Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Įkaitų tragikomedija

Žanras

images-5       Tu nuo prigimties esi ypatinga. Bet kas iš to, jeigu kiti to nežino. Tu jau nori pripažinimo. Tik kiti netiki. Tu daug sugebi, bet kiti nevertina. Tu nori dėmesio. Bet kiti į tave dėmesio nekreipia.

        Tu daugiau nebegali laukti, nori dabar. Tik tavo norai su galimybėm nesutampa. Tave tai erzina. Nes kiti  galvoja kitaip. Bet reikia juos priversti, kad jie pasigailėtų.

     Prisimeni žiūrėtus vesternus. Prisimeni, kaip pagrindinis herojus siekia tikslo. Ir ima situaciją į savo rankas. Ima tai, kas jam PRIKLAUSO, o jeigu jam maišo, tai jis dar ir įkaitą paima. Ir gauna dar daugiau, nei iš pradžių siekė. Jo bijo, jam siūlo, jam duoda. Ir jis – tikras nugalėtojas – skrieja su vėjeliu, pasiėmęs laimikį.

        Bet kas gi tas smulkus vesterno herojus. Visai be polėkio. Kai tu esi iš prigimties tokia ypatinga, tu gali gyvenime kur kas daugiau už jį nuveikti.

      Tu turi draugų, kai tau pačiai jų reikia. Pasikalbi su jais, ir štai jūs jau esate KOMANDA. KOMANDA, veikdama pagal tavo komandą, gali daug ir be skrupulų. Dabar jau galima veikti, galima imti tai, kas PRIKLAUSO. Imti VISKĄ. Kokį nors administracinį vienetą. Vesterno herojus čia atrodo juokingai, trumpai įbėgęs, paėmęs smulkų laimikį ir išbėgęs. Tu pergalingai ateini raudonu kilimu ir pasilieki. Tegul bėga kiti. O tie, kurie neturi kur bėgti, pasirenka įkaito dalią.  Tau įkaitai ne kliūtis, o tikslas. Tu su jais pasielgsi taip, kad kiti bijotų. Kuo įkaitų daugiau, tuo geriau. Tu nesislepi. Nugalėjai. Atėjai ir triumfuoji. Dabar tave žino ir gerbia.

       Visus, kurie tave pasitiko su gėlėmis, ilgai plojo, dėkojo, apdovanoji. Atsidėkoji. Jie pavargo, ir jie bus tau reikalingi, jie tau dirbs. Pasiūlai jiems sėstis, tik kėdės užimtos. Ant jų sėdi ir neploja įkaitai. Vieni  bailiais, kiti įžūliais veidais. Tave tai erzina. Liepi visus laikinai atsistoti ir liepi perstatyti kėdes aplink save ratu. Kad visus matytum. Nuolankiausius sodini arčiausiai ant minkščiausių kėdžių. Bailius toliau. Įžūlius išmeti į gatvę. Pasivaikštai kartu su visa svita, pasiklausai ar darniai skamba pritarimo giesmės ir visus, kurių balsai išsišoka, meti lauk į gatvę. Visus, kurie tave perklausia, kurie kalbasi pašnibždomis – į gatvę. Pagaliau ilgai siekta ramybė ir giesmių darna. Dabar galima eiti prie gėrybių skrynios. Ir pagal užsibrėžtą projektą imti tai, dėl ko kovojai.

         Tik, lyg perkūnas iš giedro dangaus, tau  šerifas rašo piktus laiškus. Įžūlūs skundžiasi. Visi. Atsakai šerifui, kad netiesa, čia juos visokie buvusieji sukurstė. Išmestieji nieko nedirbo, per ilgai ant minkštų kėdžių užsisėdėjo. Bet šerifas neperkalbamas, vieną po kito rašo baudos kvitus. Bet ne tai baisiausia. Kur kas baisiau dvejonės nuolankiųjų akyse. Bet kai niekas daugiau negirdi,  tu jiems pasakai, kad šerifas nieko neišmano, ir aplamai, kas gi šerifais tiki, nes juos visokie buvusieji  papirko.

       Bet ką čia tos nesėkmės. Tu puikiai supranti, kad žmonėms reikia švenčių, reikia parodyti, kaip gerai dirba tavo komanda, ir tavo nuolankieji. Kiekvieną išsišokėlį, kuris prisimena, kad ir anksčiau buvo linksma ir gera, ir kad anksčiau buvo dirbama, meti į gatvę. Tu labai aiškiai pasakai, kad tik dabar prasideda tikras gyvenimas. Ir tavo ištikimiausi savo ištikimiausiems tą žinią atkartoja. Ir taip toliau iki toliausių kiemų. Kiekvieną, kuris anksčiau įtartinai gerai dirbo, tu nusodini ir pasodini ant kietos kėdės arčiau durų.  Tu moki valdyti žmones.

     Tu įtarinėji kiekvieną. Bijai galvojančių ir abejojančių. Todėl, net ir duodama minkštą kėdę, pasakai, kad tai LAIKINAI. Negali net ir nuolankieji galvoti apie amžinumą, nes tik tu esi AMŽINA, o jie amžinai LAIKINI. Ir tik tu sprendi, kas dabar bus ELITAS, kas dirbs gerai, kas laimės, kas kalbės.

       Tau tai labai patinka. Tu pasirūpini, kad visur būtų tavo ausys ir akys. Tu viską turi žinoti ir girdėti. Ir netgi nujausti, ką galvoja. Tu mėgaujiesi aklu pataikavimu. Dauguma iš jų tau juokingi, bet laikinai naudingi. Vėliau į gatvę. Tave tai veža. Tu iš visko juokiesi. Kas tie nuolankieji be tavęs. Tiek tu, tiek jie tai suprantat. Ir amžinai seks paskui tave. Nes jie yra NIEKAS.

      Tik, kai plojimai nutyla, tu girdi, kaip kažkas tau už nugaros kvėpuoja. Tai tie, kurie tave stebi ir NEBIJO. Ir mato, iš kur trauki triušius ir papūgas savo cirko pasirodymams. Ir žino, kad tavo skrybėlė beveik tuščia. Ir mato, kaip tu dar laikai drebančioje rankoje sąrašą žmonių, kuriais nepasitiki, kurie protingomis akimis į tave žiūri. Ir tu norėtum juos išmesti į gatvę. Bet gatvėje šerifas vaikšto. Jis pakankamai arti. Ir tau baisu, kai tavęs nebijo.

       Bet adrenalinas ima viršų. Šiandien įkaitai tavo rankoje. Kas žino, kaip bus rytoj. Tik klausimas, kaip pasirodymą pabaigti? Ar išeiti, kol dar ploja, ar…?

Virginijus Sarpauskas


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

16 Komentarai (-ų)

 1. taikliai sako:

  visiška tiesa- pradėjo bendražygiai mąstyti, bet šaukštai po pietų, liko tikrais įkaitais. Patikėjo, pasitikėjo, kartu darė griekelius. o kai apsičiupinėjo kelio atgal kaip ir nebėra, nes griekeliai ir dideli griekai gi bendri.

 2. neįvertinot sako:

  neleidot vadovaut partijai- susikursiu SAVO partiją. Be be be

 3. Lokatoriai sako:

  Va kap , o aš vis mąsčiau , kodėl to angelo sparnai man tokie keisti , dabar supratau – čia gi Živilės AUSYS , mat gudru.Pasiklausymo aparatūra ne kitap…Atsargiai miesto svečiai ir čiabuviai , ant kiekvieno stulpo po ausį , stebi budri ausis…Va kap – paklusniuosius angelės ves į Šviesų rytojų su Ži Pi judėjimu , įkaitai klos trinkeles ELITUI …Šaunus rašinėlis-150%

 4. Vytas sako:

  Dešimt balų

 5. . sako:

  Tikrai gerai ir taikliai

 6. x sako:

  Stipriai gavosi… Todėl, kad ne pataikaujant dėl “kėdės”, o iš širdies ir be baimės. Šaunu.

 7. Virginijui sako:

  Na taikliau nebūna!!! Puikiai!

 8. To pilstymas sako:

  Nustebino, pasirodo ir įkaitai supranta kame reikalas ir negana pirmieji visiems komentaru pranešė kam labiausiai tinka pamąstymai.
  Jeigu tik šerifas vaikšto tai dar nieko, bet ir įkaitai pasirodo mąsto… Tai jau tikrai laikas sunerimti.

 9. Nijolė sako:

  Nepaprastai taiklu! Gaila mūsų Širvintų. Ir angelo gaila, pamauto ant stiebo, ir ne bet kokio stiebo, o aštraus…

 10. Cituoju sako:

  Bet gatvėje šerifas vaikšto. Jis pakankamai arti.

 11. Cituoju sako:

  Tik, kai plojimai nutyla, tu girdi, kaip kažkas tau už nugaros kvėpuoja. Tai tie, kurie tave stebi ir NEBIJO.

 12. Cituoju sako:

  Pasikalbi su jais, ir štai jūs jau esate KOMANDA. KOMANDA, veikdama pagal tavo komandą, gali daug ir be skrupulų.

 13. Ignas Širvintiškis sako:

  Na, nei pridėt, nei atimt. Dabartinė vadybinė rajono psichologija -kaip ant delno paguldyta. Tokio susiskaldymo rajone niekada nebuvo.

 14. Na sako:

  Ar … , kito kelio jau nebėr.

 15. Laima sako:

  Virginijau taip aiškiai aprašėte, net įvardinti nereikia. Jei asmuo yra mąstantis siaurai, tai mes visuomenė turime parodyti, kad karalius tai nuogas. Ačiū, skaičiau ir kiekvienam žodžiui pritariu.Turite gerą jumoro jausmą.

 16. pilstymas sako:

  ar opozicija supranta, kad toks pilstymas jiems ne i nauda ,jau taip buvo su praeitu meru, pilste pilste ,kol likoprie geldos,ir nuejo vistu skaiciuoti. supraskit kas per daug irgi nesveika.

Jūsų komentaras:


du × septyni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]