Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Gerti nori ne tik žmogus

Traybos nario
PAUKŠČIŲ BASEINĖLIS 1/ VIRGINIJUS SARPAUSKAS, Tarybos narys /
     Karšta. Tikriausiai kiekvienas, kas tik galim ieškom pavėsio. Išgerti du litrus mineralinio ar gėlo vandens vienas juokas. Nors kiek anksčiau pareikalaudavo valios pastangų. Lietuva tarp tų pasaulio šalių, kur nėra geriamo vandens trūkumo ir vandentiekio vanduo labai geros kokybės.
     Taigi mes, jeigu tik nepamirštam pasirūpinti, visada turim ko atsigerti. Mūsų mažiesiems draugams ir šio pasaulio kaimynams tai tikras iššūkis. Kalbu apie paukščius bei katinus ir šunis, ir dar daug ne visada pastebimų gyvūnų. Papasakosiu savo patirtį, gal pasakojimas atrodys tikresnis.
     Dirbdamas Švedijoje pastebėjau, kad švedai labai didelį dėmesį skiria gamtos apsaugai. Vienas iš laisvalaikio praleidimo būtų, tai pasivaikščiojimas gamtoje. Švedijoje daugybė paukščių stebėjimo draugijų. Žmonės perka žiūronus, binoklius ar fotoaparatus su geros kokybės teleobjektyvais. Eina į tolimiausius gamtos kampelius, brenda per pelkingas vietas ir stebi arba fotografuoja migruojančius, besiporuojančius paukščius. Vėliau draugijos nariai renkasi, dalinasi įspūdžiais, aptarinėja nuotraukas, ir kas kur kokį retą paukštį pamatė.
      PAUKŠČIŲ BASEINĖLIS 4Kitas švedų pomėgis kaip tik aktualus mums dabar, per šiuos karščius. Beveik kiekvienas švedas savo sklype turi paukščių baseinėlį, kuris skirtas ne tik maudytis bet ir atsigerti. Kadangi pas juos paukščių baseinėliai tradicija, tai visuose prekybos centruose yra jų pirkti. Baseinėlius galima suskirstyti į kelias grupes. Vieni pastatomi tiesiai ant žemės, kiti pakeliami aukščiau- turi kojas, treti pakabinami ant šakos ar dar kus nors. Visi šie paminėti baseinėliai nėra dideli – keliasdešimt centimetrų skersmens. Jie seklūs, tai juose vandens gylis turi būti apie tris centimetrus. Būna ir žymiai didesnių, kurie montuojami, įrengiami žemės paviršiuje, skersmuo siekia metrą ir daugiau. Jų privalumai: kuo didesnis baseinėlis, tuo gilesnį jį galima padaryti, gali atskristi ir maudytis žymiai didesni paukščiai. Kai baseinėlis įrengtas žemės paviršiuje, jame gali atsigerti ne tik paukščiai, bet ir katinai, šunys ir daug, kartais visai nepastebimų gyvūnų. Man pačiam Švedijoje teko įrengti beveik dviejų metrų skersmens baseinėlį. Svarbu tinkamai parinkti baseinėlio vietą. Netinka prie pat takų, namų. Geriau atokiau, tarp medžių ar krūmų, bet vieta turi būti gerai matoma, kad paukščiams būtų saugu.
       PAUKŠČIŲ BASEINĖLIS 11Prieš kelis metus prie namų įsirengiau du, tarp savęs susisiekiančius baseinėlius ir vandens krioklį.  Bendras plotas apie 100 kv.m. Kai dirbau, net nepagalvojau, kad ne aš vienas jais naudosiuosi. Maniau, pasodinsiu augalų, lelijų, sumontuosiu vandens siurblį su kriokliu, štai ir viskas. Tačiau vaizdas toks kaip oazėje dykumoje. Visi rajono paukščiai ir katinai susirenka pas mane atsigerti. Kielės, žvirbliai, balandžiai, varnėnai, šarka, kėkštas, kuris gyvena kaimyno eglėje ir šiaip jo nepamatysi. Atskrenda antys, paplaukioja, išskrenda. Šalutinis poveikis – viskas, kas ant jų prilipę pasilieka pas mane vandenyje. Tai ir turiu visokiausių vandens gyvūnų ir net žuvų. Vandenyje plaukioja tritonai.
      Pasidalinu nuotraukomis, bus aiškiau. Paukščių baseinėlius galima pirkti, galima pritaikyti daugybę turimų daiktų. Teisybės dėlei turiu pasakyti, kad tai ne tik švedų, bet ir anglų, o tikriausiai daugelio šalių tradicija. Internete gausu nuorodų, kaip patiems kokį nors autentišką indą pasigaminti. Bet manau, kad dabar reiktų kuo greičiau įrengti bet kokį, kad tik mūsų draugai turėtų atsigerti. O jeigu patiks ir taps pomėgiu, kitą sezoną galima skirti daugiau dėmesio baseinėlio gamybai ir įrengimui.
      Gerų emocijų.
     Paukščių baseinėlis angliškai- birdbath, švediškai- fågelbad.  Kelios nuorodos, jeigu sudomins, daugiau surastumėt patys.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. Ačiū sako:

    Net nesusimąsčiau apie tai. Atrodė, kad tai turčių tuštybė. Būtinai pastatysiu girdyklėlę

  2. Ponas Virginijau sako:

    Mums iki Švedijos labai dar toli.

Jūsų komentaras:


penki − = du

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]