Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Duris atvėrė Tulpiakiemio vaikų dienos centras

Balandžio 22 dieną vyko Tulpiakiemio vaikų dienos centro atidarymas.

Tai labai svarbus įvykis gyvenvietėje, nes prieš šešerius metus uždarius Kultūros centro filialą ir prieš ketverius metus – pradinę mokyklą, čia neliko vaikams jokios veiklos galimybių. Net būreliai vaikams sunkiai pasiekiami, nes jų mokykla – Siesikų gimnazija – už 15 kilometrų ir vaikai grįžta namo iškart po pamokų.

Vaikų dienos centre Tulpiakiemio vaikai turės galimybes neformaliam ugdymui, savišvietai, asmenybės ugdymui, profesiniam orientavimui.

2016 metų veiklos projektą remia – Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Projektas bus tęstinis ir teiks paraišką tolimesnei veiklai.

Tulpiakiemio vaikų dienos centras įsikūrė buvusioje mokykloje ir jau nuo pirmų darbo dienų sulaukė daug dėmesio. Dienos centre savanoriaujanti socialinė darbuotoja Lina Palčinskienė kreipėsi į nepelno siekiančią organizaciją „Vaikų svajonės“. Atsiliepė daug geros valios žmonių ir socialiai atsakingų įmonių, kurios padės paversti Dienos centrą jaukiu ir funkcionaliu kampeliu vaikams.

Šventėje dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovė Reda Liubomirskienė, Siesikų seniūnijos seniūnas Algirdas Kaušas ir jo pavaduotoja Janina Staškūnienė. Savo vizitu pagerbė Tulpiakiemio kaimo bendruomenę globojančios Palmira Galkontaitė ir Rasita Juodkazienė. Kad vaikai turės galimybių veiklai, džiaugėsi atvykęs Siesikų gimnazijos direktorius Vaidotas Kalinas. Daug gražių žodžių išsakyta buvo Tulpiakiemyje 9 metus socialine darbuotoja dirbančiai ir jau daug metų apie dienos centrą vaikams svajojusiai Linai Palčinskienei. Ji su kolege Jolita nuo pat pirmųjų dienų Dienos centre ne viešnios, o daug padedančios gerosios fėjos.

Svečius priėmė ir pirmųjų Dienos centro savaičių įspūdžiais bei ateities planais dalinosi Tulpiakiemio kaimo bendruomenės pirmininkė Danguolė Vinckienė, Dienos centro auklėtoja Vilma Šidlauskienė, Centro savanorė Vilma Juknienė.

Renginį padėjo organizuoti žavios savanorės Virginija Kemežytė ir Gytė Drumstaitė, asmeninių švenčių ir renginių organizatorės (“Debesų gaudyklė”) iš Vilniaus, Siesikų gimnazijos moksleivė Lijana Petrikaitė iš Tulpiakiemio bei darbščiosios Tulpiakiemio bendruomenės pagalbininkės Jolanta Kašauskaitė, Genė Stankevičienė ir Nijolė Jaškūnienė ir kitos moterys.

Tulpiakiemio vaikų dienos centro atidaryme dalyvavę svečiai buvo pakviesti į socialinę diskusiją. Jaunų šeimų, auginančių vaikus, gyvenimas atokiame kaime turi daug sunkumų (sudėtingas susisiekimas, galimybių dirbti ir šviestis stoka, kultūros ir pramogų stoka ir pan.). Dalį jų turėtų padėti spręsti įkurtasis Vaikų dienos centras.

Vėliau vaikai, atsidėkodami už Centrą, svečiams padainavo keletą dainų. Centro reperiai Donatas ir Skirmantas sulaukė išskirtinio dėmesio ir linkėjimų repuoti ir toliau, nemesti šio savo talento.

Į šventę susirinko ir Dienos centro vaikų mamos, Tulpiakiemio kaimo bendruomenės nariai. Tad popietė prabėgo gausiame ir darniame rate. Vaikai dar ilgai prisimins šventėje jiems grojusį Širvintų meno mokyklos moksleivį Kajų Valavičių, padovanojusį porą kūrinių akordeonu ir Siesikų gimnazijos dramos būrelio aktorius, padovanojusius spektaklį „Pelenė“.

Spręsti kaimo vaikų problemas, įtraukti juos į veiklas, lavinti ir skatinti siekti gyvenimo tikslų, bei kelti jų savivertę, mažinant socialinę bei geografinę atskirtis – mūsų, suaugusiųjų šiandieninis tikslas. Nes vaikai – mūsų ir mūsų šalies ateitis. Tik kartu surėmę pečius išauginsime atsakingą, brandžią, kuriančią ateities visuomenę.

 

Vilma Šidlauskienė

Nuotraukas centrui dovanojo fotografas Ramūnas Krikštaponis


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


− šeši = du

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]