Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Iniciatyva, kuri labai nepatiks užsienyje bandantiems pasislėpti skolininkams

„Šiuo metu kreditoriams tenka taikyti nacionalines procedūras, siekiant blokuoti skolininko sąskaitą, atidarytą kitos Europos Sąjungos šalies banke. Visose Europos Sąjungos narėse įsigaliojus šiam reglamentui, kreditoriui bus paprasčiau apginti savo teises“, – pažymi teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

         Įstatymo projekte numatyta, kad prašymus dėl europinio sąskaitos blokavimo įsakymo išdavimo Lietuvoje reikėtų teikti pirmosios instancijos teismui, kuriam teisminga byla dėl ginčo esmės. Vartotojų bylose, kuomet byla dėl ginčo esmės nėra teisminga Lietuvos teismams, prašymas dėl europinio sąskaitos blokavimo įsakymo išdavimo bus paduodamas skolininko, kuris yra vartotojas, gyvenamosios vietos Lietuvoje apylinkės teismui.

          „Jei Lietuvos teisme asmuo bylinėsis dėl skolos atgavimo ir norės blokuoti skolininko sąskaitą Vokietijoje, jis galėtų kreiptis su atitinkamu prašymu į bylą nagrinėjantį pirmosios instancijos teismą. Be to, jei kreditorius nežinos, kuriuose Vokietijos bankuose skolininkas turi sąskaitas, Lietuvos teismas reglamente nustatytais atvejais galės kreiptis į Vokietijoje paskirtą informavimo instituciją, kuri pateiks visą informaciją apie skolininko sąskaitas“, – sako J. Bernatonis.

         Įstatymo projekte numatoma, kad europinį sąskaitos blokavimo įsakymą Lietuvoje vykdys antstoliai. Parengtame projekte taip pat reglamentuojama, kokia tvarka skolininkas ir kreditorius galės apginti savo pažeistas teises.

        Priėmus šį įstatymą fiziniams ir judriniams asmenims bus paprasčiau siekti tarpvalstybinio skolų išieškojimo, kadangi būsimą reikalavimų patenkinimą bus galima užtikrinti laikinai blokuojant lėšas užsienio valstybėse esančiose skolininkų sąskaitose.

        Su Teisingumo ministerijos parengtu teisės akto projektu galima susipažinti internete.

Teisingumo ministerija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


vienas + = devyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]