Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Be bilieto sostinėje važiavusiai užsienietei tenka aiškinti būvimo Lietuvoje aplinkybes

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos (toliau – Migracijos valdyba) Užsieniečių reikalų skyriaus pareigūnų akiratį pateko per dvidešimtmetį Lietuvos Respublikoje neteisėtai gyvenanti pusamžė moteris.

Susitikti su policijos pareigūnais pilietė J. K. buvo priversta po pasivažinėjimo Vilniaus viešuoju transportu – paaiškėjo, kad už važiavimą be bilieto baudą priversta sumokėti moteris neturi jokio asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento. Migracijos valdybos pareigūnai išsiaiškino, kad 1960 m. Baltarusijoje gimusi pilietė J. K. į Lietuvos Respubliką atvyko 1999 metais, kaip pati tikina, pas pažįstamą. Turėtą TSRS pasą teigia pametusi ir dėl naujo nesikreipė. 2000-aisias metais ji buvo sulaikyta migracijos tarnybos pareigūnų ir patalpinta į Užsieniečių registracijos centrą – išsiųsti pilietės J. K. iš šalies nebuvo galima dėl jos nėštumo. Vėliau ji dėl asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento nesikreipė ir iš šalies neišvyko – pagimdžiusi du vaikus nuo Lietuvos Respublikos piliečių keitė gyvenamąsias vietas. Į Migracijos valdybą atėjo tik sulaikyta už važiavimą be bilieto ir gavusi Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato šaukimą. Siekdami išsiaiškinti minėtos pilietės tapatybę, Migracijos valdybos pareigūnai kreipėsi į Baltarusijos Respublikos ambasadą, iš kurios gavo patvirtinimą, jog pilietė  J. K. yra Baltarusijos pilietė. Dabar ji turi kreiptis į Baltarusijos Respublikos ambasadą ir gauti savo šalies asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą. Baltarusijos pilietės J. K. laukia ilgas kelias siekiant įgyti dokumentus, patvirtinančius jos teisinį statusą Lietuvos Respublikoje. Migracijos valdybos Užsieniečių reikalų skyriaus viršininkės Irenos Dvilaitienės  tikinimu, tokių užsieniečių, kurie yra atvykę į šalį ir gyvena be jokio galiojančio asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento vis dar esama ir aptikti juos įmanoma tik nutikus kokiam netikėtumui ar nelaimei. „Geriausia būtų, jei tokie žmonės atvyktų į Migracijos valdybą ir pasirūpintų savo teisiniu statusu Lietuvos Respublikoje. Ateityje jie išvengtų nemalonumų susirgę, siekdami senatvės pensijos ar kitomis aplinkybėmis,“ – sako I. Dvilaitienė.

Vilniaus apskrities VPK informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


septyni × keturi =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]