Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Balsų skaičiavimo klaidos – netyčia ar suplanuotos?

14 klausimas. SUSILAIKĘ/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Ekrano foto autorės iš KN VIDEO įrašo /

    Ko gero ne vienas prisimenate, kaip merė Ž.Pinskuvienė praėjusioje kadencijoje pašiepdavo Joną Purvanecką dėl to, kad kartais nespėdavo suskaičiuoti, kaip kas balsuoja. Buvo matyti, kad žmogus išties nespėja, nes rankos pakeliamos labai trumpam.

    4 klausimas. UŽTačiau paskutiniame posėdyje skaičiai netalkino pačiai merei. Turint omenyje, kad šis Tarybos posėdis buvo atidžiai stebimas (gal tiesioginė transliacija, gal įrašas) tiek Vyrausybės atstovo Vilniaus apskrityje komandos, tiek VRM atstovų, tokios klaidos išties neatleistinos nei tuomet, kai kas nors stebi posėdį, nei tuomet, kai niekas nestebi. Juo labiau, kad tai nebuvo klaidos dėl skubėjimo. Nustebino ir tai, kad šalia sėdintis savivaldybės teisininkas, rašantis balsavimo rezultatus į lentelę, net nepastebėjo klaidų ir nepaprašė patikslinti. Kas paneigs, kad tai nebuvo sumanymas?

    2 klausimas. SUSILAIKĘSakote, nieko baisaus tas vienas skaičius nekeičia. Na, nekeičia, tačiau labai būtų smalsu pažiūrėti, ar protokolas parašytas pagal garso įrašą, ar klaida jame ištaisyta. Klausimas, į kurią pusę ištaisyta – improvizacijai vietos yra.

1 klaida

    Skelbiamas antro klausimo balsavimas. Vytas Šimonėlis pasitaiso iš PRIEŠ balsavęs SUSILAIKĖ. Merė skelbia viešai: „keturiolika UŽ, keturi SUSILAIKO“. Net eilinis žmogus susizgribtų, juk posėdyje dalyvavo DEVYNIOLIKA tarybos narių. Kur dingo vieno nario balsavimas? Pasileidžiame savo darytą video medžiagą ir sustabdome balsavimą SUSILAIKĖ. Paklentos penkios rankos: A.Astikas, A.Skeberienė, V.Šimonėlis, V.Mateika ir A.Kuznecovienė. Tai kiek susilaikė? KETURI, kaip sakė merė, ar PENKI, kaip matyti įraše?

2 klaida

    2 klausimas. SUSILAIKĘPrieš pristatant ketvirtąjį klausimą pranešama, kad Linas Šalkauskas nori nusišalinti nuo klausimo svarstymo. Taryba tam pritaria, Tarybos narys palieka posėdžių salę. Joje lieka AŠTUONIOLIKA Tarybos narių. Balsuojama. V.Mateika susilaiko, kiti balsuoja UŽ. Merė įgarsina: „vienam susilaikius, aštuoniolikai UŽ, sprendimas priimtas“. 18-18 yra VIENAS? Ar tikrai? (Nuotraukoje Tarybos nariai sunumeruoti sėdėjimo tvarka).

     Iškart po to L.Šalkauskas pakviečiamas į salę. ir pasklebiama, kad dalyvauja devyniolika Tarybos narių.

3 klaida

     14 klausimo balsavimasŠi klaida rugsėjo Tarybos posėdžio metu buvo pati grubiausia. Pristačius keturioliktą klausimą opozicija pakyla iš savo vietų ir palieka salę. Iš devyniolikos lieka trylika Tarybos narių. Kvorumas yra, tad balsuojama. Paklausus, kas UŽ, pakyla dvylika rankų, merė net neatsisuka į vietą grįžtančią Tarybos narę Rimą Jasevičienę. Paklausus, kas PRIEŠ, rankos nepakyla, paklausus, kas SUSILAIKO, skubiai sėsdama ranką pakelia R.Jasevičienė (žiūrėkite STOP kadrą po tekstu). Paprastai tokiais atvejais, kai balsavimas nėra aiškus, paprašoma balsuoti dar kartą. Šį kartą niekas nemato ir nepasitikslina. O gal neveltui kalbama rajone, kad valdantieji iš anksto suderina, kaip balsuos? Nei patvirtinti, nei paneigti to negalime. Tačiau šiandien nėra aišku, kaip balsavo klausimą pristačiusi Tarybos narė Rima Jasevičienė. Ir kodėl jos balsavimas paskelbtas kitaip, nei ji kėlė ranką.

   P.S. Tiems, kuriems nepatinka tokia kritika: Lyg ir nieko nenutiko. Visi mes galime klysti. Tačiau, jei žurnalistas, žiūrintis tik savivaldybės įrašą, kuriame rodomas tik prezidiumas, parašytų taip, kaip išgirdo, greičiausiai būtų apskųstas dėl melagingos informacijos. Tačiau, jei protokole bus parašyti tikrieji skaičiai, tai jau bus dokumentų klastojimas, nes protokolas rašomas pagal įrašą. Tai kaip parašys protokole?

     „Krašto naujienų“ video įrašas pridedamas. Jame aiškiai matoma, kas kaip balsavo.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

9 Komentarai (-ų)

 1. tai ka sako:

  kontrimaviciukas ten veikia?negali klaidu istaisyt?

 2. Patarimas sako:

  Nerašyk!

 3. Ne vaikelis, gudrute laputaite sako:

  Kažkas rašė, kad jai Širvintų seniūno vieta pažadėta? Jei tiesa, tai gal ir namo ėjo iškėlusi ranką

 4. To Atsipeikėk sako:

  Oi kokia nabagėlė ta Rima. Jeigu galimai neturi smegenėlių ir negalvoja savo galva, tai tegu atsako už savo veiksmus.

 5. Atsipeikėk sako:

  Rima, vaikeli, atsipeikėk. Juk matai, kad tave pakišinėja. Pasirašai neteisėtus protokolus ir atsakyti teks tau

 6. Ne naujiena sako:

  Pozicija kelia rankas tik pagal nustatytą tvarką: pirma pakelia ranką merė, paskui pakyla visų pozicijos narių rankos,tad ir balsų skaičius vienodas, kai neturi savo nuomonės ar nespėjai pakelti rankos…

 7. Virginijus sako:

  Tarybos veiklos reglamentas:
  “64. Savivaldybės tarybos posėdžiuose svarstomais klausimais balsuojama atvirai, pakeliant ranką, išskyrus atvejus,… Balsuojant rankos pakėlimu, balsus skaičiuoja Savivaldybės tarybos posėdžių sekretorius arba Savivaldybės tarybos paskirtas (-i) Savivaldybės tarybos narys (-iai). Savivaldybės tarybos narys privalo laikyti pakeltą ranką tol, kol balsus skaičiuojantis (-ys) asmuo (-ys) nepraneša, kad balsai suskaičiuoti”

  Taip, kad:
  SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARYS PRIVALO LAIKYTI PAKELTĄ RANKĄ TOL, KOL BALSUS SKAIČIUOJANTYS (-YS) ASMUO (-YS) NEPRANEŠA, KAD BALSAI SUSKAIČIUOTI.

  Nors yra paskirti trys tarybos nariai, kurie skaičiuoja trijų grupių balsavimo rezultatus ir pildo lenteles, bet BALSAVIMO REZULTATUS VIEŠAI BALSU ĮVARDIJA POSĖDŽIO PIRMININKAS, t,y, beveik visada, o šiuo atveju konkrečiai- merė.
  Cirkas tame, kad visada yra 15 balsų “UŽ”, ir tik lieka išsiaiškinti, kaip balsuoja opozicija.
  Buldozeris STALINIEC važiuoja.

 8. "demokratija" sako:

  ponia be kelių minučių Širvintų seniūnė improvizavo su balsavimu???????? Neatleis skaidriausioji

 9. Virginijus sako:

  Tarybos veiklos reglamentas numato pakartotiną balsavimą. Juo galima pasinaudoti ir tuo atveju, jeigu nėra aiškūs balsavimo rezultatai.
  “89. Balsavimą pakeliant rankas galima vieną kartą pakartoti, kol nepradėtas svarstyti kitas darbotvarkės klausimas, jeigu to reikalauja posėdžio pirmininkas arba frakcija ir šios reikalavimą paremia ne mažiau kaip 1/3 posėdyje dalyvaujančių Savivaldybės tarybos narių. Frakcija to gali reikalauti, jeigu nebuvo tinkamai ir aiškiai suformuluotas teikiamas klausimas”

Jūsų komentaras:


du + aštuoni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]