Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Dienos šviesą išvydo Jono Lučiūno fotografijų albumas „Širvintų krašto žmonės“

     Untitled-1Mano rankose dažais kvepiantis Jono Lučiūno fotografijų albumas „Širvintų krašto žmonės“. Jame tie, kurie mokosi ir moko, kurie kuria ir atranda, kuriuos sutinkame per šventes ir kasdienybėje. Albume susitiko kelios Širvintų rajono žmonių kartos, tačiau kiekvienas jų savaip prisideda prie krašto tradicijų ir kultūros puoselėjimo.
     Kviečiu pavartyti albumą ir dalyvauti autoriaus susitikimuose su bendruomenėmis.
Neringa Tuškevičienė
* * * * * * *
“Fotografijų albumo ŠIRVINTŲ KRAŠTO ŽMONĖS autoriaus ir leidėjo žodis

       ApplicationFrameHost_GF2LJIuMub„Tėvynė – tai ne milijonai žemės valakų, ne miškai, ne upės. / Tėvynės sąvoka moralinė. / Žmogus širdy nešiojasi Tėvynę. / Tik tas jos nepraras, kas nenorės…“ – taip žmogaus esmės ryšį su Tėvyne yra apmąstęs istorinių dramų autorius Juozas Grušas. Panašiai galima samprotauti ir apie žmogaus esmės ryšį su gimtine. Koks būtų žmogus be gimtinės ir kaip ji atrodytų be žmonių?

    Nors šiandien knygomis nėra visuotinai domimasi, bet manau, kad geresnio būdo įamžinti, palikti ateičiai prisiminimus apie savo kraštiečius nėra. Labai noriu, kad mano fotografuotus kraštiečius prisimintų ne tik jų artimieji ir giminės, bet ir kiti mano knygų skaitytojai.

    01-4Mano brangieji skaitytojai! Aš esu laimingas, kad likimas padovanojo man dar vieną susitikimą su jumis. Tai mano penkioliktoji knyga ir septintoji apie Širvintų krašto, kuriame aš gimiau, žmones.

    Kurdamas šį fotografijų albumą susiduriau su sunkumu, kaip iš savo daugiatūkstantinio fotografijų archyvo atrinkti gražiausius ir šiam kraštui būdingiausius žmonių portretus. Po ilgų peržiūrų į šią knygą – lyg į skrynią brangią, sudėjau man brangiausią turtą – mano kraštiečių, kuriuos teko fotografuoti, portretus – daugybė skirtingų charakterių ir tipažų, skirtingo temperamento, gyvenimo būdo ir likimo žmonės, kurie tapo neišsemiamu mano įkvėpimo šaltiniu. Tai žmonės, kuriuos gerbiau, gerbiu ir kuriais žavėjausi ir žaviuosi, kurie mane domino kaip asmenybės, galų gale tuos, kurie tuo metu buvo šalia, su kuriais bendravau. Tai mano aplinkos, mano vertybių ir idealų, skirtingų mano biografijos tarpsnių atspindys mane supusių žmonių veiduose. Didžioji dalis Širvintų krašto žmonių man pozavo, kita dalis jų yra reportažiniai portretai. Dėkingas likimui, kad mano fotoaparatas įamžino ir Šimtmečio širvintiškius.

    Nesistebėkite ir nepykite, jeigu šiame fotografijų albume nepamatysite ko nors, ką jus laikote svarbiausiu ir pagrindiniu.

     Patys svarbiausi ir pagrindiniai esame MES-ŠIRVINTŲ KRAŠTO ŽMONĖS ir tai, ką mes jau padarėme ir darome savo mylimo krašto labui!

   Už patarimus ir parašytus atsiliepimus apie šį fotografijų albumą esu labai dėkingas Širvintų rajono savivaldybės merei Živilei Pinskuvienei, Širvintų dekanato dekanui – kunigui Leonui Klimui, kraštietėms Marijai Sigitai Lukaševičienei ir Nijolei Didžiokienei.

    Reiškiu padėką visiems savo kraštiečiams, įsileidusiems mane į savo namus ir leidusiems juos ir jų vaikus fotografuoti.

    Tariu nuoširdų ačiū knygos tekstą recenzavusiai ir koregavusiai savo dukrai Normantei Naruševičienei (Lučiūnaitei).

   Ačiū tariu visiems, kurie padėjo išleisti šį albumą: Nijolei Didžiokienei, Marijai Aliodijai Bareikaitei Remienei, ir Juozui Vercinkevičiui.

    Skaitytojams linkiu neblėstančių įspūdžių ir gilaus įkvėpimo ateities darbams.

  Jonas Lučiūnas”


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

 1. Padlyzos širdis sako:

  Jeigu jūs rūpinatės savo virškinimu, geras mano patarimas:
  nekalbėkite per pietus apie Žilvinizmą ir apie komandą. Ir, gink Dieve, neskaitykite prieš pietus mierės šeimos laikraščio.
  — Hm… Kitokių juk nėra.
  — Na ir neskaitykite jokių. Žinote, aš stebėjau trisdešimt atvejų savo klinikoje. Ir ką jūs manote? Pacientai, neskaitantys mierės šeimos laikraščio, jaučiasi puikiai. O tų, kuriuos specialiai priverčiau skaityti „Širkra”, krito svoris.
  — Hm…— susidomėjęs numykė čiuptasis, rausdamas nuo sriubos ir vyno.
  — Maža to. Pablogėjo kelio refleksai, suprastėjo apetitas, apėmė depresija.

Jūsų komentaras:


aštuoni − = penki

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]