Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Bočiai minėjo pagyvenusių žmonių dieną

IMG_1243Sakyk sakyk, kodėl taip metai bėga,

Kodėl jaunystė buvo nerami,

Kodėl gyvenimas taip greit prabėga,

Bet mes širdy išliekame jauni…

     Šios dainos žodžiai, kuriuos taip jausmingai ir lyriškai atliko Širvintų kultūros namų Čiobiškio filialo moterų vokalinis ansamblis ir kaimo kapela, vadovaujama Vidos Dambrauskienės, labai tiko „Lelijos“ kavinėje susirinkusiems rajono „Bočių“ bendrijos  nariams. O sueiti į renginį būtinai reikėjo, nes buvo minima.  Šią dieną bočiai  mini  jau nuo 1991 metų. O rajono bočių būrys vis auga, didėja, šiuo metu sąraše yra per 130 narių ir tai, žinoma, ne riba. Į „Bočių“ bendriją vis drąsiau jungiasi kaimiškų gyvenviečių senjorai. „O kodėl ne? Vaikus užauginome, medžius pasodinome, namus pastatėme… Visi didieji darbai jau atlikti, vien tik virtuvėje sukiotis, ar kiemuose tvarkytis… Kol dar yra sveikatos, kol norisi dainuoti, dalyvauti ekskursijose ir įvairiuose renginiuose, kodėl ne?“- nusistebėjo gelvoniškės, kai paklausiau kodėl jos panoro būti „Bočių“ narėmis. Šaunuolės. Ir ne tik gelvoniškės. Yra senjorų iš visų rajono seniūnijų. Šventėmis, ekskursijomis visada rūpindavosi  skyriaus taryba. Taip buvo ir šį sykį, tik tarybos narės Regina Ambrzienė ir Danutė Janušienė nutarė su renginio rūpesčiais susidoroti pačios, pirmininkui V. Jablonskui ir pavaduotojai G. Abromavičienei  sudarė sąlygas pabūti šventės svečiais. O šventė prasidėjo  Širvintų Arkangelo Mykolo bažnyčioje šv. mišiomis, kurias laikė kunigas Povilas Slaminis. Mišios buvo aukojamos už jau mus palikusius bočius ir už esančiųjų sveikatą.

    IMG_1248„Lelijos“ kavinėje jau laukė lietuviški patiekalai-cepelinai ir čiobiškiečiai su puikiomis dainomis. Kas čia paruošė tokią malonią staigmeną? Pasirodo Regina Ambrazienė. Dar gyvendama Čiobiškyje buvo išrinkta bendruomenės pirmininke, geri santykiai išliko iki dabar. Susitarė Regina su vadove Vida ir štai čiobiškiečiai koncertuoja bočiams. O kas susirinkusiems belieka, tik pritarti dainuojantiems ir nuoširdžiai ploti.  Ploti teko ne vien atlikėjams. Pirmininkas, kaip visada, neužmiršta jubiliatų, o jų šįsyk buvo net keturi. Gėlės ir plojimai teko Ramučiui Krasauskui,  Janei Matulienei, Sigitai Liucijai Jankauskienei, Elenai Kojienei. Po nuoširdžių „Ilgiausių metų“ žodį tarė ilgametis vidaus reikalų darbuotojas Antanas Piškinas. Jis jubiliejaus ir angelų sargų dienos proga asmeniškai pasveikino ir salėje esantiems papasakojo apie Ramutį Krasauską, drąsų, sąžiningą ir patriotišką policijos darbuotoją, kuris aktyviai dalyvavo „Aro“ kūrime sunkiu respublikai metu. Atsisveikinant  čiobiškiečiai atliko savo krašto himną – dainą apie Čiobiškį, kurios žodžius parašė mokytoja Sigita Lukoševičienė, o muziką sukūrė  ansamblio vadovė Vida Dambrauskienė.  „Baltas gulbės sparnas…“ ne vieno besiklausančio akyse sužibo ašarėlė, kokia graži mūsų tėvynė.  Kai buvo klausiama kur dar nori  bočiai pakeliauti, daugumos noras buvo aplankyti šalies vietoves. Taip ir atsisveikinta iki kito karto, iki naujų kelionių, nesvarbu į teatrą ar į ekskursiją. Bočiai širdyje dar jauni kaip toj dainoj  ir nesiruošia pasenti. Dar yra daug nelankytų vietų, nedainuotų dainų, nematytų kraštų. Reikia dar visur suspėti.

Valda Patinskienė

Nuotraukos Reginos Ambrazienės


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


trys + = aštuoni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]