Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Demaskuota narkotikų gamybos laboratorija

b_0_0_0_00_images_12012 metų rugsėjo mėnesį Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai demaskavo narkotikų gamybos laboratoriją, įsikūrusią Vilniuje, Žvėryno mikrorajone. Po sėkmingai atliktos operacijos buvo sulaikyta organizuota asmenų grupė, įtariama narkotinių ar psichotropinių medžiagų gamyba ir laikymu, turint tikslą jas platinti.

Atlikus kratas, pas sulaikytuosius surasta ir paimta didelis kiekis jau pagamintų psichotropinių ir įvairių cheminių medžiagų, įrenginių, skirtų narkotikams gaminti. Pas vieną iš sulaikytųjų, grupės organizatorių, buvo rasta ir įvairaus kalibro šaudmenų. Dėl įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, visiems sulaikytiesiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto labai didelio kiekio psichotropinių medžiagų gaminimo ir laikymo, turint tikslą jas platinti. Dviem įtariamiesiems teismas skyrė kardomąsias priemones – suėmimą, kurios buvo taikomos viso ikiteisminio tyrimo metu.

Atskleisti įtariamųjų ryšiai

Atliekant tyrimą, buvo nustatyta, kad apie metus laiko organizuota grupė amfetaminą gamino ne iš trečiųjų asmenų gautų prekursorių, o iš cheminių medžiagų, kurias be apribojimų galima įsigyti prekybos įmonėse, ir kurių prekybai nėra nustatyta speciali licencijuota tvarka. Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad grupės organizatorius dalį anksčiau pagaminto amfetamino tolimesniam platinimui bandė išgabenti į Didžiąją Britaniją, tačiau buvo sulaikytas Prancūzijos pareigūnų ir šioje šalyje kalėjo už psichotropinių medžiagų kontrabandą.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad asmenų, gaminusių psichotropines medžiagas, grupė, yra susijusi su kita asmenų grupe, kuri augino ir platino narkotinę medžiagą – kanapes. Pastarųjų atžvilgiu tyrimas buvo pradėtas dar anksčiau, todėl abu tyrimai buvo sujungti į vieną.

Byla perduota teismui

Apie du metus trukęs tyrimas buvo gana sudėtingas – vien tik per kratas paimtų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, cheminių reagentų bei gaminimo įrangos ir kitų priemonių cheminių tyrimų buvo atlikta daugiau nei 80. Nustatyta, kad buvo pagaminta apie 3 kg psichotropinės medžiagos – amfetamino, auginama kelios dešimtys kanapių augalų, o platinimui paruošta apie 0,5 kg narkotinės medžiagos – kanapių.

Bendradarbiaujant kartu su Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorais, ikiteisminis tyrimas buvo sėkmingai pabaigtas ir šių metų kovo 17 d. 13 tomų byla buvo perduota teisminiam nagrinėjimui. Keturi asmenys kaltinami labai didelio kiekio psichotropinės medžiagos – amfetamino gaminimu, laikymu bei platinimu. Už šių nusikaltimų padarymą numatytas laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų. Kiti keturi asmenys kaltinami užsiaugintos narkotinės medžiagos – kanapių platinimu, už kurį numatytas laisvė atėmimas nuo 2 iki 8 metų.

Vilniaus apskrities VPK informacija

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ vienas = aštuoni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]