Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Informavo ar neinformavo apie Vyriausybės atstovo reikalavimus?

DSC_0002/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos iš KN archyvo /

   Šiais metais Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje yra surašęs tris reikalavimus, kuriuose merė įpareigojama artimiausiame tarybos posėdyje informuoti apie juos ir  Širvintų rajono savivaldybės tarybą. Iš Vyriausybės atstovo rašto matyti, kad sprendimų reikalaujama skubiai (nurodomi terminai) ir atsakyti privalu per dešimt dienų.

    Į kiekvieną reikalavimą yra atsakoma, tuomet gaunami patikslinti klausimai ar paaiškinimai Tarybai, vėl atsakoma. Tokia situacija aiškėja vartant teismo nutartis, kai Vyriausybės atstovas, nepasiekęs jo įsakymų vykdymo, kreipiasi į teismą. Beje, teismo sprendimai irgi nėra viešinami nei Tarybos posėdyje, nei, kaip to reikalauja teisės aktai, savivaldybės tinklapyje (žiūrėti ekrano foto).

    Nors „Krašto naujienos“ dalyvauja daugumoje Tarybos posėdžių, tačiau iš merės pranešimų neaišku, apie ką kalbama. Dėl to nutarėme pasiteirauti Tarybos narių, ar jiems yra suprantama informacija apie reikalavimus, ir pateikėme jiems klausimus:

  1. Ar Jūs, kaip tarybos narys, buvote informuotas apie Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje reikalavimus? Ar dalyvavote rengiant atsakymus?
  2. Jei taip. Apie kokius reikalavimus ir kada esate informuotas?
  3. Jei ne. Kaip vertinate, kad merė nuo Jūsų nuslėpė informaciją.

Atsakymai nekoreguoti ir pateikiami tokia eilė stvarka, kokia yra gauti:

Vidmantas MateikaVIDMANTAS MATEIKA

Laba diena, Vyriausybės atstovo siųstos dokumentacijos negavau.Tarybos sekretorė nesiuntė, reiktų dėtalesnės analizės šiuo klausimu, bet žinant kad įstatymai Širvintų merei negalioja (taip galvoju, kadangi praėjusią kadenciją buvo ne vienas ir ne du teisės aktų pažeidimai.O kontroliuojančios savivaldybę institucijos tai leido, nesiėmė jokių priemonių, nors iš gautos dokumentacijos leidžia manyti, kad žinojo), tad manau kad ir šį kartą nepaisoma sav. reglamento bei teisės aktų.

astikas - mažALFREDAS ASTIKAS

Apie Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje  reikalavimus negirdėjau.  Šios informacijos nepateikimas tarybos  nariams, parodo apie merės Ž. Pinskuvienė valdymo metodus ir jos požiūrį į teisę bei teisingumą. Tai ne pirmas kartas kai Ž. Pinskuvienė demonstruoja nesiskaitymą su įstatymais ir žmonėmis, o taip pat demonstruoja savo polinkį į neskaidrumą. Dėl rinkėjų papirkinėjimo 2012 m. Seimo rinkimuose iš Ž. Pinskuvienės buvo atimtas Seimo nario mandatas. Širvintų rajono tarybos narės vyras buvo pripažintas kaltu 2015 m. mero rinkimuose perkant rinkėjų balsus Živilės Pinskuvienės naudai. Gerai prisimename kai dėl pažeidimų buvo panaikinti rinkimų rezultatai ir rengiami pakartotiniai mero rinkimai. Pakartotiniams rinkimams išleistos didelės sumos valstybės pinigų, kurie nebuvo išieškoti iš kaltininkų. Spauda ne kartą rašė apie nenormaliai dideles statomų objektų Širvintose kainas. Kol kas niekas neištyrė ar statomų objektų išsipūtusios kainos nėra susijusios su Ž. Pinskuvienės polinkiais. Pasakiau tai ką visi žino ir mato, tačiau dauguma tarybos narių yra priklausomi nuo merės Ž. Pinskuvienės, todėl jie stengiasi nematyti dalykų, kurie rajonui neša žalą ir pataikūniška gaidele klaidina rajono gyventojus.  Iš kelių paminėtų faktų galime spręsti, kad  merė vadovaujasi ne teisiniais principais, o savo supratimu.

Živilė PinskuvienėŽIVILĖ PINSKUVIENĖ

1.Taip.

2. Buvau informuota apie visus Vyriausybės atstovo reikalavimus, kai jie buvo priimti. Apie juos buvo pranešta Tarybos posėdžiuose, kurių vaizdo įrašai visi yra viešai prieinami (juos galite rasti čia https://www.youtube.com/channel/UCX_vMWaZJOsen8tMAQqrsdQ )

V.ŠimonėlisVYTAS ŠIMONĖLIS

Apie Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje reikalavimus niekada nesulaukiau jokios informacijos iš Savivaldybės. Manęs tai nestebina. Kaip Savivaldybės tarybos narys esu ne kartą su paklausimais kreipęsis į Savivaldybės merę, administracijos direktorę, bet atsakymo nesulaukiau, Savivaldybės vadovės tik atsirašė.  Tai  parodo Savivaldybės merės požiūrį į savivaldos reikalus, į Savivaldybės tarybos narius.  Vyriausybės atstovo reikalavimai, tuo pačiu ir Lietuvos Respublikos įstatymai, nevykdomi, tai tęsiasi jau antrą kadenciją, nes merė žino, kad ši priežiūros institucija yra neįgali. Nuo Vyriausybės atstovo apskrityje reikalavimo iki Teismo sprendimo gali prabėgti daugiau nei metai, o ir reikalavimai pateikiami labai vangiai, su dideliu uždelsimu. Be to, manau, kad Vyriausybės atstovui nepakanka vadovautis tik Lietuvos Respublikos savivaldybių administracinės priežiūros įstatymu, tai turi būti Savivaldos žmogus, kuriam rūpi, kokia padėtis Savivaldybėje platesne prasme: ar laikomasi pagrindinių Savivaldos principų, ar iš viso egzistuoja savivalda Savivaldybėje, ar tik savivaldos muliažas, -  kunigaikštystė su vietine (ne) tvarka.

Vyriausybės atstovas galėtų pabendrauti su  Savivaldybės tarybos nariais, bendruomenių, visuomeninių organizacijų atstovais – su visais, ne tik su merės parinktais. Vyriausybės atstovas, tai jos patikėtinis apskrityje, kuris turi nešti žinią Vyriausybei ir Seimui ar veikia Vietos savivaldos įstatymas, ką reikėtų keisti.

Virginijus SarpauskasVIRGINIJUS SARPAUSKAS

Apie Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje reikalavimus nieko nežinau. Bet vienareikšmiškai teigti, kad nebuvau informuotas pasakyti negaliu. Tiek Širvintų rajono tarybos komitetų, tiek tarybos posėdžiai vyksta tvyrant begalinei įtampai.

Gali būti taip, kad kuriuo nors metu buvo “Meistriškai atliktas informavimas”, prilygstantis iliuzionisto triukui. Kitaip sakant, triukas atliktas, bet kam nereikia, tas nematė. Atsakymai į reikalavimus, apie kuriuos aš nieko nežinau, turėtų būti rengiami kurio nors tarybos komiteto metu. Bet turim tokią situaciją- “Ne daugiau, nei turėtų”.

Kaip vertinu galimą neinformavimą? Kokia merė, toks ir informavimas. Nieko naujo šioje ašarų pakalnėje.

Anna KuznecovienėANNA KUZNECOVIENĖ

Jokios informacijos apie Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje reikalavimus nesu gavusi. Tarybos posėdžių metu pristatinėjant sprendimų projektus pranešėjai kartais informuoja, kad Vyriausybės atstovas siūlo pakoreguoti sprendimo projektą, bet tai būna tiesiog techninio pobūdžio korekcija. Todėl apie kažkokį dalyvavimą rengiant atsakymus juokinga būtų ir kalbėti. Gaila, kad tokia susiklosčiusi ydinga praktika pas mus giliai įsišaknijusi, nes tvirtai esu įsitikinusi, kad visi Tarybos nariai, be išimčių, turi būti informuoti. Nes didesne ar mažesne balsų persvara mes visi buvom deleguoti savo rinkėjų rūpintis mūsų krašto gerove.

ALYTĖ SKEBERIENĖ atsiprašė, kad atostogauja ir grįš tik savaitgalį.

VALDANČIOJI DAUGUMA į paklausimus neatsakė. Tačiau jie turėtų imti pavyzdį iš savo lyderės ir rajono merės Živilės Pinskuvienės, kuri žino, kad net ir į nepatogius klausimus rinkėjui politikas privalo atsakyti. Čia galime priminti Širvintų rajono savivaldybės tarybos reglamentą, kuriame kalbama apie Tarybos narių atskaitingumą rinkėjams. Kadangi nei nauji, nei seni tarybos nariai valdančiojoje daugumoje ne pirmą kartą nesiteikia atsakyti į paklausimus, o Širvintų rajone Etikos komisija dar neturi patvirtinto pirmininko, ketiname kreiptis į Vyriausiąją tarnybinę etikos komisiją ir prašysime ištirti kai kurių tarybos narių piktybišką pareigų nevykdymą.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. O sako:

    Ką gali atsakyti valdančioji dauguma? Jie galimai savo smegenėlių neturi, pamato kada „krištolinė” kelia ranką ir jie daro tą patį.

Jūsų komentaras:


šeši + aštuoni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]