Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Aktualu daliai socialinių darbuotojų: pasirašyta atnaujinta sutartis dėl darbo užmokesčio

opera_5WqXSauGsf

   opera_mqxuCyxoxxSocialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ir penkios profesinės sąjungos pirmadienį pasirašė atnaujintą šakos kolektyvinę sutartį, kuri numato didesnius minimaliuosius koeficientus apie 1,9 tūkst. socialinių paslaugų srities darbuotojų, priklausančių profesinėms sąjungoms.

   Iš profesinių sąjungų pusės sutartį pasirašė Lietuvos socialinių įstaigų darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos socialines paslaugas teikiančių darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos socialinių darbuotojų profesinė sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos visuomeninių paslaugų profsąjungų federacija.

    Šios profesinės sąjungos savo narių turi 49-iose socialinių paslaugų įstaigose visoje Lietuvoje.

   „Kiekvieno socialinio darbuotojo ar kito socialinių paslaugų srities darbuotojo veikloje yra tam tikro pasiaukojimo. Tai darbas, kai gerų rezultatų niekas beveik nepastebi, nes manoma, kad tai savaime suprantama. Tai darbas, kuriame tenka išlaikyti kantrybę, tikėti žmogaus gebėjimu keistis net jeigu atrodo, kad pokyčiai neįmanomi. Darbo užmokestis taip pat ne toks, kuris leistų manyti, kad problemos išspręstos. Dėl šios priežasties nuolat kalbamės su savivaldybėmis bandydami įtikinti skirti daugiau lėšų socialinių paslaugų srities darbuotojų darbo užmokesčiui, o pasirašydami kolektyvinę šakos sutartį sudarome sąlygas kilstelti atlyginimus daliai darbuotojų“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

opera_fXa7IWKs8JKas naujo numatyta sutartyje:

  • Minimalusis pareiginės algos koeficientas:

A lygio pareigybėms – 5 (880 eurai bruto)

B lygio pareigybėms – 4,5 (792 eurai bruto)

C lygio pareigybėms – 4,1 (721,6 eurai bruto)

Kitais metais bazinis pareiginės algos dydis sieks 176 eurus.

  • Nustatyta, kad kintamosios algos dalies ir priemokų suma negali viršyti 80 proc. pastoviosios algos dalies.
  • Įtvirtinta, jog darbdavys ne vėliau nei prieš 5 darbo dienas iki įsigaliojimo turi informuoti profesinę sąjungą apie atlyginimų, priemokų ir kitų išmokų mokėjimo tvarkos pokyčius.
  • Nurodyta, kad išmoka šeimai, kai darbuotojas miršta, arba išmoka darbuotojui, jeigu jį ar jo šeimos narius ištinka liga bei kitos negandos, turi siekti nuo 1 iki 5 minimalių mėnesio atlyginimų.

    Sutarties nuostatos galios apie 1,9 tūkst. profesinių sąjungų narių, jai įgyvendinti iš viso gali prireikti apie 915 tūkst. eurų.

   Ministerijos turimais duomenimis, Lietuvoje dirba apie 12 tūkst. socialinių paslaugų srities darbuotojų: iš jų – maždaug 4 tūkst. yra socialiniai darbuotojai, kiti dirba socialinių darbuotojų padėjėjais, lankomosios priežiūros darbuotojais ir asmeniniais asistentais.

   Vidutinis socialinių paslaugų srities darbuotojo atlyginimas Lietuvoje siekia apie 1039 eurai „ant popieriaus“ arba apie 674 eurai „į rankas“.

    Nuo 2019 m. įsigaliojo Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo nuostata, kad ne mažiau kaip 20 proc. nepanaudotų piniginės socialinės paramos lėšų turi būti skiriama socialinių paslaugų srities darbuotojų  darbo užmokesčiui didinti ir darbo sąlygoms gerinti  bei savivaldybių  administracijų socialinių išmokų specialistų darbo užmokesčiui didinti.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. Socialinė sako:

    Ačiū merei už pakeltą algą

Jūsų komentaras:


septyni − šeši =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]