Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Apie viešuosius pirkimus ir krištolinį skaidrumą

2016-01-08 17.34.36

Vytas Šimonėlis

            2015 m. gegužės 4 d. Širvintų rajono savivaldybės interneto svetainėje buvo paskelbta, kad balandžio 30 d. vykusiame Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo pakeistas Širvintų rajono savivaldybės Kelių priežiūros ir plėtros programos finansuojamas 2015 metais objektų sąrašas. Toliau informacijoje pabrėžiama, kad laikinai einančios Širvintų savivaldybės mero pareigas Tarybos narės Živilės Pinskuvienės iniciatyva dėl šių korekcijų sutaupytos lėšos paskirstytos septyniems objektams mieste. Įdomu, ką galima sutaupyti dar pirkimų neatlikus ir darbų nepradėjus. Šioje situacijoje sutaupyti galėjo nebent Živilė Pinskuvienė, kadangi artėjo paskutinis rinkimų į Savivaldybės merus turas. Naujienos baigiamos tokia informacija: „Šiandien pradėti šaligatvio Vilniaus gatvėje tarp DnB banko ir sankryžos su Totorių gatve bei Kalnalaukio gatvės įvažiavimo prie daugiabučių namų Nr. 20, 24, 26 remonto darbai. Darbus atlieka rangovas AB „Eurovia Lietuva“, juos numatoma užbaigti iki birželio 15 d.“.

        Taigi, vakar nusprendžiau – šiandien dirba. Kokiu pagrindu ir kodėl būtent ši bendrovė pradėjo darbus? Situacija su galimais korupcijos požymiais? Siekdami išsiaiškinti situaciją dalis Savivaldybės tarybos opozicijos narių 2015 m. gegužės 28 d. kreipėsi į Širvintų rajono savivaldybės kontrolierę ir Širvintų rajono savivaldybės administraciją, prašydami pateikti informaciją, kaip užtikrinamas tinkamas Savivaldybės biudžeto lėšų panaudojimas bei viešųjų pirkimų vykdymas, laikantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų. Raštą iš Širvintų rajono savivaldybės administracijos gavome, bet atsakymo į klausimą, ar Širvintų miesto Kalnalaukio g. įvažiavimo prie daugiabučių namų Nr. 20, 24, 26, 35, 37, 39 kapitalinio remonto darbai, šaligatvio Vilniaus gatvės atkarpose nuo I.Šeiniaus g. iki pastato Nr. 83 ir nuo pastato Nr. 14 iki pastato Nr. 38 bei automobilių stovėjimo aikštelės prie vaikų lopšelio-darželio „Buratinas“ kapitalinio remonto darbai buvo vykdomi atlikus viešojo pirkimo procedūras ir sudarius viešojo pirkimo sutartis, negavome. Savivaldybės kontrolierė taip pat nepateikė aiškaus atsakymo ir situacijos vertinimo.

           Negavę atsakymo kreipėmės į Viešųjų pirkimų tarnybą, kuri iš aukščiau nurodytų objektų atrinko ir patikrino Širvintų miesto Kalnalaukio g. įvažiavimo prie daugiabučių namų Nr. 20, 24, 26 kapitalinio remonto darbų viešojo pirkimo dokumentus. Viešųjų pirkimų tarnyba nustatė neatitikimus, tačiau nevertino aplinkybių, kad darbai 2015 m. gegužės 4 d. buvo pradėti vykdyti neatlikus viešojo pirkimo ir nesudarius viešojo pirkimo sutarties. Suprantama, tai jau kitų institucijų kompetencija. Situacija tokia pati visuose aukščiau paminėtuose pirkimuose – darbai pradėti be sutarčių, neatlikus viešųjų pirkimų procedūrų. O tai, ko gero, yra todėl, kad nurodymus pradėti darbus ir viešinti, o tiksliau skleisti propagandą, per savivaldybės interneto svetainę ir „ŠK“ laikraštį duoda rajono galva, o dokumentus iš paskos rengia valstybės tarnautojas, šioje situacijoje tiksliau būtų nelaimėlis, kuris neturi galimybių „sutvarkyti“ dokumentų, nes tam reikalingi įstatymu numatyti terminai, šiuo atveju apie 10 -14 dienų. Bet kur čia lauksi, kai rinkimai už kelių savaičių ir su rangovu jau susitarta. Šioje situacijoje eilinį kartą atsiskleidė Savivaldybės merės požiūris ne tik į įstatymą, bet ir į darbuotoją, kuris Tarybos komitetų pasėdžio metu, per laikraštį buvo kaltinamas blogai atlikęs savo darbą. Ne savivaldybės darbuotojas pakvietė rangovus dirbti, neatlikus viešųjų pirkimų, ir nubėgo fotografuotis į Vilniaus gatvę kitą darbo dieną po Tarybos sprendimo. Taigi, gerbiamieji savivaldybės darbuotojai, būkite budrūs ir atsakingai žiūrėkite į vadovų nurodymus. Merė susitikimuose su gyventojais nepamiršta pasiguosti, kad skundai plaukia į visas teisėsaugos institucijas, ir išvardina beveik visas Lietuvoje esančias teisėsaugos struktūras, kurios jau tikrino Savivaldybę, bet pažeidimų nerado, nes, neva, esanti krištolinio skaidrumo. Apie skundų skaičių nežinome, apie patikrinimus taip pat nieko kol kas negirdėjome. Mes atkreipėme dėmesį tik į kelis pirkimus, kuriuose ieškojome ne klaidų ar netikslumų, pasitaikančių visiems, bet iš viešai pateikiamos informacijos turinio aiškiai matėme, kad pirkimai iš viso neatlikti, nesilaikoma įstatymo ir pagrindinių viešųjų pirkimų principų.

        Pasidomėję Centriniame viešųjų pirkimų portale http://www.cvpp.lt viešai paskelbtais pirkimais, galime pastebėti pirkimų, kurių sąlygos potencialiam tiekėjui gali kelti įtarimų ar pirkimas vykdomas skaidriai ir ar verta teikti pasiūlymą. Jau nekalbame apie tai, kad kai kuriuose pirkimuose pasirinktas pirkimo būdas nenaudingas savivaldybei, nes vienu pirkimu perkami darbai su paslaugomis arba skirtingų rūšių didelės apimties paslaugos. Vienas iš tokių pavyzdžių – nuo 2015 m. spalio mėn. Viešųjų pirkimų tarnybos portale paskelbtas infrastruktūros plėtros projektų įgyvendinimui reikalingų projektavimo, konsultavimo ir administravimo paslaugų pirkimas (pirkimo Nr. 168552). Gruodžio viduryje, gavus Viešųjų pirkimų tarnybos raštą, Širvintų savivaldybės administracijos direktorė sustabdė pirkimo procedūras. Opozicija čia niekuo dėta. Šiuo atveju reikėjo tikėtis arba potencialių tiekėjų skundo, arba Viešųjų pirkimų tarnybos įsikišimo. Viešųjų pirkimų tarnybos rašto turinio nežinome, tačiau, ko gero, šio pirkimo dokumentai perduoti Viešųjų pirkimų tarnybos kontrolės skyriui įvertinti ne tik dėl įspūdingos pirkimo vertės 1 500 000,00 Eur be PVM (5,17 mln. litų), bet ir dėl nustatytų pirkimo sąlygų. Palaukime išvadų. Apie Viešųjų pirkimų tarnybos pirkimų vertinimo išvadas galite pasiskaityti tinklalapyje www.vpt.lt, skiltyje Ūkio subjektų priežiūra/Išvados, ataskaitos/Viešieji pirkimai, atliekami pagal LR Viešųjų pirkimų įstatymą/Vertinimų išvados.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

37 Komentarai (-ų)

 1. Tiems kas nežino ką Šimonelis padarė!!! sako:

  Mielas jaunime (susidaro įspūdis, kad tik jis nemato gerbiamo Vyto darbų), Jūs greičiausiai neprisimenat kokios buvo gatvės iki Vytas atėjo į valdžią (duobė, ant duobės, o po ja dar duobė). Jūs greičiausiai nepamenat tų laikų, kai visose savivaldybėse mokytojams ir gydytojams vėluodavo algos po pusę metų (tai buvo berods 1998 m jei neklystu), o Širvintų savivaldybėje algos buvo mokomos laiku. Jūs greičiausiai nepamenat kiek šilumos buvo atiduodama, kad vidury žiemos žaliuodavo žolė virš trasų už kurią reikėdavo sumokėti. O darželių, mokyklų, kultūros namų renovacijos. Jūs tikrai neprisimenat visų tų darbų, kurie jau padaryti. Nes tai buvo daroma ūkiškai, pagal įstatymą ir be įsiskolinimų (ne kaip kai kurios Lietuvos savivaldybės). Tai buvo daroma kruopščiai, planuojant savivaldybės metinį biudžetą, atsakingai ir protingai.
  Jūs matote tik blizgučius, kuriuos tarp kitko perką ne pagal įstatymą ir neaišku už kokią kainą. Blizgučius, kurie neatneša jokios pridėtinės vertės savivaldybei ir jos žmonėms. Už kuriuos sumokėsim mes visi. Ir kas galėtų paneigti, kad dalis tų pinigų nenusėda į ŽP kišenę? Nes susidaro įspūdis, kad jei paskelbsi konkursus, tai nebeliks “odkato”.
  Taip kad mielieji, jei nematote ankstesnės valdžios atliktų darbų, tai nereiškia, kad jų nėra. Tiesiog jūs jų nepastebėjote, nes galvojate, kad visa tai atsirado savaime.
  Aš labai tikiuosi, kad vieną dieną jūs suprasit jog ne gėlynai mieste yra svarbiausia. Tik bijau, kad tai bus per vėlu, nes viską ką jau turime bus išvogta, sugriauta ir prarasta. Ir atstatyti tai vėl reikės protingo, ūkiško, sąžiningo vadovo ir daug metų bei pinigų. Ir kas iš to, mes vėl busime pradiniame taške, vietoj to, kad šiandien judėtume toliau.

 2. n sako:

  Reikalinga aiški politinė veikla, o ne plaukti pasroviui. Gyventojai tai turi jausti. Jeigu veiklos nebus, tai Darbo partija laimės rinkimus ir 2019 metais

 3. Anonimas sako:

  Manau, opozicija mažesnė skaičiumi, bet tvirtesnė protu , atsakingumu ir ūkiškumu. Jeigu specialistai geri, patyrę, tai ir Vilniuje gerus darbus randa, kas niekaip nesisekė poniai su regalijomis.

 4. to aga Jadvygai sako:

  dabar pats esi valdžioje atšauk tą mokyklų reforma . Padarykit reorganizacija , tai jus mokat (sujukt , uždaryt , išardyt ….)
  – nemyšk ant fazės…pavojinga, gali nutrenkti elektra o tada atsidursi istoriniame archyve .

 5. Vytui dėkingi sako:

  Ačiū, kad esate kartu su visa bendruomene. Ačiū kad niekada nepažeminote žmogiškųjų vertybių ir nebijodamas susidorojimo, puoselėjate teisingą ir profesionalią veiklą kiekvienoje srityje, kurioje dirbate. Ačiū, kad suprantama kalba viešinate pažeidimus ir negeroves. Juk tarp tiesos ir melo tokia trapi riba. Įvertinus tai, kuomet žinią ar informaciją perduoda nupudruotu, dirbtina šypsena papuoštu veidu ir apgaulę tobulai įvaldęs asmuo, melą ir tiesą atskirti dar sunkiau. Didžiausia pagarba ir padėka Jums už tai, ką padarėte ir darote visų rajono žmonių naudai.

 6. Būti teisingam - dorybė sako:

  Komentatorius ,,aga Jadvyga” turėtų būti iki galo teisingas ir pasakius, kad neva ,,Tik jo dėka buvo įvykdyta mokyklų reforma” pasakyti, kad tuometinis meras buvo nuoseklus ir dalykiškas, nesielgė lyg Savivaldybė būtų jo personalinė UAB, beje tuomet ir įstaigų vadovai, darbuotojai ,,savo noru” organizuotai nėjo iš darbo, ir su lėšomis elgėsi atsakingai, ir jo komanda nebuvo kurčia. Jei dar Jūsų atminties neištrynė ,,skaidri” veikla, turėtumėte prisiminti, kad vadovaujant Vytui, tarybos nariai rankų nekilnojo ,,ekstrasensinio” žvilgsnio prižiūrimi. Dar noriu priminti, kad Vyto ir jo komandos rinkėjai garbingai atlieka pareigą balsuodami rinkimų dieną ir jų nereikia vežti, nešti, jiems mokėti ar prabangiausiais automobiliais juos lankyti su dovanėlėmis. Manau, komentatoriaus ,,aga Jadygai” išsakyta pozicija yra tik nuomonė žmogaus, kurio vertybės tesiekia pataikavimo dėl naudos lygį. Mano nuomone raštingam, aukštojo mokslo diplomo nepirkusiam piliečiui, būtų pats laikas nusiimti pataikūno kaukę ir daryti pasirinkimus prisiimant visą suaugusio žmogaus atsakomybę.

 7. Va taip sako:

  Kiek žinau tai krištolas labai smulkiais gabalėliais subyra,tai kas iš jų liks?

 8. Taigi sako:

  Bravo, Vytai,aiškiai ir konkrečiai. Žinok , kuo daugiau koneveikiančių komentarų, tuo daugiau panikos “krištolinės ledi” stovykloje. Kitamet valstybės kontrolė vykdys planinius savivaldybės patikrinimus, tai jei iki to laiko “bakara” nesubyrės, tai po patikrinimo beliks vėl ieškoti saldiniukų fabriko direktoriaus posto, kuom labai “krištolinė” per visokias užsakomas laidas giriasi, žinoma nesakydama iš kur tie saldainukai čia atsirasdavo.

 9. aga Jadvygai sako:

  Ne visada jis dirbo atsakingai. Tik jo dėka buvo įvykdyta mokyklų reforma ir miesto vidurinės mokyklos vienos pirmųjų Lietuvoje buvo nušluotos nuo žemės paviršiaus. Tūkstančiai širvintiškių parašų, prašymai ir visokios peticijos nieko nepadėjo. Jo komanda buvo kurčia. Rinkėjai už neatsakingumą parodė jiems vietą ir perkėlė į istorinį archyvą. Pozicijų praradimas buvo didžiulio neatsakingumo pasekmė. Priežastys visiems aiškios, tik patys pastumtieji to niekaip nenori suprasti.

 10. Algiui Jadvyga sako:

  Šimonėlio dėka buvo atstovėti „Šilumos tinklai“. Taryboje buvę Naujosios sąjungos ir juos palaikę kai kurie Tarybos nariai labai norėjo juos išnuomoti Dalkijai. Dvejus metus merui Šimonėliui teko jiems įrodinėti, kad tai būtų rajonui nenaudinga. Gyvenimas parodė, kad jis buvo teisus.Jis visada dirbo atsakingai ir ūkiškai. O šiandien pirmoje vietoje – pompastika ir pjaras

 11. J sako:

  Teisinga patarlė ” kuo pats kvepi, tuo kitus tepi”. Jeigu aš pažeidimų nedarau, tai ir kitų neįtarinėju. Nu tai ką krikštolinio skaidrumo damos, lenda yla iš maišo ???????? Juk tai viskas “žmonių labui”, kuriems užtenka eglutės, gėlyčių….Ir tada valio DP partijai. Kokia čia “darbo” partija, kuri iš žmogaus atima darbą.Juk Širvintuose gali valdyti bet kuri valytoja, melžėja ir taip toliau. Kuo ne sovietmetis??

 12. o sako:

  Šimonėlis garbingas ir teisingas žmogus. Jeigu pamenat, o gal ir nežinot, tik jo iniciatyva suremontuotas poliklinikos pastatas. Džiaugiasi ligoniai ir darbuotojai. Anksčiau jeigu pamenat poliklinika buvo lūšnoj prie gatvės. O dabar mierė baigia sužlugdyti polikliniką ir išvaikyti gydytojus, nes šie jai nepaklusnūs (išskyrus vieną specialistę…, bet šioji irgi buvo susitepus teismais)

 13. Pastebėjimas sako:

  Kadangi merės geri darbai oeratyviai viešinami, su nuotraukom ir išsamiu aprašymu, tai palyginus kai kurias naujienas su privaloma skelbti informacija apie pirkimus, labai daug ir įdomių išvadų gali padaryti ne tik paprastas pilietis, bet ir teisėsaugos institucijos, net skųsti nereikės…
  Lazda visada turi du galus… Gaila tik, kad kol lazda atsisuks, daug nepataisomų dalykų gali būti padaryta.

 14. Įdomu sako:

  Širvintose savi įstatymai, darbus pradeda gegužės 4, o sutartį pasirašo apie gegužės 20, jeigu domina tikslesnė informacija CVPP pažiūrėkit.
  Savo UAB gali tvarkytis, kaip savininkui patinka, valstybės ir savivaldybių įstaigų veiklą reglamentuoja įstatymai. Ir net jei įstatymas netobulas, ar trukdo operatyviai veikti (iki 2 turo reikėjo skubiai pasireklamuoti) vis tiek įstatymo laikytis privalu.

 15. Sw'olt sako:

  Vytai, tu – šaunuolis!

 16. Živilininkams sako:

  Yra įstatymai ir privalu jų laikytis. Tik tada bus skaidru ir tvarkinga. O be pirkimų pinigus paprasta plauti. Jūs, glušiai, supraskit tai kada nors, kol dar ne viskas išgraibstyta.

 17. viskas aišku sako:

  Norit ir stengiates kad niekas nebūtų daroma , kaip ir daug metų iki šiol. Tai ko jūs į tą tarybą ėjot, ar rajono žmonės to nori paklauskit

 18. patylėkit sako:

  Šimonėli, Tuškevičiene, Pakalni, nu gal jau gana. Patylėkit. Tegu Živilytė tyliai seimo rinkimams ruošias. Kam jai trukdot. Tik tegu ji eina. Toliau nuo mūsų rajono. Žmonės lengviau atsikvėps.

 19. D.B sako:

  Sedetum ir tyletum, taip kaip būdamas meras tylejai ir buvau ramus.

 20. Olesia sako:

  Jau geriau patyletu simonelis.

 21. Algis sako:

  Idomu ka visad budamas valdziuoj Simonelis gero padare mums Sirvintu zmomems?

 22. Vida sako:

  Simonelis nori ,kad nieks nevyktu,nes jei kazkas vyks jo nieks nerinks.paprasta aritmetika :)

 23. to to < to to x sako:

  Aš straipsnio neskaičiau, nekomentuoju ir nediskutuoju. Aš atsakiau į to x repliką.

 24. to < to to x sako:

  Esmė svarbiausia,,,
  Straipsnio esmė svabiausia,o norima užmaskuoti visą esmę beraščių problema. Nėra daugiau ko prisidengti???Tai norėdami nukreipti dėmesį nuo esmės,tai keliate beraščių problemą,,,Galbūt ir sąžiningai Aukštojoje mokėtės, bet neišmokote suprasti esmės arba sąmoningai nukreipiate problemą ten,kad užmaskuoti šio straipsnio pateiktą informaciją.

 25. to to x sako:

  Perėjimas aukštosios mokyklos koridoriais beraštiškumo nepanaikina.

 26. to x sako:

  Beraščiai ne iš KN prijaučiančių rato, kur tik komentaras advokataujantis valdžiai klaidų galybė.

 27. Strėlė paleista >>>> sako:

  Strėlė paleista iš lanko>>>>>>>>>>
  Apetitas didėja bevalgant!Kai sekasi prasukti planus ir gauti apčiuopiamus rezultatus,tai tik šalin visi iš kelio,nes sutraiškys DP DERŽAVA!!!

 28. Jo sako:

  Širvintų valdovėms nė motai įstatymai, nutarimai, joms galioja savi sugalvoti, ką noriu, tą ir padarau. Kuo daugiau padarys gero, tuo greičiau bus galas. Šimonėlis buvo garbingas meras, padorus žmogus, tokių daugiau taryboje. Tiesą rašo, nes išmanau viešuosius pirkimus. O tie kurie neišmanote geraiau ir nerašykite. Liaupsinkitės ŠN.

 29. x sako:

  Nematau, kad reikėtų kuo stebėtis. KN visi beraščiai. Jeigu tik pastebėjimą apie klaidas parašai, tuojau pat ištrina komentarą. Negalima teplioti tokio „solidaus” skaitalo munduro. Beje, hey.lt rodo, kad KN nėra skaitomiausias leidinys.

 30. Pažiūrėkit sako:

  Kiek beraščių, ir nenuostabu ką palaiko…..

 31. Margaritai sako:

  Ar pati skaitėt ką parašėt? Neturiu žodžių apie tokius rašytojus.

 32. to To Margarita sako:

  Jeigu jums svarbiau viesieji pirkimai, o ne asfaltas, galite nesislepti po jokiais lapais. Ir daugeliui is musu svarbiau darbai, keliai, o ne visokie makliai, kuriuos valdzia daro be musu. Ten tik formalumai. Taigi ir skundams reikia saiko.

 33. To Margarita sako:

  Jeigu nesuprantate ką reiškia viešieji pirkimai, tai slėpkites po pernykščiai lapais.

 34. Margarita sako:

  Tai kaip suprantu ponas simonelus pries kalnalaukio farves asfalta ir kitus projektus.nu grazu.aisko kas jam gi sirvintose negyvena.

 35. to < to... sako:

  Eto tolko cvetki-budet i jagodki,dorogije moji.No imenno-vsio zakonno#

 36. to ... sako:

  «Всё зако́нно»

 37. jklmn sako:

  Yra kelio pradžia, bet yra ir pabaiga. Laukiu nesulaukiu kol ją prieis, o ten nebus gėlynų, fejerverkų, dovanų, puošnių grandinių. Už kiekvieną sprendimą ir darbą teks atsakyti. Pagalvokit mielosios, apmąstykit ką darot, ir nesielkite su kitais taip kaip nenorit kad elgtųsi su jumis.

Jūsų komentaras:


+ šeši = dešimt

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]