Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

K.Pakalnis: merė nemato didesnių problemų rajone?

      k.pIškart po Tarybos posėdžio kalbinome Kęstutį Pakalnį ir klausėme, ką jis mano apie merės norą bet kokia kaina išstumti oponentus iš Tarybos.

      Tarybos narys Kęstutis Pakalnis:

     Šios dienos Tarybos posėdis net nenustebino. Merė Živilė Pinskuvienė, eilinį kartą kapstydamasi po smulkmenas, greičiausiai maskuoja savo milžiniškas bėdas. Kaip lietuvių liaudies išmintis sako: kito akyje ir krislą mato, o savoj rąsto nepastebi.

     Viskas prasidėjo nuo pat rinkimų pradžios. Puikiai žinome, kad pats merės atėjimas į valdžią jau buvo kriminalinis – teismo pripažinti balsų pirkimai jos naudai, pirkusieji balsus jau išklausė teismo sprendimą ir jiems paskirtos baudos. Padorus vadovas, po tokio teismo sprendimo atsistatydintų.

     Mano nuogąstavimus, apie kuriuos ir aš, ir opozicija ne kartą esame įspėję, patvirtina valstybinės institucijos – dažnas merės sprendimas baigiasi teismais, tarnybų sankcijomis. Yra nustatyta, kad viešieji pirkimai rajone vykdomi su pažeidimais, statybų kainos gerokai viršija rinkos kainas, nepagarba žmogui, posėdžių metu tildomi Tarybos nariai, slepiama informacija, kuri turi būti viešai skelbiama, nežinia kam ir kodėl naudojamos reprezentacinės lėšos. Panašu, apie šias problemas merė yra linkusi nutylėti, o gal net jų nepastebėti.

     Neatmetu galimybės, kad rajono lėšos kartais galbūt atsigula į privačią kišenę arba bent jau tarnauja privačiam merės interesui tai tikrai – merės savireklama už mokesčių mokėtojų pinigus akis bado jau ne tik mūsų rajone, bet ir kaimyniniuose rajonuose.

    Manau, kad ne be priežasties rajone tiesiamas kelias naujai plastiko perdirbimo gamyklai. Na, netikiu, kad merė be naudos sau ją gina puldama teisybės ieškančius gyventojus ir Tarybos narius. Kito paaiškinimo merės nuožmiam gyventojų interesų ir norų ignoravimui nematau.

   Merės neskaidrūs darbeliai jau išgarsino Širvintas. Visos televizijos, spaudos leidiniai nuolat plaka mūsų rajoną ir garsina vis naujus pažeidimus. Kartais net gėda pasakyti žmogui, iš kokio rajono esi.

     Klausėte dėl merės sudaromos komisijos trijų Tarybos narių pašalinimui. Aš manau, tai yra priešrinkiminis šou norint parodyti, kad stipriausi jos konkurentai yra blogiukai. Žinome, kad geriausia gynyba yra puolimas. Štai ir puolama. Tik klausimas, ar šis būdas padės merei apsiginti arba pasirodyti geresne.

    Tik lapkričio mėnesį pakeitėme Tarybos reglamentą, kuriame yra įtraukta prievolė lankyti komitetų posėdžius. Tačiau merė reikalaudama tvarkos pati ją pažeidžia.

    Kaip galiu lankyti komiteto posėdį, jei komiteto, kurio nariu esu, posėdžiai nerengiami? Už komitetų veiklą atsako merė. Tad kodėl ji nepasirūpina, kad būtų organizuojami komiteto posėdžiai? Juo labiau, kad jau apie tai mūsų pastabų merė yra gavusi ir net ne vieną kartą.

    Dar kartą kartoju, kad nenoriu dalyvauti Tarybos posėdžių generalinėse repeticijose. Mere, atlikite savo pareigą ir sudarykite mums galimybę dirbti bei spręsti rajono reikalus, o nerepetuoti balsavimo. Nesirūpindama, kad atskirų komitetų posėdžiai vyktų, jūs pažeidžiate mūsų, kaip Tarybos narių teises, ribojate galimybes atstovauti rinkėjams ir jų interesams.

      Noriu atkreipti rinkėjų dėmesį, kad ir toliau esu merės ignoruojamas. Raštu nurodžiau, kokiu elektroninio pašto adresu man siųsti Tarybos medžiagą, kitą dokumentaciją. Pastarąjį kartą Tarybos medžiagą gavau tik po to, kai net du kartus pareikalavau raštu (2018.01.29 ir 2018.02.19). Nežinau, ar toks merės nurodymas buvo, ar čia taip “profesionaliai” dirba merės išgirtieji specialistai. Bet faktas lieka faktu – informacijos negavau, kol pats nepradėjau ieškoti.

    Mere, liko vos metai iki rinkimų. Baikite žaisti politiką ir vaidinti valdovę. Man patinka, kad miestas gražėja už Europos sąjungos lėšas, kad statomas sporto kompleksas, socialiniai būstai, kad tvarkomos viešosios erdvės. Jūs šaunuolė, kad tęsiate praėjusios kadencijos vadovų pradėtus darbus ir vykdote Vilniaus Regiono plėtros tarybos patvirtintus projektus. Jums nusišypsojo laimė juos įgyvendinti. Bet kuris kitas meras taip pat būtų įpareigotas juos įgyvendinti ir miestas taip pat gražėtų. Tad neprisiimkite nuopelnų, kurie ne nuo jūsų priklauso. Ir neužmirškite, kad 2016-2020 metų ES lėšos greičiausiai yra vienintelė tokia milžiniška investicija mažiems Lietuvos rajonams. Tad dėkite visas pastangas ir pasirūpinkite, kad tos lėšos tarnautų rajono ir jame gyvenančių žmonių labui, o ne išeitų nežinia kur.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

24 Komentarai (-ų)

 1. X sako:

  Kęstai, matai kas darosi tavo gimtąjame Širvintų krašte? Jaunas, pilnas jėgų ir idėjų vyras, stok į kovą, eik į Merus… pasiimk durklą, kaip tas Mykolas Archangelas Širvintų bažnyčios altoriuje, pasmeik tą drakoną, pamink jį po kojomis… kad daugiau nedrįstų čia šmirinėti, užsidėk sparnus, kad piktosios jėgos tavęs nepasiektų, apsiauk tuos batus, kur gyvatės nepasiektų įgelti ir burk žmones. Dar nevėlu, dar yra šiek teik laiko. Gyvenimas per trumpas, kad galvoti vein tik apie savo šeimą ir verslą, jau pasiekei visko metas dirbti visuomenei, EIK Į MERUS – telk visuomenę!!!!

 2. Viskas gerai? sako:

  Viskas gerai? Širvintos laikosi gerai, beveik kaip Gedimino kalnas? Biudžetas patvirtintas,tilto poliai į pliažą kalasi, darbai kur be kur vyksta, priedai už ištarnavimus paskirti, savivaldybės pastatas stovi, vėliava plevėsuoja… Laikosi Širvintos kaip Gedimino kalnas- gerai kol šalta, įšaldymas, geras reikalas? Bet ateis atšilimas, kas tada bus? Gal pavasarį pražys obelų kelmai? Ką gali žinoti paprastas žmogelis?… vis laukiantis stebuklų, o gal viskas bus gerai?

 3. o sako:

  tai ko per rinkimus Pakalnis nekele savo kandidaturos i merus?tiek geru darbu padares…butu tikrai irinke…butu galejes toliau juos testi…

 4. Pakalniui sako:

  Eikit į merus. Bent turėsiu už ką balsuoti

 5. Regina sako:

  Ačiū už straipsnį. Pagrįstai iškėlėte viską išsamiai. Aš esu Jums labai dėkinga už išpildytą mūsų bendruomenes prašymą, kad dirbdamas meru, Jūsų pastangomis buvo pabaigta asfaltuoti kelias Liukonys-Čiobiškis. Būkite visada stiprus ir pareigingas.

 6. Pavardinkime sako:

  Na Šimonėlio- Pakalnio kadencijų metu buvo renovuota pvz. :poliklinika, kultūros namai , visas pietrytinis kvartalas -komunikacijos , asfaltuota , šaligatviai iškloti, kur beje ir merės mama gyvena , tik apsimeta , kad nežino…Aš jau nekalbu kiek kelių rajoninių buvo sutvarkyta, išasfaltuota , kiek investuota į šilumos ūkį ir tt.Ir nelaikykit mūsų mulkiais , ar beviltiškais kvailiais , matom ir atsimenam . Nepudrinkit smegenų , nepadės.Dirbkit ir darbai patys už jus kalbės.

 7. tikrai? sako:

  Nemeluokit nors sau…puikiai zinau kaip buvo prie kitu valdziu taip pat…ir atmosfera kokia ir kas savi, o kas svetimi buvo….ir kaip kas daroma buvo…todel toks ir noras atgal prie tos valdzios gryzti…del to ir pikti visi tokie…

 8. Nijolei sako:

  100 balų.Visiška tiesa,o kad Širvinose daug aklų,nemąstančių,akivaizdu.

 9. Komentatoriui „pavardinkite“ sako:

  Puikus darbų tęstinumo pavyzdys yra pilnai renovuotas didžiausias miestelio darželis. Renovuoti suplanavo tada meru dirbusio V.Šimonėlio vadovaujama taryba, o darbai pabaigti buvo dirbant jau merui K.Pakalniui. Ir nebuvo jokių karų, jokio „buvusių“ žeminimo ir „naujųjų“ aukštinimo Žmonės tiesiog dirbo savo darbą, gerbdami vieni kitus. Ar tai mažas ir nereikšmingas darbas rajono šeimoms? Tikrai ne. Jei jau tokie darbai nereikšmingi, tai kodėl dabar nerandama galimybių apgailėtinos būklės buvusios „Saulutės“ renovacijai?
  Pritariu, kad tokios atmosferos dar nėra buvę rajone. Posėdžių kultūra gėdinga.

 10. Anonimas sako:

  Vardinkit. Tame tarpe ir tai, kas buvo suplanuota ir ZP igyvendinimui ant lekstutes atnesta.
  As nesuprantu kaip zmones tokie nespruse. Paziurekit kas visoj Lietuvoj drosi. Visur naujinama. Kodel? Nes tik dabar galima tam reikalui ES pinigus naudoti. Paskaitykit iki galo straipsni.

 11. vardinkit sako:

  aisku, nes db nlb daug darbu gaunas…

 12. širvintiškė sako:

  džiaugiuosi, kad per jus nors kažką sužinome ne pagražintai, bet teisingai. Rašykit, sakykit.Ačiū

 13. Gražina sako:

  Pritariu Pranui. Tokio žeminimo kitaip manančių, rankų kilnojimo žiūrint pirma į merę, o paskui kelti rankas nei vienoje Širvintų taryboje nebuvo. O apie nepagarbą eiliniam žmogui, ne valdžios partijos nariui ar juos palaikančiam dar neteko girdėti, pro tave praeina kaip pro tuščią vietą…

 14. Na taip sako:

  jau kur dirba dabartinė merė, tai reklamuodmasi. Čia faktas. Čia jos stiprioji pusė.

  O dėl skaldymo, labai pritariu. Dabar švogerizmas subujojo aukščiausiu lygiu. Jei ŽP taip akivaizdžiai neskirstytų žmonių, net turėdama reikalų su teisėsauga ar atlikdama netvarkingus viešuosius pirkimus, sulauktų daugiau sekėjų.

 15. Ka sako:

  Man liūdna, kad anksčiau miestu nesidomėjote ir nežinote apie K.Pakalnio padarytus darbus miesto labui..

 16. super sako:

  Pakalnis buvo visu sirvintisku meras. Jisai neskalde, o gerbe visus. Tai taurus ir garbingas zmogus. Niekada nezemindavo net opozicijos, kuri niekindavo ji ant kiekvieno kampo.

 17. komentuotojui sako:

  As galiu pavardinti. Ar ne prie Pakalnio buvo sutvarkyta Seiniaus g, irengtas papludimys, sutvarkytas Norfos skveras, vilniaus g. Iki norfos. Ar dar vardinti?

 18. pavardinkite sako:

  Buves mere, savo darbus…norime girdeti…nes, kad dabartine mere nieko nedaro jau girdejom n kartu…

 19. Pranas sako:

  Per ilgametę darbo patirtį teko dalyvauti ne viename tarybos posėdyje. Dabar irgi laikas nuo laiko internete pasižiūriu Ž. Pinskuvienės vedamus tarybos posėdžius. Išvada viena – dabartinė merė tarybos posėdžius paverčia „gero vakaro šau“ ir tai per švelniai pasakyta. Pastovus opozicijos tarybos narių žeminimas ir niekinimas, psichologinis spaudimas, perdėtas savo ego demonstravimas. Bet tai ko gero labiau veikia pozicijos narius, kurie bijo net pajudėti ir klusniai kilnoja rankas, nepratardami nei žodžio. Aiškiai matosi, kaip jie jaučiasi nejaukiai. Ko gero net blogiausio „uabo“ vadovas neleidžia sau taip vesti posėdžių ir elgtis su savo darbuotojais.

 20. Laima sako:

  Ačiū, kad viešinate. Sėkmės jums.

 21. Nijolė sako:

  Šaunus, principingas ir teisingas straipsnis, Ar nereiktų pasinaudoti DELFI politiko tribūna ir papasakoti platesniam Lietuvos gyventojų ratui apie naujus merės darbelius. Kalbėkit, jūs gi politikai, jus spausdins. Gerai būtų, kad žmonės daugiau žinotų, nes į kurį Lietuvos kraštą benuvažiuosi vis klausinėja apie Pinskuvienę, atsibodo pasakoti apie jos veiklą. O pirmas klausimas dažniausiai būna – “a ji sveiko proto?”

 22. aklieji sako:

  kada visi aklieji prareges, kad ,,mere” tik tęsią praėjusios kadencijos vadovų pradėtus darbus, kada, man gaila tų visų aklų žmogelių

 23. ? sako:

  Gerai, kad buve vadovai tiek suplanavo, o kam buve vadovai suplanavo ta plastiko gamykla ar maza vienos buvo kalnalauky, kodel buve vadovai suplanavo nukirsti obelis?

 24. Rasa sako:

  Jus saunuolis! Viska puikiai isdestete. Reiketu si straipsniuka paplatint po visa rajona, nes, manau, dar yra daug tikinciu mere, kurios paklausius, atrodo, kad miesta ji puosia vos ne uz savo lesas.

Jūsų komentaras:


septyni × šeši =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]