Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Alfredą Astiką teismas pripažino padarius nusikalstamą veiką

*Neringa TUŠKEVIČIENĖ * Nuotrauka iš „Krašto naujienų” archyvo *

Vilniaus apygardos teismo 2015 m. spalio 19 d. nuosprendžiu Alfredas Astikas pripažintas kaltu padarius nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 154 str. 1 d. Byloje dėl tikrovės faktų paskleistą neatitinkančią informaciją apie kitą žmogų, galinčią paniekinti ar pažeminti tą asmenį arba pakirsti pasitikėjimą juo, A. Astikui skirta 8 MGL (304 eurų) dydžio bauda ir iš dalies patenkintas nukentėjusiojo civilinis ieškinys – priteista 2 000 Eur neturtinės žalos.

Dar šių metų vasario mėnesį  rašėme: „…Kaip„ Krašto naujienoms” pasakojo Širvintų rajono teismo teisėjas Linas Zinkevičius, Alfredas Astikas yra kaltinamas šmeižtu ir garbės įžeidimu, nes viešoje erdvėje – socialiniame tinkle FACEBOOK ir dienraščio „Lietuvos rytas” internetiniame puslapyje rašė nepadorius komentarus, išvadindamas straipsnio herojų (Sigitą Kirtiklį – red.past.) netradicinės orientacijos atstovu. Ikiteisminio tyrimo metu A. Astikas prisipažino pats rašęs minimus komentarus. Nukentėjusysis privataus kaltinimo tvarka kreipėsi į teismą. Nors jau įvyko keturi taikinamieji posėdžiai, Alfredas Astikas neparodė noro atsiprašyti ieškovo. Todėl nuspręsta pereiti į teisiamąjį posėdį…”

Tuomet teismo prašymu, Vyriausioji rinkimų komisija panaikino A. Astiko, kaip kandidato į Tarybos narius, neliečiamybę.

Širvintų rajono apylinkės teismas prieš pat Savivaldos rinkimus nutarė, kad Alfredas Astikas yra kaltas padaręs nusikalstamą veiką. Tačiau darbietis su tokiu teismo sprendimu nesutiko ir jį apskundė Vilniaus apygardos teismui.

Teismas nusprendė, kad Širvintų rajono apylinkės teismo sprendimas yra teisingas ir  pripažino, jog A. Astikas yra kaltas dėl Sigito Kirtiklio šmeižto viešojoje erdvėje (“Lietuvos rytas” ir “Facebook”).

Tarybos nario mandato neteks

Tuo A.Astiko nemalonumai nesibaigia. Už tai, kad žiniasklaidos priemonėse jis rašė nepadorius ir šmeižikiškus komentarus, po teismo sprendimo jis dar ir neteks Širvintų rajono savivaldybės Tarybos nario mandato. Tai reglamentuoja LR savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas, kurio 88 straipsnio 1 dalies 5 punkte nurodoma, kad Savivaldybės tarybos nario įgaliojimai nutraukiami prieš terminą, kai įsiteisėja teismo apkaltinamasis nuosprendis. To paties straipsnio 3 dalyje rašoma, kad Vyriausioji rinkimų komisija per 15 dienų nuo šio straipsnio 1 dalyje nustatytų pagrindų atsiradimo savivaldybės tarybos nario įgaliojimus pripažįsta nutrūkusiais prieš terminą

Ar rajono mere pati informuos VRK, kad jos partietis negali eiti Tarybos nario pareigų – sužinosime artimiausiu metu. Tai padaryti turi teisę ir opozicija.

download (1)


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

25 Komentarai (-ų)

 1. vietinis sako:

  Tokie žmonės gėdos neturi

 2. sako:

  Reikia būtinai išaiškinti visus įžeidžiančius komentarus,gana šmeišti vieni kitus.Šaunuolis SIGITAS seksime JUSŲ pavyzdžiu.O kai bus išaiškinta bus gėda ir dideli materialiniai nuostoliai

 3. w sako:

  KN komentarai puiki proga pasekti Sigito pavyzdziu. Cia tiek smeizto pilama ir tiek melo, kad Baltijos juros vandens neuztektu visai bjaurasciai nuplauti. Visa laime, kad cia nelabai kas skaito ir domisi tais kliedesiais.

 4. Žinau sako:

  kas kitas seks Sigito pavyzdžiu.
  Sveikinu Sigitai, šaunuolis, kad neleidai “juodam kūnui” :) plisti erdvėje.

 5. negėda? sako:

  o gal ponas tikėjosi, kad yra vsiagalis ir niekas jo nesuseks?

 6. linkiu sako:

  visiems, ką įžeidinėja komentatoriai, pasielgti Sigito pavyzdžiu. Nes kartais komentatoriai peržengia visas ribas.

 7. oo sako:

  nu,joooo

 8. taip sako:

  vienas – šmeižikas,kita – melagė .Tai bent DP nariai. Lauk mest juos !

 9. VIETINIS sako:

  Ir iš valstybės tarnybos …..

 10. tiesiog sako:

  Kiekvienam pagal nuopelnus…

 11. teisingumas sako:

  Nu sakykit, ką norit, bet teisingumas yra Lietuvoj

 12. TAIP sako:

  Geras žmogus buvo .

 13. Gerai sako:

  Džiaugiamės, kad apgintas Kirtiklio ir jo šeimos orumas ir garbė.

 14. nu sako:

  ar valdiškas pareigas toks nesubalansuotas žmogus gali eiti? ar tarybos nariu toks nesubalansuotas žmogus gali buti? klausimas…

 15. ............................. sako:

  Tai čia tas pats žmogelis , kuris buvo sumaišęs mokėjimo koprteles

 16. Antanas sako:

  Labai gaila ..buvo geras žmogus – tikras LIETUVIS .

 17. taip sau sako:

  Tikrai spalvinga asmenybė tas A.A. Jeigu juodą laikytume spalva:), nes fizikai tai lyg ir nelaiko spalva (Juoda spalva fizikoje yra bet kokios šviesos nebuvimas: kūnas, neatspindintis matomos šviesos, yra juodas. Kūnas, neatspindintis jokio elektromagnetinio spinduliavimo iš anksto apibrėžtame diapazone, vadinamas absoliučiai juodu kūnu).

 18. Ko gero sako:

  Savivaldybėj bus dar daugiau gražių moterų. Jei neklystų vietoj Astiko pagal sąrašą turėtų praeiti tituluota gražuolė.

 19. Alfredai sako:

  Ar atsiprašėt Sigito ir jo šeimos? Jei ne, siūlyčiau tai padaryti, nes savo rinkėjų akyse po tokių poelgių atrodote nekaip.

 20. Stasė sako:

  Šaunuolis Sigitas pamokė Astiką už šmeižtą. Yra ir daugiau, kuriuos reikėtų paduoti į teismą už šmeižtą, gėda DP. Ar tik jis neturėtų palikti ir darbo vietos, nes valstybės tarnyboje turi dirbti nepriekaištingos reputacijos žmonės. Kaimo turizmo veiksmas matosi nevyksta, negi niekam neįdomu.

 21. merei sako:

  ar pranešit VRK? Juk tai mero pareiga

 22. Na sako:

  Ką šiuo atveju pasisakys merė? Juk tokie politikai jos partijai garbės nedaro. Mano nuomone žmogus menkindamas kitus labiausiai menkina pats save. O juk Astikas ne tik politikas bet ir tėtis, vyras. Negražu gerb. A.Astikai, negražu.

 23. Oi sako:

  Džiugi žinia. Tik vėl bendrapartiečiai rašys kad teismas šališkas.Sveikinu Sigitą laimėjus teismą, o taip nepagarbiai pasielgusiam politikui tikiuosi bus pamoka visam gyvenimui.

 24. nu sako:

  mesti is tarybos. yra teisminis pagrindas.

 25. sveikinu sako:

  Visus, ką jis apgavo.

Jūsų komentaras:


du × vienas =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]