jasevičienės man siųstame laiške esantį prašymą: „Siunčiu raštą,  lauksiu patvirtinimo, kad gavote ir pranešimo apie dalyvavimą“, noriu pareikšti, kad tikrai nedalyvausiu jokioje abejotino teisėtumo veikloje, taip pat apie tai informuosiu visus Širvintų rajono savivaldybės tarybos ir Etikos komisijos narius.

 

Pagarbiai Virginijus Sarpauskas


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

4 Komentarai (-ų)

 1. Neabejok sako:

  Neabejok ir buk ramus

 2. Savivaldžiavimas sako:

  Širvintų savivaldybėje nieko naujo, tik savivalė.

 3. Tai sako:

  Širvintų durnyne kitokie istatymai?

 4. Bus sako:

  Spėju, sulauksit naujo puolimo

Jūsų komentaras:


aštuoni − du =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]