Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Jovalas naudojant Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas

DSC_125-1-1/ Tarybos narys VYTAS ŠIMONĖLIS /

        Širvintų rajono savivaldybėje yra apie 700 km vietinės reikšmės viešųjų kelių su žvyro ir apie 60 km su asfalto danga, kuriuos, vadovaujantis Kelių įstatymu, tiesia ir prižiūri Savivaldybė.

      Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. balandžio 21 d. nutarimu Nr. 447 (aktuali redakcija 2015 m. sausio 7 d. nutarimas Nr. 20) yra patvirtintas Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų naudojimo tvarkos aprašas, kurio pagrindu savivaldybės turi pasitvirtinti savo Kelių priežiūros programos lėšų naudojimo tvarkos aprašus. Rugpjūčio pradžioje Savivaldybės tarybos posėdžio metu pateikiau paklausimą merei Živilei Pinskuvienei, ar yra patvirtintas Širvintų rajono savivaldybės Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų naudojimo tvarkos aprašas. Gavau atsakymą, kad toks Aprašas Širvintų rajono tarybos sprendimu Nr. 1-207 patvirtintas 2012 m. rugsėjo 27 d. Šiam straipsniui taip pat aktualus 2016-11-29 Tarybos sprendimas Nr. 1-330. Taigi, jeigu Aprašas patvirtintas ir nepakeistas, tai juo privaloma vadovautis skirstant kelių priežiūros lėšas seniūnijoms. Šiame Apraše nurodyta prašymų dėl kelių tiesimo ir remonto suderinimo ir teikimo bei šių lėšų naudojimo tvarka. Taip pat yra nurodyta, kad Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos skirstomos taip: 25 proc. -  kelių (gatvių) priežiūrai (greideravimas, asfalto dangos duobių užtaisymas, šaligatvių remontai ir kt.), 10 proc. -  projektinei dokumentacijai sudaryti ir ekspertizei atlikti, 5 proc. – į rezervinį fondą avariniams ir nenumatytiems darbams vykdyti. Likusi 60 proc. Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų dalis skiriama Savivaldybės vietinės reikšmės kelių (gatvių) tiesimui, taisymui bei remontui ir pagal Aprašą turi būti paskirstoma taip: pusė sumos – pagal nuolatinį gyventojų skaičių, ketvirtis sumos – pagal kelių (gatvių) tinklo ilgį, ketvirtis sumos – pagal teritorijoje turimą bendrą žemės ūkio naudmenų plotą. Įvertinant transporto priemonių intensyvumą, taikomi koeficientai: Alionių ir Zibalų seniūnijoms – 0,6, Čiobiškio seniūnijai – 0,7, Gelvonų, Jauniūnų, Kernavės, Musninkų seniūnijoms – 0,8, Širvintų seniūnijai – 0,9 ir Širvintų miestui – 1,98.

       2016 m. Savivaldybės tarybos sprendimuose nurodyti tokie prižiūrimų kelių ilgiai:

Seniūnijos Keliai ir gatvės su žvyro (grunto) danga (priežiūra, greideravimas, žvyravimas) Keliai ir gatvės su asfalto danga (priežiūra, asfalto duobių užtaisymas)
Alionių

126,2

4,0

Čiobiškio

61,0

2,2

Gelvonų

115,2

2,1

Jauniūnų

115,73

4,2

Kernavės

27,1

8,8

Musninkų

73,5

3,5

Širvintų

121,8

14,4

Zibalų

49,0

5,4

Širvintų miestas

5,5

9,0

          2016 metais Širvintų rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių ir šaligatvių priežiūrai, remontui ir tiesimui buvo skirta 649 500,00 eurų ( neskaičiuojant tikslinių ir rezervo lėšų). Vadovaudamiesi Aprašu ir galime apytiksliai paskaičiuoti, kiek šių lėšų turėtų gauti kiekviena seniūnija ir Širvintų miestas ir palyginti kiek jų gavo kiekviena seniūnija.

      Pavarčius internetą galima pastebėti, kad daugumos savivaldybių Aprašai yra patvirtinti 2016 – 2017 metais ir atitinka pasikeitusį Vyriausybės nutarimą dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų naudojimo tvarkos. Šiuose, kitų savivaldybių, aprašuose galime pasisemti ir gerosios patirties, kaip objektai atrenkami, kokie objektų atrankos kriterijai, kaip šiuos reikalus sprendžia  seniūnijose kartu su bendruomenių atstovais, vėliau nagrinėjami savivaldybių administracijose ir patvirtinami savivaldybių tarybose.

        Bet įstatymai ir tvarkos Širvintų savivaldybėje galioja ir naudojamos tiek, kiek jos parankios vietos valdžiai ir gali būti panaudotos asmeninei savigyrai. Apie kokią bent jau elementarią tvarką ir Savivaldybės tarybos narių savigarbą galime kalbėti, kai objektai Savivaldybės taryboje net nepatvirtinti, bet sutartys pasirašytos ir atlikti darbai. Anksčiau ar vėliau, kai reikės (teks) už šiuos darbus apmokėti, šie objektai bus pateikti Savivaldybės tarybai tvirtinti. Taigi, ar kurioje nors Lietuvos savivaldybėje apie tokią savivalę jums teko girdėti? Savivaldos lygmuo atitinka vietinės valdžios intelekto ir korupcijos lygį.

images

   Daug mūsų rajono gyventojų gyvena nedideliuose kaimuose ir supranta, kad nei apšvietimo, nei centralizuoto vandentiekio ir nuotėkų tinklų, nei asfaltuoto kelio artimiausią dešimtmetį negali tikėtis. Bet žvyruotas, ištisus metus pravažiuojamas kelias šiandien yra būtinybė. Dauguma šių kelių buvo nutiesti prieš 30-40 metų, todėl jų būklė yra prasta. Savivaldybė šiuos kelius 2-3 kartus per metus greideriu palygina, bet to neužtenka. Reikia juos atnaujinti ne tik papilant žvyro mašiną į didžiausią duobę, bet paskleidžiant nors kelių centimetrų ištisinį žvyro sluoksnį. Dalis gyventojų prisideda prie kelių priežiūros už asmeninius pinigus samdydami greiderį, atveždami žvyro mašiną, kiti nusipirko greiderį ir sniego valymo techniką ir patys dalinai prižiūri kelią. Bet šie keliai yra vieši, jais naudojasi visi, tad vietinės žmonių iniciatyvos ir išteklių nepakanka, be to, matant neskaidrų ir nesąžiningą kelių priežiūros lėšų panaudojimą ir valdžios abejingumą šiuo klausimu, žmonės nusivilia. Kelių pažvyravimą mūsų rajono valdžia supranta ir lygina su sniego valymu: saulė pašvietė – sniegas ištirpo, kam parodysi ir pasigirsi, kad padarei, nors pinigus išleidai. Kitas reikalas, susitikimuose su gyventojais pakalbėti apie vietinės valdžios „nuopelnus“ asfaltuojant valstybinės reikšmės rajoninius kelius, nors šiuos kelius tvarko Vilniaus regiono keliai už Valstybės ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų pinigus. Savivaldybė jau 2 metus neskiria lėšų žvyrkelių remontui (ištisiniam pažvyravimui), tai kokia šių kelių būklė ir koks lėšų poreikis šių kelių tvarkymui bus po keleto metų? Patiesei asfalto gabalą ant žvyruoto kelio, apie pirkimą neskelbiant viešai, be Savivaldybės tarybos sutikimo, nauda visiems: rangovui, rajono valdžiai, gyventojams, kuriems ta laimė nusišypsojo. O kaip ta nauda ir kokiu pavidalu pasiskirsto tarp rangovo ir vietinės valdžios? Deja, viešų duomenų nėra.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

23 Komentarai (-ų)

 1. pagaliau sako:

  supratau- įnirtingiausiai etatinis komentatorius- ė pasisako būtent po Šimonėlio straipsniais. Tiesa akis bado? nežinot kaip kitaip skaidrius darbelius užmaskuot, tai vis aiškinat kad 20 m nieks nevyko? vyko- ramiai, iš savų lėšų, be pompastikos, be išsidirbinėjimų, su pagarba. Ir šiandien Šimonėlis drąsiai visiems į akis žiūrėt gali, nes nepasišiukšlino, su visais bendravo, visus gerbė, darė tai, kas visam rajonui nenešė nuostolio. o dabar? Vien teismams kiek išmesta. katastrofa, ekstremali padėtis neveltui

 2. Taip sako:

  Sutinku su aro pasisakymu,o Vytas tikras tarybos narys!Pagarba jam.

 3. Kurmiui sako:

  Tamsta savo mąstymu net ne kurmis , o šeškas, iš pasalų vis pabezdantis tuo pačiu kvapeliu. Reto bukumo , bet didelio naglumo esate, dėpukai, jeigu nenorite matyti to jovalo, koks yra dabar.

 4. Bėda sako:

  Tik va bėda. Iš kur gauti daugiau tokių drąsių ir suprantančių tarybos narių?

 5. Vytui Šimonėliui sako:

  Didžiausia pagarba ir padėka už tinkamai ir profesionaliai atliekamą Tarybos nario pareigą. Sėkmės ir stiprios sveikatos Jums.

 6. aras sako:

  net nesitiki, kad širvitų parapijoj tiek daug aklų ir bukų kurmių.Už kiek grašių jie parsiduoda?

 7. Anonimas sako:

  Pagarba Pinskuvienei, pagaliau pasirupinusiai musų miestu.

 8. To kurmiui sako:

  Nepamirškit vieną, kad metų tai buvo, bet nebuvo Europinių pinigų. Gerai dabar juos taškyti į visas puses, tuo labiau, kai jie buvo paskirstyti dar iki „krištolinės” kadencijos pradžios.

 9. kurmis sako:

  Vytai nebuk boba,turejot 20metu kazka padaryti,o db tik verki ir inkšti.

 10. Skeptikas sako:

  O valstybės kontrolė tokių „darbų“ nemato??? Juk tai visiškas bardakas šioje srityje. Susisiekimo ministerija imasi iniciatyvos tikrinti kelių remonto kokybę respublikoje, gal kada ir pas mus užsuks? Bet valstybėje buvo tokie vogimo mąstai, kad ji tiesiog ,matyt, net pajėgų tiek neturi, kad visus vagis sugautų.

 11. kiesoms ir anonimams sako:

  Kai p. Vytas buvo meru, ne gėda būdavo svetur pasisakyti, kad esi iš Širvintų, nes tai buvo ūkiškas meras ir garbingas žmogus. Dabar gi visa Lietuva juokiasi iš mūsų “pasirinkimo” ir vadina bambaliniais.

 12. Dabar sako:

  Keliai tvarkomi itin nekokybiškai. Čia užlopė, čia vėl duobė. Gal rajono gyventojams reikėtų kreiptis į atitinkamas įstaigas, kad patikrintų kelininkų darbų kokybę?

 13. kiesa sako:

  sitas pasakorius buvo pats blogiausias musu raj.meras

 14. Užmigot sako:

  Kaip atsibūsit “blondinė” su kapšu bus jau toli. Ir kur tą rajono šeimininką matot?

 15. Kiek žinau sako:

  Keliai prie senosios valdžios irgi tvarkomi buvo. Net greideriuodavo dažniau. O dėl Bartkuškio – Musninkų, tai juk dar neseniai asfaltuotas.

 16. Tiesiog sako:

  Mano vaikai pradinukai. Ir aš labai džiaugiuosi, kad jų mokykloje nėra didžkių ir niekas mažiukų nestumdo. Puikus sumanymas.

 17. Anonimas sako:

  O kas Vileikiskius, Kiauklius, Liukonis, Vindeikius, Viesas, Šiaulius, Juodiskius, Anciunus uzdare????? Taigi ne Pinskuviene. O tada tai buvo gerai? tada tyla? Kas miesta sujauke, kad vaikai is vieno miesto galo laksto i kita?

 18. Turbūt sako:

  O šiemet mokyklų neuždarė? Zibalus, Bagaslaviškį išdraskė, pernai Alionis, o Kernavėj visai uždarė. Priminkit, kas pernai ir šiemet Širvintų meras?

 19. Anonimas sako:

  Kodel prie sito pono darbai nebuvo daromi? Kodel viskas buvo vietoj? Ai tiesa, mokyklas sugebejo isdraskyti ir viska sugriauti.

 20. Rita sako:

  Še kad nori. Jovalas visur. Krištolinė tapusi vienvalde, sujaukia tvarką visur – keliuose, socialiniuose darbuose, sugriovė valdišką sveikatos apsaugą, išdraskė bibliotekas. Atrodytų tik trinkeles gerai kloja, bet ir tai daro taip, kad jai būtų naudinga. Ačiū Vytui. Tiesos kitaip taigi nesužinotume

 21. VIRGIS sako:

  ir vel jis verkia

 22. Atsibudusiam. sako:

  O kada jūs atsibusit? Vis dar miegat? Gaila, kad vis dar akių neprasikrapštot. O Vytui ačiū už pateiktus argumentus ir tiesos skleidimą. Galvojantiems šito labai reikia.

 23. atsibudo sako:

  Tiek metų trynėte šiltą kėdę, o rezultatų – nulis. Parašykite nors kelis savo darbelius atliktus miestui ir seniūnijoms.

Jūsų komentaras:


šeši − du =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]