Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Arūnas Milašius. Pagrindiniai laimėtojai rinkimuose – skurdas ir baimė

opera_mMq9xUAaaw/ Pirminis šaltinis DELFI /

/ Arūnas Milašius /

/ DELFI Agro redaktorius /

Straipsnio ištrauka


Savivaldybių rinkimai atnešė dvi žinias. Viena gera – žmonių į rinkimus atėjo daugiau nei praeituose rinkimuose, kita ne tokia džiugi – „dvi Lietuvos“ sužydėjo dar stipriau. Kodėl taip nutiko jau prieš savaitę atsakė Europos Komisija.

<…>

     Spėkite, ką galvoja kuklus savivaldybės ar kitos biudžetinės įstaigos darbuotojas, plušantis rajono centre už kuklią algą. Apie demokratiją, permainų skonį ir naujus iššūkius, kuriuos iš televizoriaus deklaruoja nacionaliniai lyderiai, ar tiesiog apie tai, kaip išmaitinti šeimą ir neprarasti darbo?

      Teisingai, jis tiksliai žino, kad jei valdžią gimtame rajone paims konkuruojanti politinė jėga, jis bus „išvalytas“, o jo kabinete įsikurs laimėtojų atstovas. Nes kova vyksta ne dėl idėjų, o dėl darbo vietų ir užsakymų vietos verslui.

  Žmogui, kuriam artėja pensija, o už pečių tik keli dešimtmečiai darbo valstybiniame sektoriuje, rasti kitą pragyvenimo šaltinį gūdžioje provincijoje praktiškai neįmanoma.

     Jis tikrai eis į rinkimus ir atsives visus draugus bei pažįstamus, nes sprendžiamas jo ir jo šeimos likimas. Tokie valstybės tarnautojai ir biudžetinių įstaigų darbuotojai milžiniška jėga ir vertina stabilų ir ramų gyvenimą su jau pažįstamu meru, iš kurio aišku ko tikėtis. Pridėkime vietos įmonių, kurios maitinasi iš savivaldybės užsakymų, darbuotojus ir savininkus. Įveikti šią masę sudėtinga.

Visas straipsnis: https://www.delfi.lt/news/ringas/lit/arunas-milasius-pagrindiniai-laimetojai-rinkimuose-skurdas-ir-baime.d?id=80521893


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

14 Komentarai (-ų)

 1. ir vėl aš ............ sako:

  Labas rytas geranoriškiems komentatoriams :)

  Komentauskas
  2019-03-06 00:17

  citata ,,Autorius yra teisus,esu iš provincijos miesto,dirbu biudžetinėje įstaigoje,kuri balansuoja ant uždarymo ribos…….”

  Niekas ir neginčija ,kad autorius neteisus ir kad tokių atvejų nėra ,bet taip pat negalima tokio atvejo imti už pagrindą ,kalbant apie visus balsavimo rezultatus . :)

  citata ,,
  “Rinkimų rezultatai daugelyje savivaldybių parodė, kad piliečiams visiškai nerūpi politikų reputacija, be kurios jie vakaruose nežengtų nė žingsnio. Iš balsadėžių ištraukti skaičiai nutapė tipiško rinkėjo paveikslą, kuriam sąžiningumas, principingumas, atsakingumas, atsparumas korupcijai ir nepotizmui, pagarba įstatymams, demokratijai, nuomonių įvairovei ir panašios vertybės yra 101-oje vietoje.

  Mes žiūrim į vakarus ,bet nematom ,kas darosi po pačių nosim :)
  Piliečiams labai rūpi politikų reputaciją ,bet pačiam politikui tai ne motais . Jam nesvarbu ,kad žmonės jį ignoruoja ,kaip politiką ,bet jis vis tiek kels savo kandidatūrą iki negaliu . Ir jei jis nebus išrinktas ,vadinasi kažkas ne taip su demokratiškais rinkimais . :)

  Nežinau ,kaip būtų vakaruose :) , bet Širvintose politikams visai nesvarbu ,kad Ž.Pinskuvienė ( tuometinė darbo partija )buvo laimėjusi 6 mandatus ( didžiausias žmonių pasitikėjimas ) ,tai visos likusios partijos ,,susivienijo” sunešdamos po 2, 3 , ar vieną balsą ir suformavo daugumą ,išsirinkdami meru nepriklausoma konservatorių . :)

  Va kiek prirašiau ,turbūt nepraleis ….. ;)

 2. Komentauskas sako:

  “Rinkimų rezultatai daugelyje savivaldybių parodė, kad piliečiams visiškai nerūpi politikų reputacija, be kurios jie vakaruose nežengtų nė žingsnio. Iš balsadėžių ištraukti skaičiai nutapė tipiško rinkėjo paveikslą, kuriam sąžiningumas, principingumas, atsakingumas, atsparumas korupcijai ir nepotizmui, pagarba įstatymams, demokratijai, nuomonių įvairovei ir panašios vertybės yra 101-oje vietoje. Svarbiausia vertybė – išasfaltuotas privažiavimas iki mano namų, mano kieme įrengtos supynės ar miesto centre pastatytas fontanas”

 3. Komentauskas sako:

  “Autorius yra teisus,esu iš provincijos miesto,dirbu biudžetinėje įstaigoje,kuri balansuoja ant uždarymo ribos,bet mūsų vadovė yra tam tikros partijos narė,tai tos partijos narys yra meras,tai yra tokia praktika prieš Kaledas susimetam pinigų ir vežama dovanų valdžiai sveikint,žinoma vadovas pasako,kad galim to ir nedaryt,bet jei norim išlikt reikia pasistengt,juk mažos dovanėlės stiprina draugystę ir žinoma istaiga liks nepanaikinta,o juk beveik 50darbuotojų,taigi spręskit patys,visi nori kad įstaiga liktų,kur paskui dėtis,kaip šeimas išlaikyt,o jei ateis kitas meras tai nežinia kaip gali būt,taigi solidariai balsuojam už tą patį,nors ir jis būtų prisidirbęs”

 4. ir vėl aš ............ sako:

  Verslininkė
  2019-03-05 22:10

  citata ,,“Rinkimus daugelyje savivaldybių, kur merai jau išrinkti, laimėjo ne politikai, kurie teoriškai turėtų remtis idėjomis, o tiesiog apsukrūs žmonės ir geri vadybininkai, gebantys viską, ką gali, išspausti iš vadinamojo administracinio resurso”

  1. Politikas turėtų remtis ,partijos kurią atstovauja, ideologija, ir ne teoriškai ,bet praktiškai ,kad rinkėjui būtų aišku ką jis renkasi .
  2. Idėjas reikia įgyvendinti praktiškai ,o ne jomis remtis teoriškai .Jei kalbėti apie idėjas ,kaip po tokias ,tai jomis remtis ,kad ir teoriškai ,ar įgyvendinti praktiškai ,gali nebūtinai politikas ,bet ir apsukrūs žmonės ,geri vadybininkai, verslininkai ,ar įmonės vadovai, gebantys viską, ką gali, išspausti iš vadinamojo administracinio resurso. :)

 5. Verslininkė sako:

  “Čia ir atsakymas, kaip grįžti į normalią politinę sistemą – kuo turtiniai skirtumai mažesni ir gyvenimas geresnis visur, ne tik didmiesčiuose, tuo demokratija stabilesnė, kad ir kaip banaliai tai skambėtų”

 6. Verslininkė sako:

  “Vystyti regioną neturint šio užnugario sudėtinga. Tačiau daugumai ilgamečių vadovų to ir nereikia, nes investicijos ir nauji verslai galėtų išklibinti jų valdžios pamatusi ir sukelti grėsmę vietiniam verslui – kam reikia algas didinančių investuotojų, su kurias dar reikia dalintis savivaldybės užsakymus?”
  Kitaip tariant, naujos investicijos ir darbo vietos kelia uždarbį, kas visiškai nepatinka vietiniam verslui.

 7. Verslininkė sako:

  “Rinkimus daugelyje savivaldybių, kur merai jau išrinkti, laimėjo ne politikai, kurie teoriškai turėtų remtis idėjomis, o tiesiog apsukrūs žmonės ir geri vadybininkai, gebantys viską, ką gali, išspausti iš vadinamojo administracinio resurso”

 8. Verslininkei sako:

  T ir T Kęstučiui atsilyginama per žmoną. Manau, tuoj bus sugalvotas planas kaip prakišti į tarybą (liko per slenkstį už borto). Bus bent garbėtroškos demonas pasodintas, nors materialiai tai naudos nelabai ką.

 9. Džiugas sako:

  Labai pritariu komentatorei Verslininkei. Oi kiek tykojančių užvaldyti tą partiją. Lietuvos kelyje į demokratinių šalių sandraugą ši partija turėjo ir turės didelę reikšmę, nori to kas ar nenori. Beje, tik dori ir nekorumpuoti žmonės padės tai partijai atgimti . Ji tikrai nebus vienadiene kompanija valdžiai bet kokia kaina paimti.
  Mielieji, tikiu, Jūsų laikas ateis.

 10. ir vėl aš ............ sako:

  citata ,, Teisingai, jis tiksliai žino, kad jei valdžią gimtame rajone paims konkuruojanti politinė jėga, jis bus „išvalytas“, o jo kabinete įsikurs laimėtojų atstovas. Nes kova vyksta ne dėl idėjų, o dėl darbo vietų ir užsakymų vietos verslu”

  Mintis yra universali ,todėl ,tinka tiek esantiems valdžioje ,tiek ir busimiems ateity ,be jokios abejonės ji teisinga . :)

 11. Verslininkė sako:

  Tvarkingas ir Teisingas Kęstutis tikiuosi gaus Širvintų Karščio direktoriaus postą. Tik gaila TS-LKD Algio. Neįvykdė zadanijos, nenustūmė Virginijaus ir nenuvedė skyriaus į ŽP glėbį. Bet ne viskas prarasta. Jeigu šitas byčas ir toliau liks skyriuje, vis vien trauks visokias Andžialas ir Radžiūnus. Kai per medžioklę išgeriam, daug pliurpia. taip norisi Šilumos inžinieriaus posto.

 12. xa sako:

  visi gerai žino kas susodinti į šiltas vietas.To anksčiau nebuvo.

 13. Jadvyga sako:

  Ypač taqjaučiama Širvintose

 14. Pritariu sako:

  Liūdna pripažinti, bet autorius teisus

Jūsų komentaras:


septyni × = septyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]